اضافه وزن در بارداری

سلام به کارشناس محترم و دوستان فیروزه ای .من الان هفته 23 هستم سونو انجام دادم یه گل پسر تو راه دارم.ولی یه مشکل پیش امده من طی 35 روز 5 کیلو اضافه کردم خیلی نگرانم .وزن قبل بارداریم 62 بوده الان 72 هستم به نظرتون زیاده؟من دوست ندارم بعد زایمان زیاد چاق بشم بهم کمک کنید و از تجربه هاتون بگید و اینکه نرمال چند کیلو اضافه کنم خوبه

Re: اضافه وزن در بارداری

سلام
قدتون رو هم بگویید دوست عزیز تا اضافه زون نرمالی که باید داشته باشید رو عرض کنم.
در کل از خوردن نشاسته زیادی و قند مصنوعی به شدت پرهیز کنید که نه تنها اضافه وزن بلکه دیابت رو ممکنه به همراه داشته باشه
كارشناس مامايي فيروز

Re: اضافه وزن در بارداری

در صورتي كه مادري قبل از بارداري وزن طبيعي داشته باشد، اضافه وزن او در بارداري بهتر است از 11 تا 15 كيلوگرم باشد.
در صورتي كه مادري قبل از بارداري دچار كاهش وزن باشد اين اضافه وزن بايد از 12 تا 18 كيلو باشد و اگر خانمي قبل از بارداري دچار اضافه وزن است اين اضافه وزن بايد بين 6 تا 11 كيلوگرم باشد.
حالا در صورتي كه شما قبل از بارداري وزن طبيعي داريد بهتر است كه در سه ماهه اول بين 3.1 تا 5.2 كيلوگرم وزن اضافه كنيد. در سه ماهه دوم هر هفته بين 450 تا 900 گرم و در سه ماهه سوم تقريبا هر هفته به همين ميزان يعني بين 450 تا 900 گرم وزن اضافه كنيد.

هدف از اضافه وزن در بارداري، اضافه كردن وزن به طور يكنواخت و منظم است چون جنين براي رشد خود به مواد مغذي نياز دارد؛ مواد غذايي كه شما هر روز مصرف مي‌كنيد. بهتر است مراقب باشيد كه وزنتان هفته به هفته و به مقدار مناسب اضافه شود. براي اين كار بهتر است تحت نظر پزشك خود وزن اضافه كنيد، به خصوص در سه ماهه سوم بارداري، چون در اين دوران افزايش ناگهاني وزن يا كاهش وزن مي‌تواند علامت بيماري پره‌اكلمسي يا فشار خون حاملگي باشد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان