سقط در هفته 20

با سلام و احترام .از سايت خوبي كه راه اندازي كرديد ممنون هستم.من عضو جديد مي باشم.32 ساله و 55 كيلو وزنم است.من در هفته 23 متوجه شدم كه در هفته 20 جنين در حدود 10 روز است كه در شكمم مرده است." دكتر من متوجه قضيه نشد" از حدود يك ماه پيش كف پاي چپم درد شديد گرفته بود بگونه اي كه راه نمي تونستم بروم .و در آزمايش "غربالگري صحت سلامتي جنين" دكتر آزمايشگاه پروتيين جنين را بالا تشخيص داده بود(من در هفته 17و18 اين آزمايش را دادم ) باز هم " دكتر من متوجه قضيه نشد" و وزن من از ماه 3 به 4 (5 كيلو) زياد شده . جنين از اول هيچ حركتي نداشت و من آن را احساس نميكردم .از اول حاملگي هيچ گونه حالت تهوع و ... حال بدي نداشتم.در حاليكه همه اين اتفاقات در ظرف مدت كمي اتفاق افتاده است.
علت اين كه جنين مرد چي بوده ؟ :cry:
چرا پروتوئين جنين بالا بوده ؟ (چيزي در بدن من باعث اين اتفاق افتاد)
با قرض زيرزبوني بصورت طبيعي جنين دفع شد.
ممكنه در زايمان بعدي باز هم اين اتفاق بيفتد
در ضمن بعد از اينكه جنين به صورت طبيعي سقط شد پادرد من بكلي برطرف گرديد .
يكماه از اين قضيه شده است و من هنوز افسرده .تورو خدا جوابمو بديد؟باتشكر و سپاس
لطفاً زودتر جواب من را بدهيد
آخرین ويرايش توسط 1 on nl1357, ويرايش شده در 0.

سلام
دوست عزیز! علت فوت جنین باید با آژمایشات فراوان و توسط خود درمانگر بالینی تون گفته شود و احتمال تکرار این اتفاق در بارداری های بعدی هم مسلماً بستگی به نوع علت دارد.
آیا در زمینه علت درمانگران بالینی شما هیچ فاکتوری رو دخیل نمی دانستند؟
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
با توجه به اينكه 2 هفته جنين در شكمم مرده بود و بعد آن متوجه قضيه شدم و پس از دفع جنين آزمايشگاه پاتوبيولوژي گفت چون 2 هفته گذشته علت آن معلوم نميشود و من در بلاتكليفي علت مرگ ماندم .فقظ علائمي كه از قبل پادرد و اضافه وزن ....را ذكر كردم. الان كه تحت نظر پزشكي ديگر هستم كه متفورمين و فوليك اسيد و زينك داده است و گفته تا 3 ماه باردار نشم و يه سونوواژينال براي بررسي رحم و تخمدان و .... داده است.
پس شما هم از اين علائم من متوجه علت مرگ نشديد.؟؟؟ :(

سلام
دوست عزیز همانطور که خودتون هم متوجه هستید تشخیص علت مرگ جنین از روی برخی شواهد بالینی مادر نظیر درد و ... صورت نمی گیرد در مورد آژمایش غربالگری هم حتی اگر بدانیم آلفا فیتو پروتئین بالا بوده بازهم علت مرگ را این یک فاکتور توجیه نمی کند .
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشيد.اميدوارم اينجانب را به خاطر داشته باشيد.سئوالي ازتون داشتم
با داروهايي كه بعد از سقط " متفورمين " استفاده مي كنم پريودهاي منظمي پيدا كردم ميخواستم بدونم كه من در تاريخ شانزدهم هر ماه پريود ميشوم ميخواستم بدونم تاريخ تخمك گذاري من چه تاريخي است و دوره هاي من چندروزه مي باشد.و چطور بايد حساب كنم.
باتشكر
:?:

دوست عزیز هر سیکل از ابتدای قاعدگی تا ابتدای قاعدگی بعدی محسوب می شود که در مورد شما 30 روزه است !
تخمکگذاری شما به احتمال قوی در روز 16 سیکل یا با توجه به تاریخ های مذکور در 12 هر ماه است

با سلام و خسته نباشید
با توجه به سقطی که 3 ماه پیش داشتم سونویی انجام دادم که میخواستم این سونو را برایم تفسیر بفرمایید.
uteru is measured 61*46*26 mm.
in anterior wall one 8*4 mm intramural myoma is seen.
endometrial double layer thickness in fundal region 6 mm,with normal echo.
rt ovary =33*14mm.it ovary=39*20 mm,both are normal.
no free pelvice fluid is seen
با تشکر از شما.

سلام
دوست عزیزم تخمدان ها و رحم طبیعی بوده و مایع آزاد لگنی نیز مشاهده شده و نرمال است اما یک میوم از نوع اینترامورال به اندازه 488 میلی متر در دیواره قدامی رحم دیده شده است.
تشخیص و درمان با درمانگر بالینی شماست.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و احترام به شما کارشناس عزیز , دکتر آزمایشات قبل بارداری برایم نوشته به بعضیهاش نگران هستم لطفاً آزمایش من را تفسیر کنید با تشکر
CMV LgG 2.5
HSV1(LgG) 6.1
TPO Ab 2.7
Fasting Blood Suger 101
Glucouse (2 hrs.p.p) 162*
TSH 1.8
FSH 9.4
LH 5.6
Prolactin 20.1
Anti Phospholipid LgG H 61*
Toxoplasma lgG 2.3
Rubella lgG H 1.9

با سلام به شما
اگه يادتون باشه من در بهمن ماه سقط داشته ام و اگه حضور ذهن داشته باشيد پروتوئين جنين بالا بود و شما فرموديد اين تنها فاكتور براي سقط نيست و علت آن معلوم نشد.2.من سابقه قند نداشتم فكر كنم بعد جريان سقط قند هم به مشكلاتم اضافه شده است.و من از بعد سقط دارو (آ.س.آ) و (گلوكوفاژ) و فوليك اسيد ميخورم . در پست سقط در هفته 20 تمام مكاتباتم با شما ذكر شده است.
مشكلي بوجود آمده ؟ با تشكر
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 22 مهمان