بهترین دکتر برای درمان شقاق مقعدی در تهران

#1
شقاق مقعدی چیست؟
شقاق یا فیشر مقعدی یکی از بیماری های دردناک و شایع ناحیه نشیمنگاهی است که می تواند همه افراد جامعه، در هر سن و سالی را به خود مبتلا کند.
این بیماری در ساده ترین حالت، به ایجاد ترک، چاک خوردگی یا زخم شدن ناحیه مقعد یا اطراف دریچه آن گفته می شود. این بیماری بسیار دردناک بوده و سوزش یا گاهی خارش و خونریزی فراوانی به همراه دارد.
 شقاق در مراحل اولیه ممکن است علائم حاد و شدیدی از خود نشان ندهد، اما بی توجهی و عدم مراجعه به دکتر شقاق می تواند موجب پیشرفت آن و بروز نوع مزمن یا حاد بیماری در فرد شود.
گاهی هم افراد قصد مراجعه به پزشک را دارند اما برای آنها سوال هایی از قبیل برای درمان این بیمار به چه دکتری باید مراجعه کرد پیش می آید. ما در این مطلب به شما خواهیم گفت هنگام بروز چنین بیماری به کدام دکتر شقاق مراجعه نمایید
 
چه زمانی به دکتر متخصص شقاق مراجعه کنیم؟
بیمارانی که به این بیماری مبتلا می شوند، خونریزی سوزش یا خارش ناشی از شقاق را جدی نمی گیرند! اما بدانید پیشگیری و درمان کوچکترین علائم است که از بروز بیماری های حاد جلوگیری می کند. بنابراین هنگامی که علائمی چون: خونریزی از مقعد، سوزش، خارش و گاهی برآمدگی بسیار خفیف احساس کردید به دکتر متخصص شقاق مراجعه کنید تا بتوانید آن را کنترل کنید.
برای شقاق مقعدی به چه دکتری مراجعه کنیم؟
جراح عمومی و متخصص آنورکتال با توجه به نوع تخصص و تجربه می توانند از بهترین گزینه ها برای انتخاب پزشک باشند.
اما نکته این مساله در این مرحله است، پزشکی که برای درمان بیماری خود به آن مراجعه می کنید، علاوه بر تخصص باید از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد.
برای مثال دکتر شقاق باید با معاینه بیمار، شدت بیماری و نحوه درمان مناسب آن را تشخیص دهد. اگر بیماری در مراحل ابتدایی خود باشد، درمان با استفاده از دارو یکی از بهترین روشهای درمانی است.
هنگامی که بیماری حاد شود و نتوان آن را با دارو درمان کرد، بکارگیری شیوه های درمانی نوین و پیشرفته چون عمل جراحی لیزر، توسط جراح عمومی می تواند یکی از قطعی ترین درمان های شقاق حاد باشد.
نحوه معاینه شقاق مقعدی چگونه است؟پس از مراجعه به پزشک مربوطه و پاسخ به پرسش های وی، شما نیمی از معاینه را گذرانده اید. چرا که لمس ناحیه زخم، ممکن است وضعیت آن را بدتر کند.
بنابراین دکتر متخصص شقاق تا حد امکان از معاینه انگشتی و داخلی خودداری کرده و آن را مشاهده می کند. چنانچه بیماری پیشرفته باشد و به داخل مقعد نیز راه یافته باشد معاینه به صورت دستی و لمس ناحیه آسیب دیده انجام می شود.


ارسال پست

بازگشت به “انتخاب پزشک”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان