تعیین سن جنین

باسلام
من روز اول اخرین پریودیم 17 مهر 89 بوده دیروز که رفتم سونو تو سونو اینو نوشته :
در حفره رحمی ساک حاملگی با راکسیون دسیدوال 5م م دارای پل جنینی چسبیده به دیواره تحتانی بدون fhr نمایان شد.کیسه زرده مشخص دارد . هماتوم اطراف ساک ندارد.دهانه رحم بسته است
سن حاملگی براساس crl: 6 هفته و اروز براساس gs: 8 هفته و اروز
حالا میخوام بدونم اگه از روز اول پریودی حساب بشه gs درسته ولی اگه بخوام خودمون حساب کنیم 1 هفته که پریود بودم یک هفته که تخمک گذاری نداشتم هفته سوم که تخمک گذاری داشتم جنین تشکیل شده یعنی 2 هفته از 8 هفته کم کنیم که میشه همون 6 هفته سونوگرافیست میگه 8 هفته هستی رشد جنینت متوقف شده اندازه 6 هفته رشد کرده باید سقطش کنی دکتر رفتم میگه باید هفته دیگه بری سونو نمی دونم باید چیکارکنم اگه هفته ی دیگه هم برم که زوده .زود نیست ؟؟ شما راهنماییم کنید .

سن بارداری رو از اولین روز پریودی حساب میکنن.
قلب جنین از هفته ششم میزنه. مگه اینکه لقاح دیر انجام شده باشه. هفته 8 حتما باید دیده بشه.
آخرین ويرايش توسط 2 on annie, ويرايش شده در 0.

سلام
طبق اولین روز اخرین قاعدگی بارداری شما در تاریخی که سونو انجام دادید در 8هفته و 3 روز بوده است. اما د رسونو 6 هفته ذکر شده است اگر همین 6 هفته را در نظر گیریم این سونو یک سونوی طبیعی برای این سن است یعنی کیسه زرده و پل جنینی، معیار خوبی ست که دیده شده است برای ضربان قلب هم هنوز فرصت هست(تا 7-8 هفته)
اما می ماند اختلاف سن بارداری. ایا قاعدگی های منظمی داشتید؟
- نکته ای در مورد تعیین سن: به طور قراردادی سن بارداری از اولین روز آرخین قاعدگی محاسبه می شود نه از روز تخمک گذاری و تمامی مشخصه های بیان شده برای هر سنی از بارداری(مثلاً دیدن ضربان قلب در 7 هفته و ...) طبق این معیار است یعنی همین 7 هفته هم منظور 7 هفته پس از لقاح است و سن گزارش شده در سونو هم از همین قاعده تبعیت دارد.-
كارشناس مامايي فيروز

خیلی ممنونم از راهنماییتون
ولی من پریودیهای منظم داشتم و هر ماه 3 روز زودتر پریود میشدم پس چرا تاریخهاباهم تفاوت دارن ؟
آخرین ويرايش توسط 1 on esmona97, ويرايش شده در 0.

سلام
نه دوست عزیز در صورتی می توانیم رشد جنین را قطعاً مشکل دار بیان کنیم که خود معیار های سنی سونو با فاکتورهای رشدی که در همان سن انتظار داریم تطابق نداشته باشد.
موارد این چنینی رخ می دهد و با داشتن سونوی تائید سلامت بعدی از سلامت جنین اطمینان حاصل می شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد!
دوست عزیز! همانطور که پیشتر عرض کردم تشخیص با دمرانگر بالینی و نیز اطمینان از سلامتی کامل بعد از سونوی مجدد برای مطمئن شدن می باشد. معمولاً تهوع به این زودی ها از بین نمی رود کم بودن تهوع باردرای مشکلی ندراد اما قطع ناگهانی آن حتماً باید به درمانگرتان اطلاع داده شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان