خارش شدد درهفته 31 بارداری و هاله

با سلام خدمت کارشناس عزیز
حدود یک هفته ای هست که دچار خارش شدید بدن در اکثرنواحی بدنم شدم مخصوصا بین بین انگشتهای دستم از شددت خارش زخم شده روی شکمم و بین سینه هام قرمز شده همچنین کشاله های رونم و ناحیه تناسلیم به شددت خارش داره که باعث زخم شده همچنین حدود چندماهی است که هاله های سیاه اطراف گردن وسینه هام شکمم و پشت لبم پدیدار شده لطفا راهنماییم کنید

پروردگارا سرنوشتم را زیبا بنویس

باسلام
من درهفته31 بارداری هستم درضمن سوزش معده شدیدی هم دارم که با قرص رانتیدین وشربت المینیوم ام جی هم رفع نمیشه دایم بالا میارم وگلوم زخم میشه واقعا نمیدونم چیکار کنم؟؟/هزاربار هم دکتر رفتم ولی مثل اینکه دکتر اصلا نمیفهمه من چیمه لطفا راهنمایی کنید

سلام
دوست عزیز! تشخیص و درمان با درمانگر بالینی شماست اما در مورد خارش حاملگی باید بدانیم:
حدود يک پنجم زنان باردار به درجاتی از خارش مبتلا ميگردند. در اکثر موارد اين خارش در زمينه يک بيماری پوستی شايع مثل کهير، اکزما، حساسيت داروئی و يا ابتلا به بيماريهای قارچی يا انگلی مثل گال بوجود می آيد ولی در اندکی از اين خانمها خارش شديدی وجود دارد که با هيچ ضايعه پوستی مشخصی همراه نيست که به آن خارش حاملگی می گويند. در اين حالت خارش در سه ماهه سوم حاملگی بوجود می آيد و اغلب محدود به شکم است ولی گاهی منتشر ميگردد و به دست و پا هم ميرسد. علت خارش حاملگی اختلال در ترشح صفرا از کبد می باشد. اين خارش بعد از زايمان از بين ميرود ولی در حاملگی های بعدی و يا با مصرف قرص ضد بارداری عود می کند. خارش حاملگی تاثيری بر روی سلامت مادر (بجز خارش) و جنين ندارد.
در مورد هاله سیاه:
بدليل تغييرات هورمونی و افزايش توليد ملانين از سلول های ملانين ساز درجات مختلفی از تيره شدن منتشر پوست در اکثر زنان باردار در فاصله هفته های اول تا نيمه بارداری مشاهده می شود. اين تغييرات در زنان با پوست تيره تر مشهود تر است. مناطقی از بدن که بطور طبيعی تيره تر هستند بيشتر دچار اين فرآيند ميشوند و تيرگی در اين نواحی بيشتر ديده ميشود بخصوص نوک سينه ها و هاله حاشيه آن- نواحی تناسلی و خط ميانی ديواره شکم که به آن خط سياه گفته می شود. همچنين گاهی اين تغيیرات در زير بغل و کشاله ران ها نيز ديده ميشود. اين تغييرات بعد از دوران بارداری از بين می روند ولی ممکن است درجاتی از آن باقی بماند.
----
ماسک حاملگی يا ملاسما در بيشتر از هفتاد درصد زنان باردار بخصوص در سبزه رنگ ها در نيمه دوم زمان حاملگی بوجود می آيد.اين ماسک يا تيرگی در نواحی مختلف صورت ظاهر ميشود و بيشتر در لب بالا- گونه ها- چانه - پيشانی و روی بينی ديده ميشود که بدنبال تماس با آفتاب شدت می يابد. تيرگی معمولاْ به رنگ قهوه ای و بصورت قرينه می باشد. اين تغييرات در زنان غير باردار بدنبال استفاده از داروهای جلوگيری از حاملگی و يا گاهی بدون مصرف اين داروها و حتی در مردان نيز ممکن است ديده شود. ماسک حاملگی بعد از زايمان از بين می رود و يا ممکن است با درجاتی از تيرگی باقی بماند.
http://www.bardary.blogfa.com
كارشناس مامايي فيروز

afsanehkhanom نوشته شده:باسلام
من درهفته31 بارداری هستم درضمن سوزش معده شدیدی هم دارم که با قرص رانتیدین وشربت المینیوم ام جی هم رفع نمیشه دایم بالا میارم وگلوم زخم میشه واقعا نمیدونم چیکار کنم؟؟/هزاربار هم دکتر رفتم ولی مثل اینکه دکتر اصلا نمیفهمه من چیمه لطفا راهنمایی کنید
سوزش سر دل بيشتر در در نيمه دوم حاملگی رخ ميدهد، به علت شل شدن دريچه پايين مري در اثروجود پروژسترون ونيز افزايش فشار روي معده به خاطر افزايش سايز رحم ايجاد ميشود و باعث برگشت محتويات معده به مری ميشود.

توصيه ها ي تغذيه اي :

محدوديت در مصرف غذا پيش از رفتن به بستر

خوردن وعده های غذايی کوچک و متعدد

آشاميدن مايعات در بين وعده های غذايی

پوشيدن لباسهای آزاد و غير تنگ

خوردن آهسته و نشستن بعد از غذا حداقل برای يک ساعت و اجتناب از دراز كشيدن پس از غذا

عدم انجام فعاليت بدنی (ورزش) حداقل 2 ساعت پس از صرف غذا

بالا نگهداشتن سر در بستر

مصرف شير و ماست كه در بعضی افراد در تسکين علائم مفيد است

اجتناب از غذاهای پر ادويه، پر چرب و اسيدی كه می تواند باعث بروز اين مشکل شود
---
فراموش نکنید افسانه عزیز! که درد معده(درد اپیگاستر) جدای از این مساله است و اگر وجود داشته باشد نیازمند بررسی است چراکه ممکن است با مسمومیت حاملگی همراه باشد.
كارشناس مامايي فيروز

afsanehkhanom نوشته شده:باسلام
سوزش سر دل بيشتر در در نيمه دوم حاملگی رخ ميدهد، به علت شل شدن دريچه پايين مري در اثروجود پروژسترون ونيز افزايش فشار روي معده به خاطر افزايش سايز رحم ايجاد ميشود و باعث برگشت محتويات معده به مری ميشود.

توصيه ها ي تغذيه اي :

محدوديت در مصرف غذا پيش از رفتن به بستر

خوردن وعده های غذايی کوچک و متعدد

آشاميدن مايعات در بين وعده های غذايی

پوشيدن لباسهای آزاد و غير تنگ

خوردن آهسته و نشستن بعد از غذا حداقل برای يک ساعت و اجتناب از دراز كشيدن پس از غذا

عدم انجام فعاليت بدنی (ورزش) حداقل 2 ساعت پس از صرف غذا

بالا نگهداشتن سر در بستر

مصرف شير و ماست كه در بعضی افراد در تسکين علائم مفيد است

اجتناب از غذاهای پر ادويه، پر چرب و اسيدی كه می تواند باعث بروز اين مشکل شود
---
فراموش نکنید افسانه عزیز! که درد معده(درد اپیگاستر) جدای از این مساله است و اگر وجود داشته باشد نیازمند بررسی است چراکه ممکن است با مسمومیت حاملگی همراه باشد.
كارشناس مامايي فيروز

انجام ازمایشات کبدی

با سلام خدمت شما کارشناس عزیز
چندروزی بیمارستان بستری بودم کلیه ازمایشهای کبدی و ادرار در چند نوبت انجام شد و مشکلی نداشتم 4واحدکفلین10 سی سی بهم تزریق کردن ولی خارشم کمتر نشده هرروز حمام میگیرم از قرص هیدروکسی زین وپمادهیدروکورتیزون و بتامتازون هم تجویز کردن ولی فایده ای نداره کف دستهام به طرز وحشتناکی چندهفته است داغه و بین انشگشتهام اینقدر خارش داره که زخم شده هیچ علاجی پزشکها برام نکردن در ضمن یک تست توکو توی بیمارستان برام انجام دادن که خیلی دردناک بود دررابطه با درد معده هم بهم گفتن چون رحمت بالا هست اینقدر درد داری واقعا نمی دونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟؟یک سوال دیگه هم دارم وضعیت جفت قدامی و درگرید آی قرار دارد یعنی چی؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیزم به واقع در مورد وضعیتی که دارید مسلماً درمانگر بالینی باید تصمیم بگیر.
اما از نظر جفت خیالتان راحت باشد جفت می تواند وضعیت اتصال و قرارگیری اش قدامی(جلو) و یا خلفی(پشتی) باشد و این هر دو نرمال اند. گرید جفت هم که بالا برود نشان از به اصطلاح عام پیر شدن جفت دارد. و مهم این است که در این سن از بارداری، گرید 3 نداشته باشیم. که برای شما هم گرید 1 است.
كارشناس مامايي فيروز

تفسیر جواب ازمایش قند بارداری و ا

با سلام خدمت کارشناس عزیز
دکترم برام ازمایش قندGTT ,ادرار 24 ساعته نوشت که نتیجه از قرار زیر است:
قند ناشتا 94
قند1ساعته 160
قند2ساعته 102
قند3ساعته 77
ازمایش ادرار:
urine protein{24 hr) 49
urine volume 24 hrs 1100
urine creatinin(24 hr) 1122
به پزشکم که مراجع کردم گفت مشکلی نداری ولی ایا قند 160 من بالا نیست؟احتیاج به رژیم غذایی خاصی ندارم؟؟؟؟؟؟؟واقعا از راهنمایی شما کمال تشکر رو دارم
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان