درد تخمدان ها

سلام
من تقریبا دوماه پیش هنگام پریود به مدت یک هفته خونریزی کم و تیره رنگ داشتم و با دردهای پراکنده
بعد از یک هفته پریود واضح شروع شد به همراه درد شدید در ناحیه سمت راست (تخمدان سمت راست)
تا قبل از آن همیشه دردهای پریودیم در رحمم بود (یعنی قسمت وسط) و این اولین بار بود که تخمدانم درد میکرد
بعد از اتمام خونریزی هم دردهای خفیف تخمدان داشتم گاهی چپ گاهی راست و گاهی هر دو
یک روز صبح که دیر از خواب پا شدم و احساس ادرار شدید داشتم پس از تخلیه مثانه درد بسیار شدیدی در تخمدانهایم شروع شد. اتقدر شدید بود که فکر کردم مربوط به اپاندیس یا چیز دیگری است اما با استراحت بهبود یافت.
دوره قاعدگی بعد با 18 روز تاخیر شروع شد.( ماهای قبل منظم بودم) و این دفعه نرمال(بدون خونریزی ابتدایی تیره رنگ و درد شدید تخمدان که در دوره قبل تجربه کردم) و درد هم مثل قبل بود. اما کمابیش درد تخمدانها ادامه دارد . مثلا الان که در روز 7 پریود هستم هم هنوز درد خفیف در تخمدانهایم حس میکنم. احساس میکنم ماساژ با روغن سیاه دانه درد را بهبود میدهد
پرولاکتینم هم نرمال است
دلیل این دردها چیست؟ لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر

سلام
در چنین مواردی، برای تشیخص سونو از تخمدان و نیز معاینه داخلی جهت بررسی دردناک بودن لوله ها و تخمدانها و نیز اینکه تخمدان ها به دست می خورند یا خیر ممکن است لازم شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من رفتم سونو انجام دادم و دکتر گفت همه چیز نرماله
در ضمن اون درد خفیف که گفتم همچنان در حال خفیف تر شدنه به شکلی که این ماه اواسط دوره پریودم اصلا حس نمیشد و الان که مجددا پریود شدم خیلی خفیف هست (در ضمن این ماه کاملا سر موقع پریود شدم)
نکته دیگر اینکه این ماه فقط در تخمدان چپ بود(دو سه ماه قبل گاهی راست هم بود گاهی هم فقط راست بود)
منظورتون از اینکه معاینه انجام شود برای اینکه ببینند تخمدان به دست میاد یا نه چیه؟چه مشکلی ممکنه وجود داشته باشه
تو رو خدا زود جواب بدید چون میخوام برای بارداری اقدام کنم البته همه ازمایشهای قبل بارداری رو انجام دادم و هیچ مشکلی نداشتم خداروشکر
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 24 مهمان