عمل بینی و بارداری

#1
در طول دوره‌ی بارداری، اکثر زنان یاد می‌گیرند که از عواملی که ممکن است اثر بدی بر روی فرزند آن‌ها داشته باشد دوری کنند؛ از رژیم غذایی بارداری گرفته تا مصرف هرگونه دارو و ورزش ها. عاملی که ممکن است اثر آن به‌طور واضح مشخص نباشد، عمل جراحی زیبایی و به‌خصوص جراحی بینی است. ممکن است تصور کنید که انجام یک عمل جراحی بر روی بینی ربطی به بارداری شما شما نخواهد داشت که این تصوری اشتباه است. به‌عنوان یک مادر آینده باید بدانید که عمل جراحی بینی می‌تواند بیش از آنچه که فکر می‌کنید بر روی وضعیت شما تأثیرگذار باشد. شما باید در مورد اثرات بارداری بر روی عمل جراحی بینی و همچنین اثرات جراحی بینی بر روی بارداری اطلاعات کافی داشته باشید.
دراینجا در مورد جراحی بینی و بارداری و سوالاتی که شما عزیزان داشته اید اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

حین بارداری می توانند جراحی بینی انجام دهند ؟
در طول دوران بارداری جراحی بینی ممنوع است و جراح بینی عمل زیبایی بینی را برای بانوان باردار انجام نمی دهد. جراح بینی قبل از جراحی بینی تست بارداری هم تجویز می کند تا از باردار نبودن فرد اطمینان حاصل نماید.
داروها و آرام بخش ها که طی جراحی بینی استفاده می شود و بی هوشی روی جنین در حال رشد تاثیر منفی خواهد داشت به همین منظور جراحی بینی در دوران بارداری به هیچ عنوان انجام نخواهد شد.
در برخی از موارد زمان‌بندی شما به هم می‌خورد. برای زنانی که یک وقت برای انجام عمل جراحی بینی را رزرو کرده‌اند ولی قبل از انجام آن متوجه بارداری خود شده‌اند، زمان‌بندی ایجاد شده واقعاً ناامیدکننده است. انجام هر گونه عمل جراحی انتخابی در طول دوره‌ی بارداری ممنوع است که از جمله این جراحی‌ها می‌توان به عمل بینی نیز اشاره کرد. البته عمل انجام شده بر روی بینی شما ربطی به رحم ندارد ولی بیهوشی و داروهای استفاده شده می‌توانند به جنین در حال رشد آسیب برسانند. در خطر قرار دادن سلامتی نوزاد برای انجام یک عمل جراحی انتخابی که می‌توان تاریخ انجام آن را تغییر داد ریسک بزرگی است.
با بهترین روش های از بین بردن موهای زائد صورت زنان آشنا شوید.
اگر به دلیل انحراف بینی یا تنگ بودن مجاری تنفسی در تنفس مشکل پیدا کرده‌اید، جراحی بینی چیزی بیش از یک عمل انتخابی و داوطلبانه خواهد بود. زمانی که سلامت شما به دلیل عدم توانایی در تأمین اکسیژن مورد نیاز بدن در خطر قرار بگیرد، ممکن است انجام عمل جراحی بینی حتی باوجود بارداری نیز توصیه شود. البته احتمال این امر بسیار پایین بوده و شما باید برای مقایسه‌ی مزایا و معایب این کار به پزشک خود مراجعه کنید.

چندماه بعدازعمل بینی میتوان حامله شد ؟
فرایند بهبودی بینی طولانی و زمان‌بر است. با این حال در هر فرد متفاوت خواهد بود. معمولا دو ماه پس از انجام عمل بینی می‌توان باردار شد. در این مدت زخم‌ها بهبود پیدا کرده‌اند و غضروف‌ها و ساختار بینی نیز مستحکم شده است. با این حال بهتر است یک سال صبر کرد تا تمامی ورم بینی از بین برود. به این ترتیب فرم و ساختار نهایی بینی مشخص می‌شود.
از سوی دیگر گاهی نیاز خواهد بود که عمل‌هایی مانند بالا بردن نوک بینی، پس از عمل اصلی جراحی بینی انجام شود تا نتیجه نهایی را بهبود داد. در چنین مواردی، اگر فرد باردار شده باشد، داروهای بی‌حسی یا بی‌هوشی ممکن است بر جنین در رحم مادر آسیب برساند. به همین دلیل بهتر است تا رسیدن به نتیجه نهایی عمل بینی صبر کرد و باردار نشد.
به طور کلی توصیه می شود برای بارداری تا یکسال صبر کنید تا تورم بینی و ترمیم حالت طبیعی پیدا کرده باشد. با کاهش ورم بینی بعد رینوپلاستی و بهبودی عمل بینی فرآیندی تدریجی است و برای رسیدن به نتایج مطلوب و وضعیت طبیعی نیاز به زمان دارد.

تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی چیست ؟
در دوران بارداری به دلیل تجمع آب در بدن به طور کلی تغییراتی در بدن ایجاد خواهد شد و بدن متورم خواهد شد و بینی نیز دچار تورم خواهد شد. تورمی که در دوران بارداری ایجاد می شود بعد از پایان دوران بارداری از بین می رود و روی بینی جراحی شده تاثیری نخواهد گذاشت. تورم بدن موجب می شود که حفره های سینوس متراکم شود، ضخامت تیغه بینی و مخاط بینی افزایش یابد.  روش علمی درمان خر و پف در خواب را پیگیری کنید.

جراحی بینی تاثیری در دوران شیردهی خواهد داشت ؟
عمل بینی در دوران شیردهی قابل انجام است و باید مادر تا 24 ساعت بعد از عمل بینی از شیر دادن به فرزند خود اجتناب نماید تا تاثیر داروی بیهوشی در بدن از بین برود.


Re: عمل بینی و بارداری

#2
عمل بینی و بارداری هر دو فرایندهای پیچیده و دشواری هستند که باید با مراقبت های ویژه و در زمان معین انجام شوند، به همین علت بهتر است که این دو پروسه همزمان با هم صورت نگیرد. در صورتی که در ابتدا عمل زیبایی بینی انجام داده اید باید به مدت حداقل شش ماه صبر کنید تا ورم و کبودی بعد از آن کاملا رفع گردد و اقدامات لازم برای بعد از جراحی به درستی انجام شود و پس از آن برای بارداری اقدام کنید. به این دلیل که در دوران بارداری، به دلیل تغییر در هورمون های بدن احتمال وجود التهاب و تورم در بینی و سایر اجزای صورت افزایش می یابد و این می تواند با کاهش التهاب و کبودی های بعد از جراحی بینی تداخل ایجاد کند.
علاوه بر این، اگر بعد از دوران بارداری قصد انجام جراحی بینی را دارید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید و تنها کافی است مدت زمان مشخص شده توسط پزشک متخصص گذشته باشد و بعد از آن هیچ گونه محدودیتی در انجام آن ندارید. 
در کل باید گفت که این دو فرایند همزمان با یکدیگر نمی تواند صورت گیرد اما با فواصل زمانی مشخص قبل و یا بعد از آن، می توانید با خیالی آسوده به انجام جراحی بینی خود بپردازید. در صورتی که تمایل دارید تا در مورد عمل بینی قبل و یا بعد از جراحی اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید اینجا را کلیک نمایید.
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان