کوره های صنعتی زغال

#1
زغال چیست؟
زغال در واقع یکی از مشتقات چوب سوخته می باشد.
زغال جهت موارد زیادی از جمله درست کردن آتش برای کباب کردن خوراکی و آماده کردن قلیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اگرچه خود زغال موارد استفاده وسیعی دارد؛
اما به طور کلی ۳ نوع زغال وجود دارد که همه‌ ی زغال‌ ها در یکی از این دسته بندی‌ ها قرار می‌گیرند.
باید بدانید که در واقع تفاوت انواع زغال‌ ها در نحوه تشکیل و تولید آن ‌ها می ‌باشد.
انواع زغال شامل موارد زیر است:
زغال سنتی (زغال چوب)
زغال فشرده (زغال چینی)
زغال قالبی نقش کوره در فرآیند تولید زغال چیست؟
زغال فشرده فرآورده ای است که از مواد ضایعاتی چوبی طی مراحلی در خط تولید ساخته می شوند.
مواد اولیه آن که اصلی ترین آن خاک اره است با دیگر مواد ترکیب شده و فشرده می شود.
به طوری که به صورت جسمی مستحکم و قالبی شود.
این فرآیند در خط تولید و در دستگاه زغال ساز انجام می شود
اما چنین زغالی خام است، که در واقع بریکت یا زغال خام خوانده می شود.
برای این که بریکت به زغال قابل مصرف تبدیل شود باید پخته شود .
نقش کوره در اینجا عملی می شود و به کار می آید.کوره سنتی همانطور که از نام کوره سنتی مشخص است به صورت سنتی، یعنی با مصالح و به وسیله بناها ساخته می شود.
البته لازم به ذکر است که بنا باید حتما به ساخت کوره وارد باشد و کوره ای مطابق با نیازهای تولید زغال فشرده را بسازد.
کوره سنتی زغال فشرده بین ۲۵۰ تا ۷۵۰ سانتی گراد دما دارد.
لازم به ذکر است که کوره ها به وسیله ی سازندگان مجرب و ماهر در ساخت کوره مخصوص زغال و با تضمین کیفیت ساخته می شوند.
کوره صنعتی
نوع دیگری از کوره ها که در خط تولید های کوره زغال صنعتی استفاده می شود، کوره های صنعتی هستند.
این کوره ها به صورت اتاقکی مکعبی شکل هستند
که با دریافت حرارت غیر مستقیم در شرایط خلاء، موجب پخته شده بریکت ها و ساخت زغال می شود.
در کوره صنعتی پس از قرار گیری زغال های خام در کوره، کوره به وسیله ی حرارتی که از جریان برق به وجود می آید گرم می شود.
میزان حرارت با استفاده از کنترل قابل تنظیم است.
کوره های صنعتی می توانند در ابعاد و گنجایش های مختلف و گوناگونی باشند.
کوره صنعتی دارای ابزاری برای کنترل سیستم هایی مانند کنترل دود و … است.تفاوت کوره زغال سنتی با کوره های صنعتی
امروزه در خط تولید های فعال در ایران از هر دو نوع کوره سنتی و صنعتی استفاده می شود
که بستگی به فرمول و روش تولید سازنده زغال دارد.
مزایای کوره سنتی
مهم ترین مزیتی که کوره سنتی نسبت به صنعتی دارد، کیفیت محصول و زغالی است که تولید می شود.
زغالی که در کوره سنتی به عمل آمده، به مراتب دارای کیفیت بالاتری است که این نیز برای بازار فروش و مشتری بسیار اهمیت دارد.
زغالی که در کوره صنعتی پخته می شود، به دلیل ساخته شدن با حرارت غیرمستقیم و در شرایط خلاء ، فاقد فرآیند کربنازیسیون کافی است.
بنابراین دارای بو و دود و گاز است که می تواند منجر به سردرد پس از استفاده مشتری شود.
اما این مشکل در کوره سنتی وجود ندارد.
زیرا کربن زدایی و گازی گیری در کوره سنتی به دلیل وجود شعله آتش مستقیم به طور کامل انجام می شود.
هزینه ساخت کوره سنتی بسیار کمتر از خرید کوره های صنعتی است.
ضمن اینکه نگهداری از آن ها هم آسان تر است.
نیازی به مصرف انرژی برق که خود موجب هزینه های بیشتر می شود نیز وجود ندارد.
در کوره سنتی حتی نیاز به مواد سوختنی هم نیست و زغال ها خود با شعله اولیه شروع به سوختن می کنند.
مزایای کوره صنعتی
فرآیند ساخت زغال در آن به صورت اتوماتیک است.
البته لازم است تا کوره مورد بررسی قرار بگیرد تا اگر برق آن قطع شده باشد متوجه شد.
در کوره صنعتی خاکستر تولید نمی شود.
زمان پخت در کوره صنعتی کوتاه تر از کوره های سنتی است.
البته بیشتر خط تولید هایی که از کوره صنعتی استفاده می کنند دارای دستگاه اکسترودر گیربکسی هستند.
اما در خط تولید با کوره سنتی ، اکسترودر تسمه ای استفاده می شود.
سرعت تولید اکسترودر تسمه ای حداقل دوبرابر گیربکسی است.
بنابراین ضعف کوره های سنتی در پایین تر بودن زمان پخت جبران می شود.
تفاوت کوره زغال سنتی با کوره ها صنعتی
مهم ترین تفاوت و مزیت کوره سنتی با صنعتی در این است که زغالی که در کوره سنتی پخته شده کیفیت بسیار بالایی دارد.
دلیل آن نیز این است که تحت حرارت مستقیم پخته شده و در اصل پخت کامل تر است.
در کوره صنعتی به دلیل شرایط خلاء و حرارت غیر مستقیم، همه گاز های موجود در زغال خارج نمی شود.
در نتیجه زغال تولید شده دارای گاز و دود است.
ساخت کوره سنتی ارزان تر از خرید کوره های صنعتی می شود.


Re: کوره های صنعتی زغال

#2
قیمت مبلمان اداری ارگونومیک و مدرن در بازار مبلمان اداری بسیار متنوع است. از این رو صاحبین کسب و کارهای مختلف می‌بایست بودجه‌های تفاوتی را برای خرید مبلمان اداری خود در نظر بگیریند. اما چه ویژگی‌ها و کدام یک از نکات می‌تواند بر قیمت مبلمان اداری ارگونومیک و مدرن موثر باشد.
 همان طور که می‌دانید مبلمان نقش مهمی در پویایی یک دفتر مدرن دارد. فضاهای اداری در سرتاسر جهان به طور قابل توجهی در سال‌ها اخیر فضای داخلی خود را تغییر داده‌اند تا بهترین و زیباترین وضعیت بصری را داشته باشند. علاوه برای آن کسب و کارها تلاش می‌کنند تا فضای مناسب و خوب را برای کارمندان خود فراهم کنند. مبلمان اداری اهداف مختلفی را می‌تواند در فضای اداری خود داشته باشد. راحتی و سلامتی کارکنان، جذا نیروهای توانمند، تاثیرگذاری مثبت بر بازدیدکنندگان و… از جمله این اهدا هستند. با این حال چه گونه به مناسب بودن قیمت مبلمان اداری ارگونومیک و مدرن پی ببریم؟ با ما تا انتهای این متن همراه باشید.
تصویر
قیمت مبلمان اداری مدرن و ارگونومیک
نکات مهم در مورد قیمت مبلمان اداری مدرن و ارگونومیکراحتیبیشتر کارهایی که در یک دفتر معمولی انجام می‌شود، خسته کننده و یکنواخت هستند. اگر سطح راحتی کارمندان خود را به خطر نیندازید، قطعا کمک کننده خواهد بود. در واقع، این کمترین کاری است که می‌توانید به عنوان صاحب کسب و کار انجام دهید. میز و صندلی‌های اداری باید باعث شود که نشستن برای ساعات طولانی دردناک و مستعد آسیب نباشد. یک میز مدیریت مدرن باید به اندازه‌ای بلند باشد که به شما اجازه دهد با آرنج‌های خود در حالت ۹۰ درجه بنشینید. قبل از تصمیم گیری باید بازوها، پاها و تکیه گاه را بررسی کنید. اساساً یک کارمند راحت کارمند مولدتری است.
قابلیت استفادهدر خرید مبلمان اداری به خاطر داشته باشید که هر چقدر که زیبایی بصری می‌تواند مهم باشد اما نمی‌تواند هم اندازه‌ی کاربری و قابلیت استفاده مهم باشد. شاید مبلمان اداری خریداری شما بسیار چشم نواز و زیبا باشد اما زمانی که استفاده از آن موجب درد و خستگی کاربر می‌شود، هیچ ارزش افزوده‌ای ندارد. می‌توان گفت مبلمان اداری مدرن باید از کاربر در هنگام کار پشتیبانی کند. علاوه بر این باید به او احساس راحتی بدهد. احساس راحتی بدین معناست که او بتواند مبلمان اداری خود را شخصی‌سازی کند. برای مثال در صندلی اداری ارتفاع را تغییر دهد.
خرید مبلمان اداری ارزانشاید به این موضوع فکر کنید که قیمت مبلمان اداری ارگونومیک و مدرن بسیار بالاست. از این رو اگر اقدام به خرید مبلمان اداری ارزان قیمت کنید، نیازهای شما برطرف نمی‌شود، اما این گونه نیست! اگر بودجه‌ی خوبی بریا خرید مبلمان اداری در سازمان خود در نظر گرفته‌اید ما به شما توصیه می‌کنیم که به قیمت مبلمان اداری مدرن و ارگونومیک توجه نکنید و تلاش کنید به قابلیت‌های آن فکر کنید. زیرا مبلمان اداری می‌تواند به سرعت به سازمان شما ارزش افزوده بی‌آورد. اما اگر یک کسب و کار نوپا هستید در خرید مبلمان اداری به ویژگی‌ها و قابلیت‌های مبلمان و ارگونومیک بودن آن توجه کنید.
 البته اگر به خرید مبلمان اداری دست دوم فکر می‌کنید توصیه می‌کنیم مقاله “عواملی که باید هنگام خرید مبلمان اداری ارزان در نظر بگیرید” را بخوایند.
 اندازه دفتر اداری
 نخستین گام و پیش از انتخاب و خرید مبلمان اداری این باید باشد که دفتر اداری و فضای خود را اندازه گیری کنید. اندازه گیری فضا به شما کمک می‌کند که انتخاب درستی داشته باشید. قطعا خرید مبلمان اداری سلطنتی برای فضای اداری کوچک نمی‌تواند مناسب باشد. در این باره مقاله “میز مدیریت سلطنتی” را در مورد ویژگی‌های خرید مبلمان اداری کلاسیک و سلطنتی بخوانید. همچنین در مورد فضای اداری لازم نیز می‌توانید مقاله “استاندارد فضای اداری و چیدمان مبلمان اداری” را مطالعه کنید. تا دید بهتری نسبت به فضای اداری خود داشته باشید.
فایل و کابینت ذخیره‌سازیشما ممکن است بهترین طراحی را برای فضای اداری خود داشته باشید اما تنها با یک بهم ریختگی ساده تمام زیبایی بصری و راحتی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در طراحی مبلمان اداری مدرن و ارگونومیک به این نکات ریز بسیار توجه می‌شود. از این رو فضای ذخیره‌سازی برای آن در نظر گرفته می‌شود. همچنین در صورت کافی نبودن فضای ذخیرهی‌سازی می‌توان نسبت به خرید فایل و کمد اداری اقدام کرد. در مورد نکات خرید فایل می‌توانید مقاله “راهنمای خرید فایل کشویی برای اسناد” را مطالعه کنید.
 البته به خاطر داشته باشید که با رعایت چند نکته‌ی ساده می‌توانید اقدام به ایجاد نظم در فضای اداری کنید. تنها کافی است جایگاه اسناد خود را پیش از شروع کار مشخص کنید. کمدها و کشوهای مختلفی داشته باشید. و از روی هم انباشته شدن اسناد در سطح میز اداری خود جلوگیری کنید. بسیار پیش آمده است که در فضای اداری قرار گرفته‌اید که افراد مقدار از اسناد خود را بر روی یک صندلی اداری قرا داده اند. نظر شما در مورد این فضا چه بوده است؟ به خاطر داشته باشید هیچ چیز ثل بی‌نظمی نمی‌تواند نظر مخاطب شما را نسبت به سازمان تغییر دهد.
طراحی مبلمان اداری ارگونومیک و مدرنتلاش کنید مبلمان اداری را که می‌خرید از سبک کلی سازمان شما پیروی کند. مبلمان اداری در سبک‌ها مختلف وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:
  • مبلمان اداری کلاسیک و مبلمان اداری لوکس
  • مبلمان اداری مدرن
  • مبلمان اداری مدولار
قیمت مبلمان اداری ارگونومیک و مدرن شاید از موارد ذکر شده بالاتر باشد اما ارزش افروده برای شما ایجاد می‌کند. بنابراین توصیه‌ی ما به شاین است که به هیچ عنوان بدون مشاوره و در نظر گرفتن جوانب کار و انتخاب خود، اقدام به خرید مبلمان اداری مدرن و ارگونومیک نکنید.
مهم‌ترین پارامتر‌های تاثیر گذار بر قیمت مبلمانمهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت مبلمان اداری مدرن و ارگونومیک عبارت است از:
  • مواد اولیه
  • پوشش رویه
  • سبک مبلمان
  • ضمانت نامه
  • کیفیت
  • برند و تولید کننده مبلمان اداری
برنامه ریزی و آینده نگریدر خرید مبلمان اداری اگر این توصیه را از ما پذیرا باشید که عجله نکنید، خرید موفقی خواهید داشت. مبلمان اداری را با برنامه ریزی خرید کنید. بدانید نیازمندی سازمان شما چیست. بودجه‌ی خود را بدانید و ویژگی‌های انتخاب خود را بررسی کنید. درست است که شاید قیمت مبلمان اداری مدرن و ارگونومیک بالا باشد و برای شما این مقدار هزینه مقرون به صرفه نباشد. اما اگر آینده نگر باشید خواهید دانست که این مقدار هزینه می‌تواند تا سال‌ها شما را از هزینه کردن در مورد مبلمان اداری بی‌نیاز کند.
نتیجه گیریسرمایه‌گذاری بر روی مبلمان اداری مدرن با کیفیت ممتاز، بهره وری کارمندان شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. چه در حال افتتاح یک کسب و کار جدید باشید و چه به دنبال بازسازی کسب و کار خود باشید. بنابراین به قیمت مبلمان اداری ارگونومیک فکر نکنید و تلاش کنید از مشاوره‌های خوبی بهره ببرید. تیم فنی و پشتیبانی گروه تولید مبلمان اداری بینو در این مسیر در خدمت شماست. ما با مشاوره‌های رایگان برای خرید مبلمان اداری در خدمت شما هستیم. کافی است با ما تماس بگیرید یا برای فرم تماس و درخواست مشاوره را پر کنید.

منبع : مبلمان اداری بینو

Re: کوره های صنعتی زغال

#3
یکی از انواع کوره های صنعتی کوره گیاهی نام دارد. این کوره چند سالی است که در تجارت مورد استفاده قرار می گیرد. روش کار با اجاق گیاهی می تواند بسیار ساده باشد و از آنجایی که برای مدت بسیار طولانی طراحی شده است، شکل و ساختار آن چندان دشوار نیست.
https://akhgartabesh.com/portfolio/%DA% ... %AA%DB%8C/

Re: کوره های صنعتی زغال

#4
در گذشته از روش های سنتی برای تولید ذغال استفاده می شد که محدودیت های فراوانی به همراه داشت اما امروزه با استفاده از کوره های صنعتی تولید زغال بیشتر از هر زمان دیگری راحت تر و مقرون به صرفه تر شده است. در این مطلب نحوه کار کوره زغال صنعتی را بررسی می کنیم و خواهیم دید که روش تولید زغال صنعتی با استفاده از این کوره ها به چه شکل و ترتیبی است.
دستگاه تولید زغال:https://koorehsazanpasargad.com/%D8%AF% ... %AF%D9%87/
ارسال پست

بازگشت به “سایر موراد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان