كلوميفن و درد قاعدگي

با سلام به كارشناس محترم و همدم هميشگي ما
اين ماه براي بار دوم بود كه از قرص كلوميفن استفاده كردم ولي متاسفانه جمعه 7 اسفند پريود شدم ولي با درد بسيار وحشتناك من قبلا اينگونه نبودم ولي اين دو ماه درد زيادي داشتم طوري كه كلا از بچه و بچه داري متنفر شدم و تصميم گرفتم كه ديگر به دنبال دوا و دكتر نباشم و بگذارم به طور طبيعي تا هر زمان كه طول بكشد باردار شوم . من در پستهاي قبلي ام شرح حالم را برايتان ارسال كرده بودم حال خواستم با شما مشورت كنم كه چه كنم برم دوباره دكتر يا بگذارم ببينم چه پيش مي آيد؟ از طرفي در شهر ما دكتري است كه فقط داروهاي گياهي براي بارداري تجويز ميكند پش اين دكتر بروم چه طور است ؟ سر دوراهي بدي قرار گرفته ام لطفا كمكم كنيد تا از اين بلاتكليفي در بيايم.
ممنون از اين كه صميمانه به پيامهاي ما توجه داريد و جوابمان را ميدهيد.

سلام به شما دوست عزیز
خوشحالم اگر کمک کوچکی به شما دوست مهربان کرده باشم.
دوست عزیزم! درد هنگام قاعدگی یا دیس منوره یکی از علائم اینه که در سیکل فرد تخمک گذاری رخ داده.- البته نداشتن آن دال بر عدم تخمک گذاری نیست- و در واقع باید به آن به دید درد مثبت نگاه کرد.
اما در رابطه با شما دوست عزیزم اینکه با شروع این کلومیفن و تحریک تخمک گذاری این حال رو پیدا کردید، واضح است که به خاطر شروع سیکل های دارای تخمک گذاری ست و خودش می تونه معیار خوبی باشه اما ه شرطی که:
1- درد قابل تحمل و نرمالی باشه( اگر شدید هست حتماً نیازمند بررسی ست)
2- جزو موارد هشدار در درمان با کلومیفن، این است که در صورت درد شکم سریعاً به پزشک مراجعه کنید. پس اگر به طور کل در مواقع دیگری از سیکل هم این درد رو دارید باز هم نیازمند بررسی ست.
3- در طول درمان با کلومیفن همزمان با پایش توسط سونوگرافی که انجام می شود تخمدان ها از نظر وجود کیست هم باید بررسی شوند چراکه خود کیست ایجاد درد می کنه. آخرین بار سونوی شما کی بوده؟

اما دوست عزیزم در مورد اقدامات بعدی شما توصیه می کنم با توجه به 10 ماه اقدامی که داشتید و اینکه بالاخره کلومیفن را شروع کردید، تا 6 ماه ادامه دهید چراکه تحقیقات در مورد این دارو نشان داده است که:

1-اکثر حاملگی هایی که ناشی از القای تخمک گذاری با کلومیفن سیترات هستند، در 6ماه اول درمان ایجاد می شوند.
2- استفاده از کلومیفن سیترات در القای تخمک گذاری، عموماً با پیامدهای عالی همراه است.
در بعضی از جمعیت ها 80-85% زنان درمان شده، تخمک گذاری می کنند و 40% آنان حامله می شوند.
اما دوست عزیزم همه ی اینها در کنار مراجعه به پزشک و بررسی درد جدیدی ست که ذکر می کنید.
صمیمانه از خداوند می خواهم که خبر خوش بارداری رو اینبار از شما بشنوم...
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان