Re: سوال درباره کیت تخمکگذاری

سلام دوست عزیز
کیت‌های تخمک گذاری براساس میزان هورمون LH کار می‌کنند( یعنی زمانیکه میزان هورمونlhبه حداکثر میزان خود در خون می‌رسد.) که افزایش میزان lhمعمولا تحت تاثیر رشد فولیکول و ترشح استروژن توسط فولیکول‌ها می باشد معمولا ٢۴ ساعت پس از بالارفتن lhتخمک گذاری صورت می‌گیرد. تخمک گذاری خوب یا بد نداریم زمانیکه فولیکول به رشد مناسبی برسد معمولا تخمک گذاری اتفاق می‌افتد واگر فولیکول به میزان مناسب رشد نکند تخمک گذاری صورت نمی‌گیرد و فولیکول از بین میرود
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
سه‌شنبه 14 اردیبهشت 1400, 1:37 pm
سلام دوست عزیز
کیت‌های تخمک گذاری براساس میزان هورمون LH کار می‌کنند( یعنی زمانیکه میزان هورمونlhبه حداکثر میزان خود در خون می‌رسد.) که افزایش میزان lhمعمولا تحت تاثیر رشد فولیکول و ترشح استروژن توسط فولیکول‌ها می باشد معمولا ٢۴ ساعت پس از بالارفتن lhتخمک گذاری صورت می‌گیرد. تخمک گذاری خوب یا بد نداریم زمانیکه فولیکول به رشد مناسبی برسد معمولا تخمک گذاری اتفاق می‌افتد واگر فولیکول به میزان مناسب رشد نکند تخمک گذاری صورت نمی‌گیرد و فولیکول از بین میرود
خیلی ممنون، روزتون هم مبارک🌷

سه‌شنبه 24 فروردین 1400, 11:45 pm
سلام دوست عزیز
متاسفانه در بسیاری موارد کیت‌های تخمک گذاری خطا دارند. بهتر است از برندهای معتبر استفاده کنید

سلام
وقتتون بخیر
من برای اقدام به بارداری همیشه مدیکور می‌گرفتم و از یازده دوازده دوره می‌ذاشتم تا حدود ۱۵، ۱۶
اما فکر می‌کردم تخمک گذاریم خوب نیست و مشکلی دارم چون خط تستش خیلی پر رنگ نمی‌شد
سیر پر رنگ شدن و بعد دوباره کمرنگ شدن داشت اما خط تستش خیلی پررنگ نبود
این ماه کیت مکث۱۴ گرفتم و از روز ۱۱ سیکل گذاشتم تا ۱۵ سیکل که بنظرم پر رنگ بود و دیگه بعدش نذاشتم و تو این مدت هم نزدیکی داشتم بعد از چند روز احساس کردم دردی شبیه درد تخمدان و تخمک گذاری دارم دوباره روز ۲۰ سیکل کیت گذاشتم که انگار پر رنگ تر بود و در نهایت یه کیت هم ۲۲ سیکل گذاشتم الان می‌خواستم بدونم با توجه به عکس کیت ها و اینکه من دوره‌هام همیشه ۲۸ روزه بود اما الان که تو اقدامم بین ۲۷ تا ۳۰ روزه شده تخمک گذاری من کی بوده و چه روزایی باید نزدیکی می‌داشتم؟
حدود یک سال و نیم هست که اقدامم و همیشه اواسط دوره نزدیکی داشتم الان با این کیت فکر می‌کنم این همه مدت کلا ایام تخمک گذاری نزدیکی نداشتم...
ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر

سلام دوست عزیز
کیت های تخمک گذاری، افزایش میزان هورمون ال اچ را در ادرارتان مورد بررسی قرار می‌دهند. این افزایش اغلب یک تا دو روز قبل از تخمک گذا ی اتفاق می افتد. میزان کمی از هورمون ال اچ همیشه در خون و ادرارتان وجود دارد. اما در روزهای قبل از تخمک گذاری میزان آن به دو تا پنج برابر افزایش می یابد. ١٢_٣۶ ساعت بین افزایش هورمون ال اچ تا زمانیکه تخمک آزاد می شود زمانی است که شما بیشترین شانس باروری را دارید. با توجه به عکس بالارفتن هورمون ال اچ در مورد شما روز بیستم اتفاق افتاده است
كارشناس مامايي فيروز

یک‌شنبه 2 خرداد 1400, 11:26 pm
سلام دوست عزیز
کیت های تخمک گذاری، افزایش میزان هورمون ال اچ را در ادرارتان مورد بررسی قرار می‌دهند. این افزایش اغلب یک تا دو روز قبل از تخمک گذا ی اتفاق می افتد. میزان کمی از هورمون ال اچ همیشه در خون و ادرارتان وجود دارد. اما در روزهای قبل از تخمک گذاری میزان آن به دو تا پنج برابر افزایش می یابد. ١٢_٣۶ ساعت بین افزایش هورمون ال اچ تا زمانیکه تخمک آزاد می شود زمانی است که شما بیشترین شانس باروری را دارید. با توجه به عکس بالارفتن هورمون ال اچ در مورد شما روز بیستم اتفاق افتاده است

سلام مجدد
من دوره‌هام نهایتا ۲۹ روزه هست
بنظرتون طبیعیه که ۲۱ دوره تازه کیت پررنگ بشه و حالا ۱۲ تا ۳۶ ساعت بعدش تخمک گذاری باشه؟

این کیت این ماه هست که از ۱۲ تا ۲۱ دوره گذاشتم
آخری مربوط به ۱۹خرداد که ۲۱ دوره هست می‌شه، من ۲۷ خرداد موعدمه...
تصویر

اینم مال ماه پیشه، ماه پیش ۲۱م دوره کیت نذاشتم، احتمالا همون ۲۱ پررنگ بود
تصویر

نظرتون چیه؟
طبیعیه اینقدر دیر؟
و اینکه فاصله تخمک گذاری تا پریود اینقدر کم باشه؟
من یک سال و خورده‌ایه تو اقدامم با این حساب اگه تخمک گذاریم این موقع باشه تا حالا اقدامم موقع تخمک گذاری نبوده...

سلام دوست عزیز.
با توجه به ٢٩ روزه بودن سیکل قاعدگی شما، بازه زمانی تخمک گذاری در مورد شما از ١٢ سیکل تا ١٨ سیکل می باشد. کیت های تخمک گذاری از نظر بنده خیلی دقیق نیستند برای بالارفتن دقت در تشخیص زمان تخمک گذاری شما می‌توانید از دو روش به صورت همزمان استفاده کنید مثل ثبت دمای بدن، استفاده از سونوگرافی های سریال،
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان