آیا جنینم سقط شده ؟

سلام
من زمانی که برای اولین بار تو حاملگی سونو رفتم گفت 5 هفته و 5 روز. البته قبلش هم لک بینی داشتم و به همین دلیل رفته بودم. حدود 10 روز شیاف پروژسترون مصرف کردم و دوباره رفتم سونو این دفعه 6 هفته نشون داد. در هیچ کدوم از این دو دفعه قلب جنین دیده نشد. خودم احتمال دادم جنین مرده. الان حدود 10 روز از تاریخ سونو می گذره اما نه لک بینی دارم نه هیچ چیز مشکوکی دیدم. حتی ویارم هم به قوت خود باقی بوده. هیچ دارویی هم تو این فاصله جز اسید فولیک مصرف نکردم. سوالم اینه که بچه بعد از چه مدتی از مردن دفع میشه؟ تا کی جنین ممکنه بدون قلب در رحم باقی بمونه؟ لازم به ذکر است که ساک حاملگی و موقعیت کاملا طبیعی بود. ممنون از لطفتون.

زینب جون من خودم 4 هفته پیش سقط کردم اما از وقتی جنینم مرد دیگه ویار نداشتم و خودم نمی دونستم جنین مرده و وقتی رفتم سونو گفت جنین دو هفته پیش مرده و این دقیقا همون زمانی بود که من دیگه ویار نداشتم اگه شما هنوز ویار داری فکر کنم جنینت سالم باشه ان شاالله

زینب جان سلام
معمولا 6 الی 7 هفته بعد از اولین روز آخرین قاعدگی با سونو گرافی شکمی ، فعالیت قلب جنین ، مشاهده می شود . مشروط بر این که 14 روز بعد از اولین روز آخرین قاعدگی شما ، تخمک گذاری رخ داده باشد و اگر این زمان دیر تر باشد طبیعتا فعالیت قلب جنین نیز دیر تر مشهود خواهد شد . در این موارد تا 8 هفتگی( یا 10 روز الی 2 هفته بعد از عدم رؤیت ضربان قلب) فرصت داده شده و سپس مجددا سونو گرافی انجام می شود . عدم فعالیت قلب جنین دراین زمان ، بایستی توسط دو سونولوژیست تأیید شود .سقط خود بخود ، 1 تا 3 هفته بعد از مرگ جنین رخ می دهد .
زینب عزیزم ، فعلا جای نگرانی نیست .بارداری شما ، سیر طبیعی خود را طی می کند .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان