تشکیل قلب جنین ولکه بینی تیره وگا

سلام متشکر از دلگرمی که به من دادید.بالاخره رفتم سونوگرافی قلب جنین تشکیل شده بودبا FHR136=b/minوباروش داپلر شنیده شد انگارخدادنیا رو بهم داده بودسن بارداری 6w و6dayبودکه با lmp یک هفته تفاوت داشت (کمتربود) در اطراف ساک تصویری از هموراژی دیده نشد .سوالم این است که این تفاوت سن برای چی هست وهموراژی چیست ؟شنیدن صدای قلب به روش داپلر یعنی چه ؟خدای ناکرده مشکلی که وجود نداره؟ ضمنا ازهمون شب لکه بینی قهوه ای دارم که دکتر شیاف سیکلوژیست تجویز کرد با استراحت .میخواهم بدونم باوجود اینکه قلب تشکیل شده چقدر احتمال خطر وخدای ناکرده سقط وجوددارد؟استراحت چقدر موثر هست ؟ممنون از پاسختون
آخرین ويرايش توسط 1 on parvaz60, ويرايش شده در 0.

سلام
دوست عزیز! واقعاً خوشحالم از خوشحالیتون، از اینکه ضربان قلب هم در سونو دیده شد و... امیدورام از این جا به بعد هم خوش خبر باشید.
عزیزم موارد مثل شما ذهن مادران بسیاری رو به خودش مشغول کرده اما به لطف خدا خیلی از اونها با گذشت زمان و رعایت توصیه های لازم، وضعیت ایمنی رو به خودشون می گیرند. اما خاصیتی که این وضعیت داره این هست که پیش بینی اتفاقات آینده در بیشتر موارد ناممکن است، بنابرین مادر باید بدونه که با داشتن توکل و آرامش، و در کنار اون انجام اقدامات لازم، بیشترین کمک رو به جنینش می تونه برسونه.
بارداری هایی رو داریم که همه عوامل نرمال است و از ابتدا این اختلاف وجود داشته مثلاً در مواقعی که پریودهای مادر کاملاً منظم نباشد اصلاً معیار اولین روز آخرین قاعدگی را در نظر نمی گیریم و معیار قطعی ما سونوگرافی ست. گاهی نیر خطای سونوگرافی رخ می دهد.
به هرحال چیزی که اهمیت دارد این است که رشد حاملگی طبق سونو با پیشرفت فاکتورای جنینی مطابقت داشته باشد. یعنی این طور نباشد که ساک حاملگی در 8 هفته است ولی سن جنین طبق معیارهای اندازه گیری پایین تر باشد و یا قلب جنین دیده نشود و ...
هموراژی هم به معنی خونریزی ست و در یک باردرای طبیعی نباید در سونو هموراژِ دیده شود.
واکنش دسیدوایی اطراف ساک که در سونوی قبلی نامناسب ذکر شده بود، چطور ذکر شده؟
دوست عزیزم بسیاری از بارداری ها هستند که تا پایان 3 ماهه ی اول با لکه بینی و .. همراهند اما با مراقبت درست و استراحت ، در ادامه ی بارداری، مشکل بر طرف می شود و همه چیز خوب پیش می رود. استراحت و کم تحرکی -به میزان توصیه درمانگر ) بسیار لازم و ضروری و مشکل گشاست.
و بیشتر از تمام اینها آرام بودن شما و توکل به خدا
بهترین را از خداوند برای شما خوستارم.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

لکه بینی

سلام خسته نباشید
من همیشه پریودهام همراه با لکه بینی در ابتدای دوره و2یا 3روز قبل از موعدپریودم بود ودر اواسط دوره هم از یکی دوروز تا یک هفته لکه بینی داشتم که با مصرف یک دوره سه ماهه اچ دی قطع وبعد از قطع قرص دوباره شروع شد ودوره آخر هم بدون احتساب لکه بینی چهار روز زودتر پریود شدم این علت می تونه باعث تفاوت سن بارداری با lmp بشه ؟ممنون از راهنمایی ها ودلگرمی هاتون

سلام
دوست عزیزم بی نظمی کامل زمانی ست که فرد اصلاً نمی تواند بگوید که قاعدگی آخر من کی بوده است؟ مثلاً ذکر می کند که لکه بینی داشتم قبل از آن هم یک خونریزی شبیه قاعدگی بود اما نمی دانم کدام...یا به صورتهای دیگر
پس این الگویی که ذکر کردید بی نظمی کامل نیست اما به عنوان یک الگوی قاعدگی کاملاً منظم هم به شمار نمی آید به خصوص که لکه بینی های مابین سیکل هم داشتید و از طرفی با قطع این قرص هورمونی طبیعی ست که اندکی بی نظمی در سیکل رخ دهد.
و امکان این هست که این اختلاف ناشی از آن باشد به هر حال با سونوی بعدی هم بیشتر مطمئن می شویم.
(این سونو هم از آنجایی که کمتر از 11 هفته انجام می دهید برای تخمین سن دقیق حاملگی معتبر است)
اما در کل دوست عزیز! درست است که ایده آل آن است که نهایتاً 1-2 روز اختلاف داشته باشیم اما یادمان نرود که حتی در سونوگرافی سن پایین که - در آن) طول سری دمی) CRLرا اندازه می گیریم - بسیار در تخمین سن ، معتبر است نیز؛ ميزان خطا در تخمين سن حاملگي بين 6-2 روز مي باشد كه عددي كاملاً قابل قبول است و این میزان اختلاف نباید نگرانمان کند!
توضیح: قانون خطاي اندازه گيري 8% : طبق اين قانون ميزان خطاي سونوگرافي درهر سن حاملگي 8% بيشتر و 8% كمتر از سن مذكور ميباشد ( مجوعاً 16%) مثلاًدر هفته 8 حاملگي بااندازه گيري CRL احتمال خطا حدود 8 روز ( 4روز بيشتر و 4 روز كمتر) و در هفته 40حاملگي احتمال خطا حدود 46 روز( 2/3 هفته بيشتر و 2/3 هفته كمتر) است. manshooor.persianblog.ir/post/533
روزهای خوبی داشته باشید!
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

ایست قلب جنین

سلام من یک آبان سونوگرافی کردم قلب جنین تشکیل شده بود و شش هفته و شش روزش بود ضربان طبیعی و ساک حاملگی نسبت به سن جنین کاهش داشت در 13 آبان سونوگرافی بعدی جنین ضربان قلب نداشت و هفت هفته اعلام شد من شش ماه پیش کورتاژ به دلیل بارداری پوچ داشتم چرا این اتفاق میفته و من باید چیکار کنم ؟ از اول بارداری شیاف پروژسترون میگذاشتم و ازمایشاتم همه خوب بود. برای بارداری بعدیم باید چه کار کنم چه آزمایشاتی انجام بدم
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان