با ترشح بعد از عمل فیستول چه کنیم؟

#1
داشتن ترشحات یا خروج خونابه پس از عمل جراحی طبیعی است. اگر چه ممکن است که این ترشحات تا دو هفته هم طول بکشند ولی پس از عمل به مرور زمان کمتر شده و قطع می شوند.

بهترین کار برای جلوگیری و تسریع در روند از بین بردن ترشحات در خانه استفاده از کمپرس یخ می باشد. البته این مورد هم با مشورت پزشک باید انجام شود. توجه کنید که محل را مرتب باید تمیز کرده و از تجمع چرک و ترشحات جلوگیری کنید.
 آیا فیستول کشنده است؟در حالی که این بیماری به ندرت تهدید کننده زندگی است، فیستول می تواند کیفیت زندگی افراد را کاهش دهد و اغلب به درمان ترکیبی پزشکی و جراحی نیاز دارد. نحوه پانسمان زخم فیستول چگونه است؟بسته به میزان تخلیه چرک از فیستول زمان بعد از عمل، برخی از این مسیرهای چرکی را می توان با یک پانسمان خشک ساده چند بار در روز با یک کرم مانع برای محافظت از پوست پریفیستولار کنترل کرد. سایر فیستول ها برای مدیریت زهکشی و بو باید بسته شوند.

زخم شما 10-14 روز طول می کشد تا بهبود یابد. توصیه می کنیم که محل و خود پانسمان حداقل سه روز قبل از تعویض خشک بماند (به هیچ عنوان خیس نشود). چندین پانسمان یدکی به شما داده می شود. زخم خود را به مدت هفت روز بپوشانید.آیا فیستول سرطان است؟فیستول منفذی است بین نواحی از بدن که به هم متصل نیستند ولی توسط فیستول بهم وصل می شوند. گاهی اوقات این عارضه می تواند ناشی از درمان سرطان باشد. به ندرت، فیستول می تواند در اثر رشد سرطان در ناحیه ای از بدن ایجاد شود. فیستول های ناشی از سرطان نادر هستند و ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد تا ایجاد شوند.عوارض بعد از تجربه عمل فیستول مقعدیمهم است که بیماران بتوانند چند روز پس از عمل جراحی استراحت کنند. در این مدت، آنها باید اجازه دهند بدن خود بهبود یابد و از نشستن یا راه رفتن بیش از حد خودداری کنند. بسیاری از بیمارانی که تجربه عمل فیستول را داشتند، پوشیدن لباس های گشاد را در دوران نقاهت راحت تر می دانند.
https://www.jahannews.com/


ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان