سونوگرافی در هفته 8 بارداری

سلام به فیروزه های عزیز و کارشناس محترم
من دیروز رفتم سونو به شرح زیر بود
در ارزیابی سونوگرافیک انجام شده تصویر یک ساک حاملگی حاوی جنین زنده دارای ضربان قلب در وضعیت شناور مشهود است
جفت سیرکولار و میزان مایع امونیک نرمال است
سن حاملگی با توجه به crl امبریو مطابق با 7w,3d می باشد
درادنکسها ضایعه ای دیده نمی شود

کارشناس عزیز میشه بگید وضعیت بچه ام چطوره؟
راستی چرا بر اساس اولین روز اخرین پریود من 8 هفته و 3 روز دارم ولی در سونوگرافی 1هفته عقب تر هست؟دلم شور میزنه مشکلی نیست؟

سلام گلم خدا رو شکر که جنین زنده و قلبش میزنه :D
الین روز پریت کی بوده؟
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

عزیزم نگرانی نیس حتما لقاح دیر انجام شده مهم قلب جنین هست که میزنه :D
منم دومین سونو که برا قلب جنین انجام شد کمتر نشون داد به دقت سونو گرافیست هم بستگی داره

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

وای مرسی دلم چقدر شور میزد اره اتفاقا اصلا دکترش خوب نبود بد اخلاق اصلا نمیشد ازش سوال کنی خیلی زودم انجام دادم .خدارو شکر بازم سالم هست .
راستی من تو یه سایت دیگه رفتم تاریخ پری و زدم با مدت شو اونم برام زد من تو 7 هفته هستم

زیاد حساس نباش گلم
تازه تو ماههای آخر یه موقع سونو یکی دو هفته عقب و جلو نشون میده همین نی نی نازت قلبش میزنه خدارو شکر کن.
مراقب خودت باش :D

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

سلام دریا جان
برات خوشحالم عزیزم. :mrgreen:
انشاالله بقیه راه رو هم به سلامتی طی کنی و یه نینی سالم و صالح و خوشگل بغلت بیاد :wink:
برای تعیین سن حاملگی, اولین سونوگرافی مهمه چون همه جنین ها در اوایل بارداری سایزشون تقریبا یکسانه و از روی اندازه جنین سن اون رو مشخص میکنن, ولی در ماه های بالاتر ممکنه یکی دوهفته اینور و اونور بشه و متفاوت از اول حاملگی باشه, چون بعضی از جنین ها ریزتر وبعضی درشت تر هستند :D

سلام در سونوهای ابتدایی تا 1 هفته اختلاف طبیعی ست . در سونوهای بعدی بیشتر هم می شود. همه چیز خوب و نرمال است عزیزم. خداروشکر! مبارک باشه
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان