Re: لکه بینی شروع پریودی است؟

سلام
من سیکل های عموما ۲۷ روزه دارم
این ماه نزدیکی داشتم اما محافظت شده بود و کاملا کاندوم به شکل درست استفاده شد.اما الان روز ۲۳ سیکل خونریزیم شروع شد اما کمتر و رقیق تر از حالت عادی.ممکن لکه بینی روز های اول پریود باشه؟با توجه به این که محافظت شده بوده امکان بارداری هست؟

سلام دوست عزیز
در هر روش پیشگیری از بارداری امکان شکست وجود دارد.بنابراین احتمال بارداری وجود دارد ولیکن در مورد شما به نظر میرسد این لکه بینی مربوط به پریود باشد.در صورتیکه بعد از چند روز خونریزی پریود کمتر از حالت نرمال همیشه بود از جهت بارداری بررسی شوید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام. بنده ۳۴ سال دارم و از یک ماه پیش تصمیم به بارداری گرفتیم تا قبل از این رابطه ام با همسرم از نوع منقطع یا کاندوم بود. ماه پیش و این ماه یک روز لکه بینی شدید داشتم و بعد از سه روز خونریزی شروع شد تا ۶ روز یعنی جمعا ۱۰ روز و معمولا طول سیکلهای قاعدگی من ۲۴ روز هست. همه آزمایشات قبل بارداری رو هم انجام دادم. دوتا سوال داشتم لطفا؛ این تاخیر ۳ ۴ روزه که قبلا فقط در حد یکی دو روز بود، آیا علت خاصی داره و نشان از مشکلی هست؟ دوم اینکه احتمال داره که روز تخمک گذاری ام با یکی دو روز آخر قاعدگی و لکه بینی هاش، تداخل بخوره؟ پیشاپیش ممنونم از پاسخ شما

سلام دوست عزیز
معمولا علت لکه بینی قبل از پریود کمبود پروژسترون می باشد شما می‌توانید با خوردن سه دوره قرص پروژسترون از روز چهاردهم سیکل به مدت ده روز روزی دو عدد این مشکل را در صورتیکه به دلیل کمبود پروژسترون باشد برطرف نمایید سپس اقدام به بارداری نمایید
كارشناس مامايي فيروز

بسیار ممنونم از پاسخ مفید و زودهنگام شما. دوتا سوال دیگه جسارتا پیش اومد برام؛ یکی اینکه در آزمایشات بررسی هورمونی که پزشکان پوست و مو می نویسند و مربوط به روز سوم پریود است، آیا معمولا سطح پروژسترون رو هم بررسی میکنند؟ و دوم اینکه با توجه به شرایط مذکر بنده، روز سوم پریودی رو از روزی که خونریزی ام شروع شد محاسبه کنم ؟
پیشاپیش سپاسگزارم

سلام دوست عزیز
معمولا اکثر آزمایشات هورمونهای جنسی روز سوم پریود انجام می‌شوند بنابراین متاسفانه نمیتوانم حدس بزنم که آیا پروژسترون هم برای شما درخواست شده یا نه؟
بله به نظر بنده از شروع خونریزی باید محاسبه نمایید ولیکن بهتر است نظر درمانگرتان را جویا شوید
كارشناس مامايي فيروز

ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 33 مهمان