سونوتشخیص جنسیت

سلام. من امروز سونوی تشخیص جنسیت داشتم . جنین پسر بود . جواب سونو همه چیز نرمال بود فقط یک مورد بود که نگرانم کرده میشه در موردش توضیح بدید.
placenta در موقعیت posterior and left lateral واقع شده است و گرید 1 maturation میباشد و ضخامت آن بیش از حد نرمال است و حاوی مناطق اکوفری با دیامتر متوسط 8-10 میلیمتر می باشد که این یافته مطرح کننده وجود مول پارشیال ویا حتی بعضی از انواع ابرشنهای کروموزومال باشد.
و با کانال سرویکال فاصله دارد.
لطفا بگید چه کار کنم من هنوز به دکترم مراجعه نکردم. با تشکر

سلام
دوست عزیز! تا اینجا "placenta در موقعیت posterior and left lateral واقع شده است و گرید 1 maturation میباشد "مشکلی نیست و طبیعی ست:
اما در ادامه ی سونو نمایی که از جفت ذکر کرده است مشکوک به جفتی ست که تمایل به مولار شدن (نوعی از حاملگی مولار داریم که مول ناقص خوانده می شود که در آن هم جنین است و هم بافت مولار) دارد.
نگران نباشیددوست عزیز و فقط زودتر به درمانگرتون مراجعه کنید تا اگر اقدام تشخیص یا ...دیگری لازم است انجام شود
من رو هم مطلع کنید!
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام . آزمایش BH.CG دادم جوابش 150000 بود . دکترم میگه نتیجش خوبه برام سونوی سه یا چهار بعدی تجویز کرده . قرار فردا برم سونو .نظر شما چیه . لطفا یه توضیحی در مورد عوارض مول بر روی جنین در صورت عدم سقط بدید و راهنماییم کنید که چه کار کنم چون دکترم میگه با توجه به نتیجه آزمایش و سالم بودن جنین نمیتونن اونو سقط کنن . با تشکر از شما .

سلام مجدد
فریسیماه عزیز! از نظر علمی نتایج تحقیقات نشان داده است که از 113 حاملگی همراه با مول که جنین طبیعی نیز وجود دارد، 45% جنین ها تا هفته ی 28 حاملگی پیش می روند و میزان بقا 70% است.
چیزی که وضعیت را مشخص می کند بررسی سیتوژنتیک و هم بررسی سونوگرافیک با قدرت تفکیک بالاست. که در آن وضعیت سلامتی جنین مشخص شود ادامه ی حاملگی و تاثیرات آن هم بستگی به همین دارد.
امیدورام که همه چیز خوب پیش بره دوست عزیزم!
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام . من سونو چهار بعدی دادم که رشد جنین و همه چیز طبیعی بود البته من در هفته 18 بارداری هستم . بعد از اینکه سونو رو به دکترم نشون دادم منو به بیمارستان میزا کوچک خان معرفی کرد تا اقدامات بعدی در رابطه با درمان و یا سقط جنین انجام گیرد . میخواستم بدونم آیا این بیمارستان امکانات لازم رو برای درمان داره؟ با تشکر.

سلام . 04/23 عمل تخلیه مول رو تو بیمارستان ولیعصر امام خمینی انجام دادم و 04/25 ترخیص شدم . حالا تنها نگرانی من احتمال نیاز به شیمی درمانی است . می خواستم بدانم چقدر احتمال داره که نیاز به شیمی در مانی وجود داشته باشه . لطفا راهنماییم کنید . با تشکر.

دوست عزیزم! تشخیص اینکه بارداری شما از نوع مولار ساده بوده یا تبدیل به بیماری تروفوبلاستیک حاملگی هم شده را پزشک شما می گذارند.
"سلول هاي غير طبيعي در حدود 2 درصد از زناني كه حاملي مولار نسبي دارند و 10 درصد زنان با حاملگي مولار كامل، پس از آن كه بافت برداشته مي شود، همچنان باقي مي مانند. اين پديده بيماري تروپوبلاستي آبستني مزمنgestational trophoblastic ناميده مي شود. اگر چنين چيزي هم رخ دهد، بايد تحت شيمي درماني با يك يا چند داروي ضد سرطان قرار بگيريد؛ همچنين آزمايش هاي ديگري از قبيل اسكن CAT يا MRI جهت كسب اطمينان از عدم گسترش بيماري به جاهاي ديگر غير از رحم، گرفته خواهد شد. "
امیدوارم در مورد شما این فقط یک حاملگی مولار ساده باشد اما عزیزم خودتون رو نگران نکنید چراکه
"با درمان سريع و متناسب، تقريباٌ 100 درصد موارد اين بيماري وقتي هنوز از رحم به جاهاي ديگر بدن گسترش نيافته است، قابل درمان خواهد بود. حتي در موارد نادري كه سلول‌هاي غير طبيعي به اندام هاي ديگر گسترش يافته اند، 80 تا 90 درصد از موارد را مي‌توان درمان نمود.
پس از آن كه به بهبودي كامل رسيديد، لازم است كه hCG به مدت يك سال به طور منظم تحت كنترل باشد و احتمالاً آزمايش هايي ديگر نيز انجام شود ."
http://www.roham.ws/web/ftopicp-32835.html
به خدا می سپارمتون دوست عزیزم!
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان