جفت circular

سلام
من یه سوال داشتم اگه به سوالم جواب بدین ممنون می شم
من الان در هفته 16 بارداری هستم ، زمانی که در هفته نهم بودم سونو رفتم دکتر بهم گفت جفتت به صورت circular روی دهانه رحم قرار داره ، نباید زیاد بشینی و چیزای سنگین بلند کنی میخواستم ببینم جفت حرکت می کنه ، یعنی امکانش هست جابجا بشه و به حالت طبیعی دربیاد؟
آیا این گونه جفت ها خطرناک هستند بانوجه به اینکه من کارمند هستم و کارم هم نشستنی می باشد و نمی تونم در طول 8 ساعت دراز بکشم ، فقط می تونم کمی راه بروم ؟
آیا باید دردی یا حسی ، چیزی داشته باشم چون من هیچ دردی نداشتم تا چند روز پیش که در ناحیه پایین ستون فقراتم ( قسمت بالایی لگن ) احساس درد می کنم و یا در ناحیه تخمدان چپ بیشتر احساس درد می کنم به دکتر که گفتم ، گفتند که این دردا طبیعیه آیا خطری برای جنین ندارن ؟
آیا من باید در این هفته ( هفته 16) تکون خوردن بچه را حس کنم ؟
اگر امکان دارد به سواللات من جواب بدین خیلی ذهنم را مشغول کرده ؟
باتشکر از توجه و عنایت شما و با تشکر از سایت خوبتون

سلام دوست عزیز
1-ثبت حرکان جنین از 16 – 20 هفته به بعد توسط مادر احساس می شه، پس تا 20 هفته فرصت دارید.
2-اصلاحی که ذکر می کنید ممکنه تا انتهای بارداری صورت بگیره، پدیده ای ست به نام مهاجرت جفت که تا 28-32 هفته ی بارداری صورت می گیرد،اما این پدیده درمورد جفت های سرراهی صورت می گیرد.
3-اما در مورد وضعیت جفت شما: قسمتی از سونوگرافی رو که وضعیت جفت رو گزارش کرده، در صورت تمایل، تایپ کنید تا ابتدا تصویر روشنی از گزارش سونو داشته باشیم و سپس ...
منتظرم
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من جواب سونوی سه بعدی را براتون ایمیل کردم .
خواهش می کنم زحمت بکشید رام در موردش توضیح بدین
آیا جفتم حرکت کرده یا همون مثل قبله ؟
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان