سیگار و شیردهی

من یه دختر 16 ماهه دارم از وقتی دو ماهه بود شروع به سیگار کشیدن کردم با روزی یکی شروع شد اما الان دیگه روزی یه پاکت می کشم البته همه دود رو بیرون می دم و قورت نمی دم
تو مقاله های مختلف خوندم که بچه هایی که از مادران سیگاری تغذیه می شن کم وزن هستن و یا شیر رو برمی گردونن و اینکه مادر سیگاری میزان شیرش خیلی کمه
اما دختر من نه تنها کم وزن نیست بلکه وزنش الان بالای 13 کیلو هست و تا حالا هیچ وقت شیر بالا نیاورده و شیر خودم هم تاالان که دخترم 16 ماهه هست خیلی زیاده اما الان دچار عذاب وجدان شدم که ممکنه چه بلایی سردخترم بیاد ایا ااگه ازمایش خون بده مشخص می شه که نیکوتین توی بدنش هست یا اینکه با چه نوع ازمایش مشخض می شه که نیکوتن توی بدنش هست و چه اسیبی از سیگار کشیدن من د یده لطفا راهنمایی کنید خیلی نگرانم

دوست عزیزم! مسلماً با ادامه این شرایط کودک آسیب می بیند شما تصور کنید به مادری که کودک شیرخوارش دل درد دارد چه توصیه ای می شود؟ توصیه می شود که خود مادر -مثلاً- عرق نعنا بخورد.
این یعنی خوردن مادر = مصرف کردن کودک ........
حتی پیازی و سیری که مادر بخورد شیرش را دارای بو و طعم ناخوشایند می کند... خودتان قضاوت کنید دوست عزیزم!
اما اگر همین الان هم تصمیم بگیرید که کنار بگذارید مسلماً مفید خواهد بود.توصیه دارم به متخصص نوزادان یا کودکان مراجعه کنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد
ممنون از جوابتون
ببخشید اما باید چه ازمایشی بدم براش یعنی ممکنه چه اسیبی از سیگار من دیده باشه؟
از این بابت می پرسم که من ایران نیستم و دکترهای اینجا هم مثل دکترهای ایرانی با تجربه نیستن .
راستش در این شرایط امکان ترک سیگار برام وجود نداره اما دخترم رو از شیر میگیرم به زودی چون نمی خوام بیشتر اسیب ببینه
با تشکر

امروز دخترم رو بردم دکتر و از دکتر خواستم که دخترم رو به متخصص کودکان معرفی کنه اما دکتر گفت نیازی نیست به این کار اگه در دوران شیردهی سیگار مصرف کردی
کاری نمی شه کرد حالا بازم نگرانم که ممکن چه اتفاقی برای دخترم بیافته تو روخدا راهنمایی کنید ؟
ارسال پست

بازگشت به “تغذيه با شير مادر و يا شيشه شير”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان