بیماری‌های قابل درمان در کلینیک مغز و اعصاب پزشک اول

#1
متخصصین کلینیک مغز و اعصاب پزشک اول، تجربه کافی در درمان انواع بیماری‌های مغز، ستون فقرات و سیستم عصبی دارند و می‌توانند بیماری شما را نیز با مناسب‌ترین روش‌ها درمان کنند. کلینیک پزشک اول، علاوه بر بیماری‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، بیماری‌های دیگری را نیز می‌تواند درمان کند.
درمان پارکینسون
بیماری پارکینسون روی سیستم عصبی و بخش‌هایی از بدن که توسط اعصاب کنترل می‌شود تأثیر می‌گذارد. اولین علامت این بیماری ممکن است لرزش نامحسوس دست باشد. لرزش از شایع‌ترین علائم پارکینسون است که با پیشرفت بیماری بدتر می‌شود. پزشک ممکن است دارو یا عمل جراحی را برای بهبود این بیماری تجویز کند.
درمان آلزایمر
در بیماری آلزایمر، مغز کوچک‌تر می‌شود و سلول‌های آن می‌میرند. فرد مبتلا به آلزایمر، ابتدا رویدادها یا مکالمات جدید را فراموش می‌کند، سپس دچار اختلال شدید حافظه می‌شود و نمی‌تواند کارهای روزمره خود را انجام دهد. متخصصان کلینیک پزشک اول ممکن است به بیماران توصیه کنند برای کاهش علائم و کمک به حفظ استقلال، داروهایی را مصرف کنند.
درمان صرع و تشنج
فرد مبتلا به صرع، دارای فعالیت مغزی طبیعی نیست و گاهی دچار تشنج می‌شود. همچنین ممکن است گاهی رفتارها و احساسات غیرعادی از خود نشان دهد. دارو یا گاهی اوقات عمل جراحی ممکن است توسط پزشک متخصص برای درمان صرع و تشنج تجویز شود.
درمان اختلال تکلم
فرد مبتلا به اختلال تکلم، نمی‌تواند صداهایی را برای برقراری ارتباط با دیگران ایجاد کند. همچنین نمی‌تواند به‌آسانی احساسات و افکار خود را به زبان بیاورد. متخصصین کلینیک مغز و اعصاب پزشک اول، مناسب‌ترین درمان اختلال تکلم را با توجه به شدت و علت بیماری تعیین می‌کنند. تمرینات گفتاردرمانی و تمرینات فیزیکی از روش‌های درمان این بیماری محسوب می‌شوند.
درمان اختلال خواب
اختلال خواب می‌تواند سلامت و کیفیت زندگی افراد را تحت تأثیر قرار دهد. خواب‌آلودگی بیش از اندازه در طول روز، تنفس نامنظم یا افزایش حرکت در طول خواب، از مهم‌ترین علائم اختلال خواب به شمار می‌روند. متخصصان کلینیک پزشک اول، مشکلات مربوط به چرخه‌های طبیعی خواب و بیداری، مشکلات تنفسی، مشکلات خواب یا میزان خواب‌آلودگی در طول روز را بررسی و نوع اختلال خواب شما را تعیین می‌کنند.
 
درمان سکته مغزی
زمانی که خون نتواند به قسمتی از مغز برسد و سلول‌های مغز نتوانند اکسیژن و مواد مغذی لازم را دریافت کنند، فرد دچار سکته مغزی می‌شود. با درمان فوری و به‌موقع این افراد در کلینیک مغز و اعصاب پزشک اول، می‌توان آسیب مغزی و عوارض دیگر را کاهش داد.
درمان میگرن و سردرد
به درد شدید ضربان‌دار که معمولا فقط در یک سمت سر احساس می‌شود، میگرن گفته می‌شود. گاهی درد به اندازه‌ای شدید است که فرد نمی‌تواند کارهای روزانه خود را انجام دهد. داروها و تغییر سبک زندگی می‌توانند در درمان میگرن تأثیرگذار باشند.
درمان انحرافات ستون فقرات
انحرافات ستون فقرات اغلب در سنین کودکی و نوجوانی تشخیص داده می‌شود. همچنین افراد مبتلا به فلج مغزی و دیستروفی عضلانی نیز ممکن است به انحرافات ستون فقرات دچار شوند. تصاویر اشعه ایکس به متخصصان کلینیک  ما کمک می‌کنند وضعیت انحنای ستون فقرات کودکان را تحت نظر بگیرند و درمان‌هایی مانند بریس یا عمل جراحی را توصیه کنند.
درمان گزگز و بی‌حسی دست‌ها و پا‌ها
بی‌حسی و گزگز ممکن است نشانه‌ای از مشکل در اعصاب باشد. متخصص مغز و اعصاب بر اساس دلیل این علائم و اعصاب درگیر، بهترین درمان را برای شما تجویز می‌کند. داروها و تمرینات فیزیوتراپی از درمان‌های رایج به شمار می‌روند.

https://www.pezeshke-maghz.com/


ارسال پست

بازگشت به “بهداشت روان ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان