ناباروري

كارشناس محترم در سونوگرافي واژينال كه دو ماه پيش انجام دادم همه چيز سالم بود. و روز دهم يه فوليكول به ابعاد 20 داشتم. سه بار سونو كردم اندازه فوليكول به 23 رسيد . بار اخر فوليكول دفورمه ديده شد. البته نوشته بود مايع كلدوساك قابل توجهي ديده نشد!

كارشناس عزيز اگه بخام سوالاتم پشت سر هم تو يه صفحه ديده بشه بايد چطوري ارسال كنم . مال هم هر كدوم تو يه صفحه ارسال ميشه ممنونم اگه برام بگيد

سپيدار

كارشناس محترم فيروز

با سلام و خسته نباشيد.

من هفته پيش عكس رنگي انداختم. ديروز هم جوابشو گرفتم. ميشه برام تفسير كنيد ممنون ميشم. دكترم تا اخر ارديبهشت نيست تا اون موقع ديوونه ميشم. از فكر و خيال
بازم ممنونم!! بي صبرانه هم منتظرم!!

پس از ترزيق ماده حاجب كانال سرويكال و رحم و هر دو لوله از ماده حاجت پر شده است

كاويته رحم نسبتا بزرگ و جادا و بدنه طويل و كشيده و جسم رحم در قسمت وسطي حفره لگن و در پوريسون آناميك قرار دارد.

در كاويته اندومتريال تصويري دال بر توده فضاگير و يا ديكفت مشخص ديده نميشود.

كانال سرويكال spindle shaped و نسبتا كوتاه و ناحيه ايسم باريك و نسبت به سگمال انفريور رحم اكسانتريك قراردارد!!

در سگمال انفريور رحم رژيديته و دفورميتي ناشي از cesarean scar مشهود است!!!!!

هر دو fallopian tubes از ماده حاجب پر شده طول و ديامتر و پريستالتيسم لوله ها عادي و قسمت ديستال پيچيده است.

در كليشه كنترل هر دو لوله باز و ماده حاجب توسط لوله ها وارد حفره لگن گرديده است.

در postdrainage film ب=ماده حاجب لوكاليزه و در طرفين حفره لگن و پيچيدگي لوله ها و كانال سرويكال باقيمانده و تخليه و پخش دارو بكندي انجام مي گيرد

تجمع دارو به اين شكل fixed convoluted با سابقه surgery و infertility نشانه adhesion در pelvic peritonem و در صورت لزوم توجه به آن توصيه مي گردد...!!!

سلام
دوست عزیز لوله ها باز هستند و هر دو از ماده حاجب پر شده اند و این بسیار عالی ست و مرحله ی اول این پروسه کاملاً طبیعی بوده مرحله ی آخر که پست درنـآژ نام دارد فقط گفته شده که طریقه ی پخش دارو کمی به نفع چسبندگی در صفاق لگنی می باشد.
كارشناس مامايي فيروز

عزيز دلم ممنونم كه زود جوابمو دادي. خيلي لطف كردي

بنظر شما دوست عزيزم ميشه باعث ناباروري بشه

من 36 سالمه. يازده سال پيش سزارين شدم. يه پسر دارم. 5 سال پيش در پي بارداري ناخاسته تو همون ماه اول ساكشن كردم!

الان يه ساله دارم اقدام ميكنم. همه چي نرماله.

ازمايش شوهرم نرماله كه اينجا براي شما هم نوشته بودم

ازمايش روز سوم پريودم نرمال و خوب

در يه ماه 4 بار سونو واژينال داشتم كه هر تخمك گذاريم هم عالي بود.
روز دوازدهم فوليكول 20 داشتم . تا 23 هم رسيد. فقط وقتي سونوي آخر رو انجام دادم نوشته بودفوليكول دفورمه ديده ميشه . ولي مايع قابل ملاحظه در كدوساك ديده نشد!!

پس چرا حامله نميشم؟؟؟؟؟؟؟ باتوجه به بالا بودن سنم خيلي دوست دارم زودتر نتيجه بگيرم

بازم ممنونم خيلي زياد از اينكه زود بهم جواب دادين متشكرم!!

با سلام
من 36 سالمه و 1 سال و نیم هم هست که اذواج کردم و از همون موقع اقدام به بارداری کردم. من پریود منظم 28 روزه دارم و لی الان حدود 4 روز هست که عقب افتاده و در ضمن از ماه پیش دردهاگریزی در اطراف سکمم احسس میکنم که این ماه خیلی بیشتر شد به طوریکه شب برای تسکین درد از قرص سرماخوردگی استفاده کردم. آیا این دردها میتونه علامت بارداری و یا عفونت در رحمم باشه. لطفا راهنماییم کنید. البته نا گفته نماند که من آزمایشات کاملی رو برای بارداری انجام دادم و از نظر دکتر هیچ مشکلی ندارم و باید باردار بشم.

sepidarkaraj نوشته شده:عزيز دلم ممنونم كه زود جوابمو دادي. خيلي لطف كردي

بنظر شما دوست عزيزم ميشه باعث ناباروري بشه

من 36 سالمه. يازده سال پيش سزارين شدم. يه پسر دارم. 5 سال پيش در پي بارداري ناخاسته تو همون ماه اول ساكشن كردم!

الان يه ساله دارم اقدام ميكنم. همه چي نرماله.

ازمايش شوهرم نرماله كه اينجا براي شما هم نوشته بودم

ازمايش روز سوم پريودم نرمال و خوب

در يه ماه 4 بار سونو واژينال داشتم كه هر تخمك گذاريم هم عالي بود.
روز دوازدهم فوليكول 20 داشتم . تا 23 هم رسيد. فقط وقتي سونوي آخر رو انجام دادم نوشته بودفوليكول دفورمه ديده ميشه . ولي مايع قابل ملاحظه در كدوساك ديده نشد!!

پس چرا حامله نميشم؟؟؟؟؟؟؟ باتوجه به بالا بودن سنم خيلي دوست دارم زودتر نتيجه بگيرم

بازم ممنونم خيلي زياد از اينكه زود بهم جواب دادين متشكرم!!

سلام مجدد! دوست عزیزم هیچ گاه نمی شود به طور قطع مشخص کرد که علت تاخیر از این مشکل بوده یا خیر. چه بسا زمانی که برای بارداری برای یک زوج سالم در نظر گرفته شده همین 1 سال است و هنوز شما مدت زمانی نمی گذرد که آن را تمام کرده اید.
اما احتمالات معمولاً بر پایه بررسی سایر فاکتورها گذاشته می شود و از آنجا که آزمایش منی و نیز تخمک گذاری شما بی مشکل بوده است تنها علت مشکوک ممکن است همین باشد. اما مسلماً به دلیل باز بودن لوله ها، جدی نمی باشد.
تشخیص با درمانگر شماست.
كارشناس مامايي فيروز

mzn1976 نوشته شده:با سلام
اگر میشه به من جواب بدید چون امروز که روز که بی بی چک گذاشتم جوابش منفی بود.
سلام
دوست عزیزم! دردهای خفیف زیر دل ممکن است بارداری را مطرح کند که توصیه دارم اگر تاخیر شما به 1 هفته رسید با آزمایش خون چک کنید(بی بی چک هم پیش از 1 هفته قدرت تشخیص ندارد)
عفونت وقتی به دردهای لگنی می رسد که شدت گرفته باشد و با توجه به چک کاملی که شده اید بعدی است دردها مربوط به آن باشد.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام به كارشناس محترم

بابت توضيحاتتون ممنونم يه سوال ديگه هم داشتم.

من بعد از گرفتن عكس رنگي كه روز دهم پريودم بود و ديگه خونريزيم تمام شده بود. بعد از رفتن به دستشويي كه براي گرفتن مرحله دوم عكس بود . يه لخته خون خيلي بزرگ شايد 5 سانتي در 5 سانت ميشد از بدنم خارج شد . بعدش هم كمي خونريزي داشتم.

يه سوال برام پيش اومده.با توجه به اينكه كسي همچين مشكلي نداشت و فقط براي من پيش اومده بود. ممكنه اون لخته از پريود من مونده باشه. ؟ ممكنه اين يه دليل براي ناباروري باشه. چون هيچ كدوم از خانوما كه اونجا عكس انداختند اين مشكلو نداشتن.

ميشه خونريزي پريود من كامل تخليه نميشه و تو رحمم ميمونه. البته من هميشه موقع پريود 3 يا 4 روز لكه بيني دارم. و خون خشك سياه ازم مياد كه خيلي غليظ (مثل قير ) هست و بعد با يه دل درد خونريزي من شروع ميشه.

اين ميتونه يه مشكل باشه . ممنونم. از جوابتون :oops:

سلام
دوست عزیزم چنین احتمالی از نظر علمی توجیه ندارد. این یک لخته بماند و چند روز بعد دفع شود و ....
تشخیص قطعی نمی توان گذاشت اما مثلاً ممکن است به دلیل همان پروسه عکس رنگی این خونریزی اتفاق افتاده باشد.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 42 مهمان