سلام.خوبین؟خسته نباشین.
تازگیها من در مورد هرچیزی سوال میکنم جواب نمیگیرم.اما دلم میخواد شانسمو امتحان کنم.
فرزند من الان 9 ماه و 10 روزه است.در حد کلمه حرف میزنه مامان بابا میگه.وقتی از دستش میگیری راه میره. اما بدون کمک نمیشینه.متخصصم بردمش امپول ویتامین a بهش داده اما فرقی نکرده.دندونم از 3 ماه پیش 2 روز دیده میشه بعد توی لثه مخفی میشه.من همچین چیزی ندیدم بخدا.
چیکارش کنم.خیلی اضطراب دادم و ناخداگاه به بچمم انتقال میدم.تورو خدا کمکم کنین.

و یادم رفت بپرسم این سوال رو که:
پریود نشدن تا امروز (9ماه و10 روز) عادیه یا نه؟چون هیچ قرصی نمیخورم و تا حالا هم پریود نشدم.اگه میشه راهنماییم کنید.
ممنونم

rahaa نوشته شده:سلام.خوبین؟خسته نباشین.
تازگیها من در مورد هرچیزی سوال میکنم جواب نمیگیرم.اما دلم میخواد شانسمو امتحان کنم.
فرزند من الان 9 ماه و 10 روزه است.در حد کلمه حرف میزنه مامان بابا میگه.وقتی از دستش میگیری راه میره. اما بدون کمک نمیشینه.متخصصم بردمش امپول ویتامین a بهش داده اما فرقی نکرده.دندونم از 3 ماه پیش 2 روز دیده میشه بعد توی لثه مخفی میشه.من همچین چیزی ندیدم بخدا.
چیکارش کنم.خیلی اضطراب دادم و ناخداگاه به بچمم انتقال میدم.تورو خدا کمکم کنین.
سلام
رهاجان! متاسفم اگر جایی سوال شما دیده نشده است
رشد کودک 9ماهه به شکل زیر است:
سيلابل ها را كنار هم مي گذارد و صدا هاي شبيه يك لغت مي سازد
* با گرفتن دست به چيزي مي تواند بايستد
مهارتهاي اضافي
* براي برداشتن اشيا از حركت شست در مقابل انگشتان استفاده مي كند (حركت نيشگوني)
* با گرفتن دست به مبل ها دور اتاق مي گردد
* اشيا را بهم مي كوبد
مهارتهاي پيشرفته
به والد اختصاصي به طور صحيح دادا و ماما خطاب مي كند

مشکل فرزند شما این است که باید بدون کمک بنشیند.
در این راه باید معاینه توسط پزشک کودکان انجام شود و اگر ایشون مشکل خاصی را درمعاینه ذکر نکردند نباید نگران باشید!
اما در مورد دندان اغلب کودکان 6-7 ماهگی اولین دندان خود را در می آورند اما کودکانی که رشد کندتری دارند(اما طبیعی :!: ) ممکن است حدود 1 سالگی دندان خود را در آورند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام حال شما خوبه؟خسته نباشید
منم الان دیدم پیامتونو
دخترمن پریروز 2تا دندون در اورده در حالیکه 15ماهست.5تا دکتر متخصص برده بودم گفته بودن مشکلی نداره وراستم گفتن در آورد بالاخره
اما درمورد راه رفتنش:
بعد عید که تازه یک سالش تموم شده بود قشنگ راه میرفت به کمک اشیا و بزرگتره بعضی وقتهاهم که فکرش مشغول بود به تنهایی راه میرفت تااینکه یکبار افتادو پاش درد کرد
از اون موقع هرکاری میکنم این بچه تنها راه نمیره
هرکی هم از راه میرسه یه چیزی میگه من بیشتر مضطرب میشم این بچه هم پیش چشم این و اون قدم از قدم برنمیداره 4دست وپا حرکت میکنه.میدونم میتونه اما نمیخوادکه راه بره
هردکتری هم میبرم یا کلسیم میده یا ویتامین E
تو خلوت من وپدرش وخودش هم حرف میزنه هم راه میره اما پیش دیگرون اصلا
چیکارش کنم لطفا کمکم کنین
مرثی

یادم رفت بگم این بچه بی اشتهاست و 2ماهه وزنش هیچ فرقی نکرده
علاقه عجیبی به نقاشی کردن و آهنگ های آروم و ترانه های کودکانه داره و اگه یه لقمه غذایی میخوره با استفاده از اوناست
اگه میشه منو راهنمایی کنین

