مشکل بارداری

با سلام من حدود سه سال پیش دکتر بهم گفت که پلی کیستیکم اما به متفورین حساسیت نشون دادم قطع کرد و مدروکسی پروژسترون تجویز کرد بعد از 1 سال پریودم کاملا مرتب شد تا امسال این ماه دوباره دکترم گفت تنبلی تخمدان دارم ازدواج کردم و نگرانم که باردار نشم واینکه متفورمین روزی 3 تا وپروژسترون 2تا میخورم ایا مشکلی در بارداری من پیش میاد و اینکه دوران قاعدگی متفورمین باید همچنان خورده شه و پروژسترون باهم بخورم یا هر12 ساعت

Re: مشکل بارداری

اغلب پروژسترون رو از روز 15 ام روزی دو عدد باهم تجویز می کنند.
بله در قاعدگی هم ادامه می دهید.
نگران نباشید . داروهای مناسبی دارید.در ثانی اگر چند ماه اقدام کردید و نشد داروهای محرک تخمک گذاری هم به تنبلی تخمدان جواب می دهند که در اون زمان باید مصرف شود. البته زود برای بارداری اقدام کنید.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت مشاور محترم و ممنون از پاسخ های شما من بعد از 3ماه استفاده از روزی سه عدد متفورمین و و همچنین مصرف پروژستون با مراجعه به دکترم دیروز پروژسترون رو کامل قطع کرد و متفورمین شبی یک عدد همراه با کلومفین از سوم پریود روزی یک عدد تا پنج روز و فولیک اسید تجویز کرد وگفتند برای بارداری اقدام کن به نظر شما تجویز درست هست و اینکه احتمال دوقلو زایی با این پنج عدد کلومفین هست چون من دوقلو خیلی دوست دارم لطفا منو راهنمایی کنید ممنون از صبر و حوصله شما

با سلام خدمت شما خواهرم بعد از ده سال باردار هستند والبته یک پسر هم داره اما الان تو ماه 8 هستند در سونو گرافی زده هیدرو سفالی خفیف خیلی نگراانیم این یعنی چی ؟؟ میشه لطفا زودتر پاسخ بدین واقعا شرایط روحی بدی داره متن سونوگرافی: دیامتر قدامی -خلفی بطن جانبی در ناحیه آتریوم به سایز 10:5mm متسع میباشد ( هیدروسفالی خفیف ) فاصله سیسترنامگنا 14mmافزایش یافته ضمنا جنین در 32هفتگی است :cry:

همانطور که می دانید یعنی اطراف مغز مایع تجمع یافته.و تخلیه نشده است. که ممکن است نشان از یک انسداد کوچک دربطن بدهذ.
اما شما باید به متخصص حاذقی مراجعه کنید . چراکه ممکن است مثلاً ایشون تکرار سونو رو الزامی بدونند. و با یک سونو هیچ مطلبی رو عنوان نکنند یا توجیجات منطقی بر این مساله وجود داشته باشد.
كارشناس مامايي فيروز

ببخشید به متخصص مراجعه کردن و قرار شده 2هفته دیگه مجددا سونو بدن و گفتن ممکنه بعد از عمل احتیاج به عمل کوچکی باشه اما چیز هایی که تو اینترنت خوندم خیلی بده تو رو خدا اگه راهی برای حل شدن این مشکل هست راهنماییمون کنید ممنون از زحمات شما

سلام خانم دکتر،من 7،8ماهه که اقدام به بارداری کردم و دارو مصرف میکنم الانم 3دوره دوفاستون مصرف کردم یعنی الان دوره سومم،2ماهه که تقریبا از روز 15یا16پریودم سینه هام درد شدیدی میگیرن که حتی سوتین هم نمیتونم ببندم،میخواستم بدونم علتش چی میتونه باشه؟با تشکر زهره هاشمی

سارا خلج نوشته شده:ببخشید به متخصص مراجعه کردن و قرار شده 2هفته دیگه مجددا سونو بدن و گفتن ممکنه بعد از عمل احتیاج به عمل کوچکی باشه اما چیز هایی که تو اینترنت خوندم خیلی بده تو رو خدا اگه راهی برای حل شدن این مشکل هست راهنماییمون کنید ممنون از زحمات شما
دوست عزیزم ! به خدابسپارید. درسته که اگر هیدروسفالی شدید شود و ... می تواند مشکلات زیادی به وجود آورید اما در حد خفیف بسیاری از کودکان با پیگیری و درمان، روندبسیار خوبی پیدا کرده اند.
كارشناس مامايي فيروز

هاشمی نوشته شده:سلام خانم دکتر،من 7،8ماهه که اقدام به بارداری کردم و دارو مصرف میکنم الانم 3دوره دوفاستون مصرف کردم یعنی الان دوره سومم،2ماهه که تقریبا از روز 15یا16پریودم سینه هام درد شدیدی میگیرن که حتی سوتین هم نمیتونم ببندم،میخواستم بدونم علتش چی میتونه باشه؟با تشکر زهره هاشمی
سلام
دوست عزیزم ! خانم های زیادی هستند که از زمان اقدام برای بارداری(خواه به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد شده یا ...) این مورد را گزارش می کنند و غیر طبیعی نیست.
ممکن است به علت مصرف پروژسترون هم باشد
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 101 مهمان