اخه به جز عکس رنگی من چند تا آزمایش خون ( ازمایش ژنتیک و عفونت های خونی ) هم انجام دادم که جوابش هنوز اماده نشده . هیچ دارویی هم به من ندادند به همین خاطر نمیدونم چرا به من گفتن جلوگیری نداشته باشم . هر بار هم که باردار میشم بتا کمتر از دفعه قبل بالا میره . اولین بار تا 202 ، دومین بار 80 و سومین بار هم تا 30 بیشتر بالا نرفت . چرا این طوری میشه ؟ :cry:

سلام میشه به این سوال من جواب بدید ؟ هر بار هم که باردار میشم بتا کمتر از دفعه قبل بالا میره . اولین بار تا 202 ، دومین بار 80 و سومین بار هم تا 30 بیشتر بالا نرفت . چرا این طوری میشه ؟ :cry:

سلام میشه به این سوال من جواب بدید ؟ هر بار هم که باردار میشم بتا کمتر از دفعه قبل بالا میره . اولین بار تا 202 ، دومین بار 80 و سومین بار هم تا 30 بیشتر بالا نرفت . چرا این طوری میشه ؟ :(

سلام
دوست عزیز BHCG یکی از هورمونهایی ست که از جفت در بارداری ترشح می شود و کمبود آن معلول یک علت است نه اینکه خودش علت باشد. به این صورت که به دنبال سقط خود به خود این کاهش BHCGاتفاق می افتد که آن سقط خود به خود، خودش ناشی از علل مختلفی می تواند باشد که برای سقط تعیین شده است و بنابراین پایین تر بودن BHCG در هر بارداری شما نسبت به قبلی نشان از ختم زودتر بارداری دارد.
که تا علت این ختم مشخص نباشد زودتر رخ دادن آن هم توضیحی ندارد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون که جواب سوال منو دادید اما یه چیز واسه من مبهمه در هر بارداری بتا کمتر از دفعه قبل بالا میره اما هر سه سقط من در یک روز بوده ( پنج هفته و شش روز ) . میشه بهم بگید فولیکول چیه و چه اندازه ای باید داشته باشه ؟
ببخشید که اینقدر سوال میکنم میشه بهم بگید که در مورد سقط مکرر علت فقط از جانب زن هست یا از مرد هم میتونه باشه ؟
اخه من شنیدم که ممکنه مرد دارای اسپرم های ضعیف یا غیر نرمال باشه . :?:

سلام
دوست عزیز! این تشخیص باید با بررسی های فراوان و بالینی صورت بگیرد .
اغلب اینطور است که اگر اسپرک توانایی نداشته باشد در لقاح به مشکل می خورد و پس از مسجل شدن بارداری، در صورت رخ داد مشکل، بررسی ها متوجه مادر می باشد.علل سقط راجعه در لینک زیر آورده شده است:
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... =0فولیکولی که رشد کرده و سرانجام به نام تخمک آزاد می شود باید به طور متوسط بین 23 تا 25 میلی متر برسد و سپس آزاد شود.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دوست عزیز تا آنجایی که مطلع هستم هنوز 3 ماه از سقط قبل شما نگذشته. آیا روش پیشگیری داشته اید و ضمن آن این سونورو انجام دادید؟
در هر حال نتیجه ی این سونو به نفع تخمک گذاری نیست و تشخیص و در صورت نیاز اقدام دیگری به عهده ی پزشک شماست.
كارشناس مامايي فيروز

میخواستم ببینم عفونت سر رحم چیه ؟ با توجه به این که جواب عکس رنگی هم مشکلی نداشته و بقیه آزمایشاتم هم خوب بوده یعنی علت سقط های من همین بوده ؟

سلام
دوست عزیز! علت سقط های راجعه را دقیقاً باید از پزشکی که تحت نظرشون هستید و پیگیری آزمایش و مراحل تشخیصی شما هستند بخواهید اما زخم دهانه ی رحم در یک معاینه ساده هم مسجل می شود منظورتان کدام آزمایش است؟
پزشکتان دارویی جهت درمان آن پیشنهاد کردند؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام من به توصیه شما دکترم رو عوض کردم . ایشون بعد از معاینه به من گفتن که شدیدن رحمم زخم داره . من رو فریز کردن . ایا زخم رحم باعث سقط میشه ؟ چرا دکترهای دیگه این زخم ها رو تشخیص ندادن ؟

سلام
دوست عزیزم! به واقع علت عدم تشخیص را نمی دانم چراکه زخم دهانه ی رحم با گذاشتن وسیله معاینه، دیده می شود. اگر زخم دهانه ی رحم همراه با عفونتهایی نظیر کلامیدیا و استرپتوکوک باشد ممکن است در روند سقط راجعه موثر بوده باشد( که این تشخیص با کشت نمونه ی دهانه ی رحم حاصل می شود)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان