Re: لکه بینی در روز 14 پریودی...؟؟

سلام دوست عزیز
بله احتمالا به دلیل قطع مصرف قرص پروژسترون میباشد و مدت زمان ادامه لکه بینی قابل پیش بینی نیست در صورتیکه بیشتر از دو هفته ادامه پیدا کرد به درمانگرتان مراجعه نمایید

كارشناس مامايي فيروز

سلام
من یک ساله ازدواج کردم اما از زمان ازدواج مدام دچار لکه بینی میشم و گاهی پریودم تا ده روز طول میکشه ، اما به مدت سه ماهه که روز چهاردهم پریودم یعنی روز تخمک گذاری لکه میبینم که دقیقا شبیه خون پریوده و تا دوروز ادامه داره
باتوجه به اینکه میخوام اقدام به بارداری کنم آیا مشکلی پیش نمیاد یا نیاز هست ب پزشک زنان مراجعه کنم

سلام دوست عزیز
لکه بینی در زمان تخمک گذاری در بعصی از خانم‌ها اتفاق می افتد و امری طبیعی‌ست ولی لکه بینی در موارد دیگر بهتر است مورد بررسی قرار گیرد علی الخصوص از جهت مشکلات تیروئیدی. بنابراین بهتر است به متخصص زنان مراجعه نمایید
كارشناس مامايي فيروز

سلام ببخشید من تخمدان پلی کیست دارم و فولیکولم رو ۱۲هست و کمه.دو ماه اقدام ب بارداری کردم پریودی منظمی دارم ولی این ماه ۸روز مونده ب روز موعدم پریود شدم اما تو این دو ماه پریودی های بدون دل درد و کمر درد داشتم،میگن چون تخمک گذاری نداری؟درسته😭

سلام دوست عزیز
نداشتن دل درد و کمر درد لزوما به معنای عدم تخمک گذاری نیست ولیکن در خانمهای که تخمدان پلی کیستیک دارند معمولا تخمک گذاری به درستی صورت نمی‌گیرد. این مشکل با مراجعه به درمانگر و تجویز داروهای تحریک تخمک گذاری قابل درمان است
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت کارشناس عزیز
من43ساله هستم و تازگی‌ها 2باره که در زمان تخمک گذاری دچار لکه بینی میشم که دو روزه هست این اتفاق یکبار سه ماه پیش یکبار هم این ماه اتفاق افتاده آیا طبیعی هستش؟با توجه به اینکه در خانواده ما سن یایسگی بین ۴۵تا۵۰هست می‌تونه نشانه یایسگی باشه؟
علایم خاصی هم ندارم فقط درد خیلی کم و حساس شدن سینه که همیشه موقع تخمک گذاری برام اتفاق میوفتاد

باسلام و خسته نباشی
سوالی داشتم
۴۱ سالم هس و سه سال پیش جراحی زگیل تناسلی داشتم و تحت درمان هستم و خداروشک مشکلی پیش نیومده حدود یکسال هس ۴تا ۱۰روز دوره پریودم عقب میوفته ک با دکترم صحبت کردم گفتن ایرادی ندارد ولی این سری در زمان پریودم بجای خونریزی, به چند قطره لکه ختم شده می خواستم و البته من قبل پریود سر درد شدید میشم ک این سری هم سر درد گرفتم و در زمان لکه بینی درد پریود داشتم خواستم بدونم دلیلش چی می تونه باشه به بیماریم یا یائسگی مربوط میشه ؟البته الان چند سری هست ک تپش قلب دارم یا دلشوره
ممنونم
آخرین ويرايش توسط 4 on Elhamsemnani, ويرايش شده در 0.

سلام دوست عزیز
نامنظم شدن پریودتان مربوط به زگیل تناسلی نمی‌شود ولی استرس، مشکلات تیروئیدی، چاقی، تنبلی تخمدان و... روی هورمون‌های تخمدان تاثیر گذارند بنابراین بهتراست به درمانگرتان مراجعه کنید تا پس معاینه و گرفتن شرح حال کامل در صورت لزوم آزمایش و سونوگرافی برای شما درخواست شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام .خواهش میکنم سوال منم جواب بدید من در منطقه ای هستم که در حال حاضر دسترسی به دکتر متخصص ندارم
بعد از پاک شدن روز ۱۲ و ۱۳ و ۱۴ سیکل اقدام به بارداری داشتم ولی از روز ۱۴ و ۱۵ و ۱۶ دچار لکه بینی شدم نه اونقدر زیاد که بگم پریود نه کم روز اول ترشحات به رنگ صورتی و قهوه ای در حد خیلی کم بود ولی روز ۱۵ ک ۱۶ بیشتر شد و به رنگ قرمز .سوالم این هست آیا ممکن لانه گزینی باشه یا مشکل چیز دیگه ای هست
در ضمن من همیشه به طور منظم نهایت با دو روز تاخیر یا دو روز زودتر پریود میشم درد شدید یا خارش و سایر مسائل هم تا الان که ۳۰ سالم هست نداشتم .این اولین بار هست که در وسط سیکل این مورد اتفاق افتاده .پریود هام هم گاهی با خونریزی شدید هست گاهی معمولی البته همین ماه خونریزی کمی بیشتر بود ولی بدون درد یا دل درد خیلی خفیف داشتم .
الان خیلی ترسیدم و نگرانم که مشکلم چی هست .تو رو خدا جوابم را زودتر بدید متشکرم

سلام .خواهش میکنم سوال منم جواب بدید من در منطقه ای هستم که در حال حاضر دسترسی به دکتر متخصص ندارم
بعد از پاک شدن روز ۱۲ و ۱۳ و ۱۴ سیکل اقدام به بارداری داشتم ولی از روز ۱۴ و ۱۵ و ۱۶ دچار لکه بینی شدم نه اونقدر زیاد که بگم پریود نه کم روز اول ترشحات به رنگ صورتی و قهوه ای در حد خیلی کم بود ولی روز ۱۵ ک ۱۶ بیشتر شد و به رنگ قرمز .سوالم این هست آیا ممکن لانه گزینی باشه یا مشکل چیز دیگه ای هست
در ضمن من همیشه به طور منظم نهایت با دو روز تاخیر یا دو روز زودتر پریود میشم درد شدید یا خارش و سایر مسائل هم تا الان که ۳۰ سالم هست نداشتم .این اولین بار هست که در وسط سیکل این مورد اتفاق افتاده .پریود هام هم گاهی با خونریزی شدید هست گاهی معمولی البته همین ماه خونریزی کمی بیشتر بود ولی بدون درد یا دل درد خیلی خفیف داشتم .
الان خیلی ترسیدم و نگرانم که مشکلم چی هست .تو رو خدا جوابم را زودتر بدید متشکرم

سلام وست عزیز
معمولا لانه گزینی دیرتر از زمانی که شما دچار لکه بینی شده اید اتفاق می افتد تقریبا همزمان با به تاخیر افتادن پریود بعدی. این لکه بینی های شما می‌تواند علائمی از تخمک گذاری باشد. البته دلایل دیگری مثل عفونت، اختلالات هورمونی مشکلات تیروئیدی هم می‌تواند این نامنظمی ها را ایجاد کند. در صورتیکه باردار نبودید و در سیکل های بعدی این اتفاق تکرار شد نیاز به معاینه بالینی پیش می آید
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقت بخیر
بعد از اتمام پریودی ۷ روزه در این دوره دچار لکه بینی شده بودم،اما الان روز ۱۴ پریودی هستش که دوباره دچار خونریزی شدم یکی دو روز هم هستش که زیر دلم درد میکنه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.بازداری و زایمان نداشتم تا به حال و نزدیک ۵ سال هستش که ازدواج کردم و همیشه هم پریودی ها منظم و دقیق داشتم

سلام دوست عزیز
عوامل مختلفی باعث نامنظمی پریود می شوند، مثل استرس، عفونت، اختلالات تیروییدی، چاقی، رژیم های لاغری و.... بنابراین بهتر است به یک یک این عوامل توجه کنید ولی معمولا یک بار نامنظمی چندان نگران کننده نیست و در صورت تکرار مجدد نیاز به بررسی دارد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 47 مهمان