باسلام
من یه کیست 3.2mm توی تخمدان سمت راستم دارم که سابقه کیستیک داشت.الان دوماهه کا از روز پنجم پری به تجویز پزشک قرص یاسمین میخورم که هم تهو آورند هم بعضی عوارض دیگر نیز دارند
دکتر گفته آخرین روز سیکلم برم سونو تا معلوم بشه کیست کوچکتر شده یانه؟
تهو امونمو بریده نمیتونم یه لقمه غذا بخورم بدنم سست و بدحاله شرایطی شبیه یک زن باردار رو دارم(ویار) درحالی که 8روز دیگه باید قرص بخورم
به نظر شما این طبیعیه؟آیا این علایم نشون میدن کیست هنوز داره رشد میکنه یا نشانه ی بهبوریه؟
لطفا راهنماییم کنید

سلام رهاجون
من فکر می کنم این عکس العملیه که بدنت به قرصها نشان داده که در هر کسی متفاوت هستش.می تونی همراه با قرص یاسمین قرص ویتامین b6 یا دیمین هیدرینات بخوری.ولی باید تحمل کنی تا دورت تمام بشه نگران نباش عزیزم خیلی زود تمام میشه.

Re: جنسیت

دوران نامزدی صابقه پارگی کیست داشتم
فروردین 90 صاحب فرزند شدم
6ماه قرص شیردهی استفاده کردم و بعد از قطع ان نیز 3 ماه پریود نشدم
ودراردیبهشت 91 بخاطر داشتن درد تخمدان و عادات نامنظم به دکتر مراجعه کرده و فهمیدم کیست33 میلی دارم
3ماه یاسمین خوردم وحل شد
الان ازدی ماه دوباره عادات نامنظم تکرار شده واخرینبارکه در7فروردین بعداز10روز تاخیر پریود شدم 31 ام تمام شدم.
ودر روزهای اخرحس میکردم فقط اب بااندکی فشار ازم خارج میشود
سونو و ازمایش برایم کیستهای ریز تشخیص داد
وامروز بطور تصادفی در دسشویی متوجه شدم یک چیز سفید رنگ تقریبا حالت پنیزی بالزاجت خیلی کم ازم خارج شده.این چه میتواند باشد؟ایا من مشکل خاصی دارم؟ازمایش هورمونمم سالم بود
خیلی میترسم لطفا راهنماییم کنید
ممنون

تشخیص با درمانگر بالینی ست رها جان!
اما مورد آخری که گفتید نگرانی دارد . کیستهای ریز هم احتمالاً pco است و همان باعث به هم ریختگی قاعدگیتون می شود.
کیست بالای 3 سانت که در سونوی اخیر نداشتید؟
كارشناس مامايي فيروز

باسلام وخسته نباشید
خود شواهد pco را برایم نوشته بود بله حق باشماست
کیست بزرگتر از 3 خیر ندارم
ودکترم گفت دهانه ی واژنم عفونت دارم وبرایم 40 عدد میترونیدازول روزی 4 تا نوشت با قرص سیپروترون کامپاند برای 5 ماه از روز سوم قاعدگی و پماد واژن کلوتریمازول هرشب یک اپلیکاتور 7 روز
الان دیگر لکهای سفیدرو ندارم تقریبا پریودمم کم کم داره منظم میشه
ولی تپش قلب کم اشتهایی و تهو دست بردار نیس
اینکه گفتید نگرانی دارد منظورتان چیست؟یعنی مشکلم میتونه حاد باشه؟
خیلی از اینکه میگن pco اخرش سرطانه میترسم
شمارابخدا منو راهنمایی کنید

سلام رها جان!
منظورم از اینکه گفتم نگرانی دارد یعنی طبیعی نیست و نیاز به درمان دارد که درمانش را دریافت کرده اید(یک عفونت ساده است که با درمان برطرف می شود)
اما pco و سرطان ارتباط علمی ندارند بیهوده خودتون رو نگران نکنید. pco یک نوع تنبلی تخمدان است که فولیکول بالغ برای تخمک گذاری ممکن است نداشته باشید و در نتیجه بزرگترین مشکل آن تاخیر در باردار شدن است و نه ...!
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
سئال خیلی فوری داشتم ببخشید
همانطور که قبلا هم گفتم من خونریزیهای پریودی طولانی مدت همراه با دردداشتم که با خوردن قرص سیپروترون کامپاند تقریبا بهتر شد
امادردها و تهو را همیشه داشتم
بعد 3 ماه مصرف این قرص انرا قطع کردم و سونو شدم و کیستها هنوزم پابرجا بودن
من تا قرص مصرف نمیکنم خونریزی پریودیمم قطع نمیشه مثلا امروز روز 9 هست و تمام نشده فعلا
بنظر شما احتمال دارد من بااین اوصاف حاملگی خارج رحمی داشته باشم؟
خودم خیلی نگرانم
اخه من پریودی کمرنگ دارم که تا قرص ضدبارداری نخوردم قطع نمیشود
سونو منفی بود ولی بنظرتان ازمایش بدم یاامکان ندارد؟
دو روز پیش بند نافمم عفونت کرده ک بیشتر نگرانم میکند
بنظرتان من چه کنم؟
توروخدا زود جواب دهید خیلی خیلی نگرانم
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان