ترشحات صورتی رنگ

سلام دوست خوبم
یادتون هست که گفته بودم سیکل قبلیم 35 روز طول کشید (با مصرف لتروزول)در حالیکه باید 25 یا 26 روزه بود؟
من قبل از پریود شدن در سیکل قبلی 2 روز درد زیر دل و ترشحات صورتی رنگ داشتم که هیچ شباهتی به خون نداشت.و حدوداً ، یک هفته بعدش پریود شدم.
این ماه هم از روز 19 سیکلم (از دیروز) همین حالت رو دارم . و مطمئنم دوباره قطع میشه(آخه کم شده) و بعد از 5-6 روز پریود میشم.
به نظر شما دلیلش چه میتونه باشه؟
در ضمن من معمولا بعد از نزدیکی مقداری سوزش دارم که تقریبا 10 دقیقه طول میکشه.اما ترشحات زرد یا سبز و یا بو دار ندارم.
فکر میکنید عفونت باشه؟
مثل همیشه از جوابهای خوبتون ممنونم
------------------------------------------------
شیدا

سلام
شیدای عزیز! به طور کلی استرس ، مصرف برخی از داروها ، تغیر رژیم غذایی ، ورزش های شدید و ...می تواند تعادل هورمونی را بر هم زده و در هر جای سیکل ایجاد لکه بینی کند . با این حساب تشخیص دقیق به عهده ی درمانگر بالینی شماست با این حال از نظر تئوری: این حالتی که ذکر می کنید ممکنه علت های زیر رو داشته باشه:
1- گاهی به طور طبیعی همزمان با تخمک گذاری، به علت شرایط هورمونی ایجاد شده، فرد به لکه بینی اندکی دچار می شد که طبیعی ست و اگر در مورد شما هم همین مورد باشه نشونه ی خوبی ست بالاخره نشونه ای ست از تخمک گذاری.
اما شیداجان احتمالات زیر هم کمتر مطرح هستند:
لکه بینی به دنبال نزدیکی
لکه بینی به دنبال مصرف داروی جدید رخ داده باشه.
در صورتی که لکه بینی ها ادامه پیدا کرد یا روزهای بیشتری از سیکل شما رو گرفت، با پزشکتان در میان بگذارید . ممکن است نیاز به بررسی هورمونی داشته باشید.
سلامت، شاد و کامیاب باشید و به خدا می سپارمتون
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست خوبم
مثل همیشه از جواب کاملتون ممنونم
این طور که شما گفتید پس نباید مشکل خاصی باشه
ازمایشات هورمونیم خوب بوده (اخرین بار 6 ماهه پیش بود)
دیگه اینکه موقع نزدیکی یا بعد از نزدیکی اصلا لکه بینی یا ترشح صورتی ندارم
دارو جدید هم سیکل قبل لتروزول بود ولی این سیکل نه هیچی
ترشحات صورتی رنگ حدود یک هفته قبل از پریود میاد و 1 یا 2 روز بیشتر نمیشه
فقط چون یه مدته بعد از نزدیکی سوزشی حدود 10 دقیقه دارم مشکوک به عفونت شدم(البته زمان سوزش با ترشحات یکی نیست و کاملا فرق داره ،حتی هنگام سوزش ترشحات غیر طبیعی با رنگ و بوی بد ندارم فقط سوزشه)بنابراین:
1- به نظر شما ازمایشات هورمونی رو تکرار کنم؟
2-با توجه به توضیحات شما و حالاتی که من گفتم تر شح صورتی میتونه نشونی از تخمک گذاری باشه؟
3-با علائمی که گفتم مشکوک به عفونت باشم یا ...؟

خیلی خیلی از صبر و حوصله ی شما ممنونم

سلام شیدا جان
چیزی که مسلمه اینه که از طریق غیر بالینی و تئوری نمی شه هیچ وقت تشخیص داد که 100% علت همین است و لاغیر. اما ظواهر نشون می ده که:
1- مشکل خاصی نیست.
2-اگر الگوی آن تغییر نکند(افزایش روزهای لکه بینی یا همراه شدن با با سایر بی نظمی های سیکل و ...) نیازمند تکرار آزمایش هورمونی هم نیست. - البته تاکید می کنم عزیزم در اولین مراجعه ی بالینی که داشتید، این مساله رو نیز مطرح کنید، چراکه تصمیم دقیق انجام یا عدم انجام یک بررسی، به عهده ی درمانگر بالینی شماست-
3-بیشتر به لکه بینی زمان تخمک گذاری شبیه است. با این حال از اونجایی که این لکه بینی در روز 19 ام اتفاق افتاده، بهتره که در سیکل بعدی از کیت تخمک گذاری هم استفاده کنید تا ببینیم که آیا با این لکه بینی تقریباً همزمان می شود یا خیر؟
اما شیداجان در مورد سوزش بعد از نزدیکی: احتمال زیاد یک عفونت یا التهاب ممکنه وجود داشته باشه، که موجب این سوزش می شود.یعنی اینکه
1-گاهی در قسمتی از اندام تناسلی یک اریتم(قرمزی) یا التهاب به وجود آمده و مثلاً موجب درد سوزشی پس از نزدیکی می شود. که با یک معاینه ساده کشف و گاهی با یک پماد ساده هم برطرف می شود. پس توصیه می کنم حتی اگر ترشحات رنگی یا چرکی هم ندارید این مراجعه رو داشته باشید.
2-از طرفی در عفونت قارچی(کاندیدا) نیز نیاز به ترشح واژینال رنگی یا چرکی نیست بلکه ممکن است ترشحات آن از حالت آبکی تا سفید غلیظ، متغیر باشد که البته چسبنده است.درد سوزشی واژن در هنگام یا پس از نزدیکی، سوزش و حالت تحریک ولو(از قسمت های اندام تناسلی) نی از علائم آن می تواند باشد. که گاهی این سوزش در هنگام تماس ادرار با اندام تناسلی خارجی نیز بروز پیدا می کند.
پس شیدا جان! اگر این سوزش ادامه پیدا کرد یا بیشتر شد حتماً مراجعه کنید تا اطمینان خاطر کسب کنید.
به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

سلام به دوست خوبم
امروز رفتم دکتر تا خیالم از بابت عفونت و ترشحات صورتی راحت بشه.
با معاینه ای که دکتر انجام داد ، گفت چیز مهمی نیست و از بابت ترشحات نگران نباشم و اگر این لک بینی ها بیشتر شد بعد ازمایش هورمونی رو تکرار کنم و چون ترشحات صورتی سیکل قبل هم تقریبا همین روزها اتفاق افتاده ممکنه به دلیل مصرف لتروزول باشه.
اما عفونت دارم.البته گفت خیلی به موقع اومدی و با یک هفته دارو بر طرف میشه و چون نزدیک پریودم بود برام به جای پماد واژینال ،کپسول خوراکی نوشت.
دیگه اینکه گفت تا تیر صبر کنم و بعد اگه حامله نشدم ، اول شوهرم ازمایش اسپرموگرام بده و زمانی که موردی نداشت ، من دارو بخورم.

از صبر حوصله ی شما دوست خوبم ممنونم

شیدا
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 29 مهمان