بارداری

سلام
من پرند کاربر جدید شما هستم مدتی است که تصمیم دارم نی نی بیارم البته برای بار دوم ماه پیش عکس رنگی انداختم دکتر گفت لوله های رحمی تاب برداشته و دهانه رحمم تنگه باید میل بزنن تا باز بشه اما تا دو ماه قرص لترازول برام نوشته می خواستم ببینم با این قرص امکانش است باردار بشم یا نه :roll:

سلام
دوست عزیزم تشخیص و درمان با درمانگر بالینی شماست اما لتروزول کلاً تحریک تخمک گذاری می کند و از این طریق امکان بارداری را زیاد می کند اما ارتباطی به تنگ بودن دهانه ی رحم و یا مثلاً چسبندگی لوله(البته شما مبتلا نیستید) ندارد.
چند ماه است اقدام کرده اید؟
كارشناس مامايي فيروز

بارداری

با سلام و تشکر از جوابتون حدوداً 3 ماه کلومیفن خوردم اما ابتدا برای تعیین جنسیت فرزندم رفتم پیش دکتر ولی بعد از تجویز و مصرف 3 ماه کلومیفن نتیجه ای حاصل نشد که دکتر عکس رنگی نوشت و متوجه مشکلم شدم البته باید بگم که دراین سه دوره هر ماه فقط 2 بار نزدیکی داشتم می خواستم ببینم با این مشکلم امکان تعیین جنسیت وجود دارد یا نه و اینکه مشکل تنگی دهانه رحم با توجه به اینکه من یک زایمان طبیعی داشتم مادر زادی یا در دراز مدت مشکل ایجاد شده در ضمن الان دکتر 2 ماه برام لترازول نوشته اگر نتیجه نداد باید عمل بشم که رحمم میل بزنن و لوله هام را هم صاف کنند
و اینکه با این داروهایی که مصرف کردم امکان چند قلویی است یا نه می شود از این قضیه جلوگیری کرد :?:

سلام
پرند عزیز! همانطور که پیشتر عرض کردم داروهای محرک تخمک گذاری(نظیر کلویمفن و لتروزول ) ارتباطی به به نتایجی که اغلب از عکس رنگی رحم کسب می شود ندارد. مشکلی هم که می فرماید دقیقاً باید با مطالعه گزارش هیستروسالپنگوگرافی (عکس رنگی) ابتدا کاملاً مشخص شود که مشکل چیست سپس احتمال بگذاریم که با این وضع امان تعیین جنسیت هست یا خیر... و این کار با درمانگر بالینی شماست.
در مورد دوقلوزایی بدانید که لتروزول کلاً عوارض این چنینی اش کمتر از کلومیفن است.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان