احتمال بارداری

باسلام
من قرار بود روز اول خرداد پریود بشم اما روز 4خرداد لکه بینی داشتم تااینکه 9خرداد آزمایش خون دادم وجواب مشکوک بود و همان روز خونریزی کردم مثل زمان پریود ولی کمی بیشتر .روز 7پریود دوبار بی بی چک گذاشتم که مثبت شد و روز بعد آزمایش خون دادم اونم بیشتر از 300 بود .با توجه به اینکه لکه بینی داشتم به پزشک مراجعه کردم و گفتند هیچی تو رحمت دیده نمی شه واحتمال حاملگی خارج از رحمه،با این اوصاف ایا ممکنه من حامله باشم ولی چون اول حاملگیه سونو نشون نده؟ایا حاملگی خارج از رحم رو بی بی چک نشون می ده؟حاملگی خارج از رحم چه علایمی داره؟راستی بعد از مراجعه به پزشک دوباره بی بی چک گذاشتم مثبت شدو الان هم دوروزه لکه بینی ندارم . خواهش می کنم کمکم کنید 6ماهه که منتظر حاملگی ام. :(

سلام
دوست عزیز! بالا بودن رنج بتا و مثبت شدن آزمایش بارداری به همراه لکه بینی و خونریزی حتماً علت خاصی به همراه دارد. و همونطور که پزشکتون اشاره کردند احتمال خارج رحمی هم بوده است که البته با سونوگرافی هم حاملگی خارج از رحم را می توان دید ( با چک کردن لوله ها، تخمدان، شکم و ...)
آیا برای شما انجام نشد؟ اگر پاسخ منفی ست پس چه اقدامی رو پزشکتون توصیه کردند؟
حتس اگر خونریزی قطع شده باشد نیازمند بررسی ست.
منتظرم دوست عزیز
كارشناس مامايي فيروز

با سلام مجدد
پزشکم برام سونوگرافی نوشت ولی نه ساک حاملگی دیده شدونه حاملگی خارج از رحم .دکتر بهم گفت سه روز دیگه دوباره آزمایش خون بدم،که آزمایش دادم .الان خونریزی و لکه بینیم قطع شده ورنج بتا بعد از آزمایش دومم 1125 بود با این حساب ممکنه حامله باشم :?:

با سلام
دوست عزیزم این مساله ای ست که نیازمند تشخیص دقیق و با سنجش های بسیار و بالینی صورت گیرد اما یک سوال ایا سونوی واژینال انجام دادید؟
چرا که مثلاً سونوی واژینال در تشخیص حاملگی خارج از رحم ارجحیت دارد زیرا به عنوان مثال تشخیص حاملگی در لوله فالوپ(حاملگی لوله ای) با استفاده از سونوی شمکی مشکل است. اما با استفاده از سونوی واژینال پیشرفت قابل توجهی در تشخیص زودهنگام حاملگ ینابه جا صورت گرفته است.
در مورد تیتر بتا در حاملگی خارج از رحم و کمک آن به تشخیص:
هرگاه بتا بیشتر از 1000 شود، ساک حاملگی در خارج از رحم در نیمی از موارد دیده می شود و در نتیجه حاملگی خارج از رحم تشخیص داده می شود. پس نیمی از موارد دیده نمی شود!
از طرفی وجود بتا در این سطح (1000) یا بالاتر و در کنار آن، دیده شدن یک رحم خالی در سونو به طور قطع یک حاملگی رحمی زنده را رد می کند. و احتمال خارج ا ررحم را مطرح می کند.
از طرفی در حاملگی های رحمی مقدار حداقل افزایش بتا در عرض 48 ساعت، 53% و در عرض 24 ساعت24% گزارش شده است اما این میزان افزایش بتا را در تیتر بتا در حاملگی خارج از رحم نداریم.
ولی با این افزایش بتا در 2 روز برای مشا این احتمال(خارج از رحم) کمتر می شود.

به هرحال این بالابودن بتا ممکن است علل دیگری نیز داشته باشد به غیر از بارداری که البته باید بررسی شود.
من رو هم مطلع کنید .
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 42 مهمان