Re: لطفا کمکم کنید...هفته هفتم و دیده نشدن جنین در سونو گرافی

سلام.وقت بخیر من هفته قبل سونو واژینال انجام دادم اندازه ساک ۱۰ میلیمتر بود که گفت کیسه زرده و قطب جنین تشکیل شده اما امروز یک جای دیگه سونوگرافی شکمی رفتم با حساب تاریخ پریود۸هفته ودوروزهستم.اماسونوگرافی۵هفته و۵روزنشان داده.اندازه ساک هم ۱۰میلی متر بود.دوازده روز هم هست لکه بینی دارم.به نظر شما رشد ساک متوقف نشده؟یا سونو داره اشتباه میکنه

سلام من سوالی دارم نمیدونم می‌بینیم ک پاسخ بدین یا خیر. من 24 مرداد اولین روز اخرین پریودم بود. 4 مهر رفتم برای اولین سونو ک دکتر گفت خیلی ریزه و زود. اندازه سال رو 4.33 زده بودو گفت هفته 4 میشه تقربیا. امروز 16 مهرماه رفتم برای صدای قلب ک دکتر گفته بود ولی گفتن چیزی دیده نمیشه اندازه سالک 18 نوشته شده و نوشته هفته 5. نمیدونم الان خیلی نگرانم. میشه راهنماییم کنین

سلام ghanaatعزیز
متاسفانه به نظر میرسد جنین رشد مناسب نداشته و از هفته گذشته تا بحال هم رشد نکرده است.اول مشکل را با پزشکتان در میان بگذارید در صورت لزوم یک هفته دیگر سونو را تکرار نمایید
كارشناس مامايي فيروز

سلام سحر عزیز
نمیدانم سونویی که انجام داده اید واژینال بوده یا سونوی شکمی؟در واقع هنگامیکه اندازه ساک حاملگی در سونوی واژینال بیشتر یا مساوی ۱۶میلیمتر و در سونوی شکمی اندازه ساک بیشتر یا مساوی۲۵باشد قلب بایددیده شود.ضمنا ساک حاملگی در این ۱۲روز رشد مناسبی داشته است و اینکه شاید سن جنین شما با سیکل قاعدگیتان تناسب نداشته باشد که این مسئله در مورد خانمهایی که سیکلهای نامنظم دارند زیاد دیده میشود.پس به خدا توکل کنید و سونو را بعد از ۱۰روز مجددا تکرار نمایید
كارشناس مامايي فيروز

خانم دکتر خیلی ممنونم ک جواب دادین. اولین سونو واژینال بود. دومی هم شکمی انجام دادن هم واژینال ک باز گفتن چیزی نمیبینن. اندازه ساک رو 18 زدن ولی من نمیدونم برای واژینال هست یا شکمی روی برگه نوشتن. ممنونم از راهنماییتون. امکان بارداری پوچ کمتره یعنی منو نگران کردن همونجا گفتن پوچه این من اصلا حالم بد شد. توکلم بخداست. بازم ممنونم ازتون بی منت جواب دادین

سلام
میخوام کمکم کنین لطفاااا
من هفته هفتم بارداریم همه چیم خوب بود ولی دوشب پیش سونو رفتم ساک درحال رشد و صاف و منظمه ولی جنین شکل نگرفته دکتر گفت شاید اسپرم شوهرت ضعیف بوده
الان نمیدونم چیکار کنم نه لکه بینی نه ویار نه حالت تهوع هیچی ندارم فقط سینه هام درد میکنه و سنگین بودن تورو خدا بگین چیکار کنم شوهرم سرزنشم میکنه😔😔

سلام دوست عزیز
اندازه ساک حاملگی چقدر بوده؟در صورتیکه سونوی شکمی انجام داده اید و اندازه ساک بیشتر از ۲۵میلی متر بوده باید جنین دیده میشد اگر اندازه ساک هنوز به ۲۵میلیمتر نرسیده احتمال دارد بعد از این جنین تشکیل شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام لطفا کمکم کنید
یک سال پیش بارداری پوچ داشتم با کورتاژ ختم بارداری کردم
بعد از ۶ ماه دوباره باردار شدم پریودم کاملا منظمه ۴ روز بعد از تاخیر پریودی آزمایش دادم مثبت بود ولی عدد بتا رو نداده بودن
با حساب آخرین پریودی هفته هفتم رفتم سونو سن حاملگی رو ۵ هفته و ۲ روز اعلام کرد و ساک حاملگی فاقد جنین و کیسه زرده دو هفته بعد سونو مجدد آیا بازم بارداریم پوچه ؟ تو رو خدا کمک کنید من علایم بارداری مثل تهوع رو ندارم ولی سینه هام اوایل خیلی درد و حساس بود الان کمتر شده اگه پوچ باشه خودش دفع میشه ؟ چون کورتاژ قبلی خیلی اذیت شدم😢😢

سلام دوست عزیز
عجله نکنید و بعد از دو هفته مجددا سونو را تکرار کنید گاهی اوقات به دلیل اینکه تخمک گذاری و لقاح دیر انجام میشه این اختلاف بوجود میاد. به خدا توکل کنید انشالله در سونوی بعدی جنین به میزان کافی رشد کرده باشه
كارشناس مامايي فيروز

سلام و عرض ادب خدمت کارشناس محترم من دو آبان ای وی اف کردم روز ۱۴ آبان آزمایش بتا دادم ۸۴۰ بود ۱۶ آبان هم آزمایش دادم ۲۲۶۰ شد روز چند روز بعد یه لک بینی مختصر خیلی خیلی کم قهوهای داشتم که باعث شد روز ۲۳ برم سونو ساک و کیسه زرده مشخص شد دکترم گفت ۹ آذر بیا ۹ آذر رفتم گفت ساک هست اما جنین نه گفت نمیدونم یه چیزی شبیه جنین هست که زیاد مشخص نیست برو یه هفته بعد من ۴ بار سقط داشتم اما این بار فرق میکرد هم حالت تهوع داشتم هم سینه هام حساس شده و به بو حساس شدم ممکنه که پوچ باشه خیلی ناراحتم
آخرین ويرايش توسط 1 on Somi ahmadi, ويرايش شده در 0.

سلام تاریخ آخرین پریودم 23 مهر بوده و یک روز قبل موعد بی بی چک گذاشتم بعد از 20 دقیقه خط T هاله انداخت همون روز آزمایش بتا دادم منفی بود یک هفته بعد از موعد تیتر بتا بالای 1000شد وقتی به دکترم مراجعه کردم گفت 6هفته و 2روز هستی خودش سونو شکمی انجام داد و گفت ساک بارداری شرایط خوبی داره اما برای دیدن جنین زوده یک هفته دیگه برو پیش سونوگرافی بیرون خواستم بدونم احتمال پوچ هست یا طبیعی است تو این سن ازبارداری سونو شکم ندیدن جنین؟

سلام دوست عزیز
اگر اندازه ساک بارداری رو میدونستین بهتر میتونستم راهنماییتون کنم ولی اگر پزشکتون گفتن شرایط ساک خوبه به ایشون اعتماد کنید و معمولا جنین از هفته ششم تا هشت بارداری با سونوی شکمی قابل رویت میشود. بنابراین نباید نگران باشید و با سونوی هفته آینده جنین دیده خواهد شد
كارشناس مامايي فيروز

اصلا از اندازه ی ساک چیزی نگفت بهم و برگه سونو هم نداد اصلا خیلی تلاش برای دیدن جنین نکرد گفت زوده انشالله یک هفته دیگه تا بچه جون بگیره مشخص میشه فقط گفت ساک اطرافش و حالتش خوبه جای خوبی هم تشکیل شده بالای رحم
ارسال پست

بازگشت به “سقط ( از دست رفتن جنین تا هفته 20 بارداری) ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان