مقدمات بارداری ومصرف تیروکسین

سلام خانم دکتر من رویا هستم به مشکل خوردم برای بارداری دوم که 6 ماه پیش بود اقدام کردم که نشد از وسونو دادم تیرویید کم کار 7.9وکیست 2 سانتی قرص تیروکسین روزی نصف دادند که اخرین پری 25 فروردین بود از 28 تیروکسین را شروع کردم تا 5 خردادپریود نشدم دوباره دکتر رفتم سونو کرد گفتند نه از بارداری خبری هست نه پریود تست بارداری هم دادم منفی بود ولی کیستم نیم سانت کوچک شده بود به من امپول دادند که پریود بشم وقرص کلومیفن که از روز 3 پری بخورم و12 برم سونو امپول زدم پریود نشدم الان 4 روزه سوالم اینه که چرا این ماه که تیروکسین رو شروع کردم اینجوری شدم دکتر گفت به قرص ربطی نداره تخمدانت تنبل شده ولی من باوجود کیست چند ماه گذشته 2یا 3روز عقب مینداختم ولی میشدم این ماه اینجوری شدم ممکنه این تیروکسین هورمونهامو به هم ریخته باشه یاانکه داروی دیگری غیر از تیروکسین برای این بیماری نیست با این اوضاع وتجویزی که کردند امکان بارداری هست یا نه این ماه ؟ممنون میشم راهنماییم کنید ونظرتون رو در مورد این ویزیت وداروها به من بگید :(

سلام رویا جان
سوگلم و از آشنایی باشما خوشحالم.
گلم من تجربیات خودم رو در اختیارتون میزارم.من کم کاری تیروئید داشتم و حدود 2 عدد قرص مصرف می کردم تا 9 سال پیش که خوب شدم و الان فقط تحت نظر هستم .کم کاری تیروئید میتونه روی فعالیت تخمدانها تاثیر بزاره چون باهاش مواجه شدم. همچنین سابقه تخمدان پلی کیستیک دارم . بهتره شما تحت نظر پزشک غدد قرار بگیرید مطمئن باشید کیستتون هم بهبود می یابد.تنبلی تخمدان همان پلی کیستیک هست من الان فقط متفورمین مصرف می کنم .برای کیستتون چه دارویی تجویز شده؟ضمنا من چون یه مدت تحت نظر دکتر فرشچی دکتر تغذیه بودم ایشون می گفتند ذرت و مشتقات ذرت کیست ساز هست . اگه مصرف می کنید کم کنید نتیجه اش رو می بینید.
در ناامیدی بسی امید هست

سلام به شما دوست خوبم برای کیستم هیچ دارویی ندادن دکتر گفتند کیستت به خاطر کم کاری تیرویید بوجود امده وبا مصرف تیروکسین کم کم برطرف میشه امروز اخرین دوتایی کلومیفن روخوردم 20 باید برم سونو یعنی به نظر شما من داروی دیگری غیر از تیروکسین برای کیستم بخورم مرسییییییییییییییی :P
وقتی با خدا گل یا پوچ بازی میکنی نترس اخه خدا همیشه دوتا دستش برای تو پره

Re: مقدمات بارداری ومصرف تیروکسین

roya59 نوشته شده:سلام خانم دکتر من رویا هستم به مشکل خوردم برای بارداری دوم که 6 ماه پیش بود اقدام کردم که نشد از وسونو دادم تیرویید کم کار 7.9وکیست 2 سانتی قرص تیروکسین روزی نصف دادند که اخرین پری 25 فروردین بود از 28 تیروکسین را شروع کردم تا 5 خردادپریود نشدم دوباره دکتر رفتم سونو کرد گفتند نه از بارداری خبری هست نه پریود تست بارداری هم دادم منفی بود ولی کیستم نیم سانت کوچک شده بود به من امپول دادند که پریود بشم وقرص کلومیفن که از روز 3 پری بخورم و12 برم سونو امپول زدم پریود نشدم الان 4 روزه سوالم اینه که چرا این ماه که تیروکسین رو شروع کردم اینجوری شدم دکتر گفت به قرص ربطی نداره تخمدانت تنبل شده ولی من باوجود کیست چند ماه گذشته 2یا 3روز عقب مینداختم ولی میشدم این ماه اینجوری شدم ممکنه این تیروکسین هورمونهامو به هم ریخته باشه یاانکه داروی دیگری غیر از تیروکسین برای این بیماری نیست با این اوضاع وتجویزی که کردند امکان بارداری هست یا نه این ماه ؟ممنون میشم راهنماییم کنید ونظرتون رو در مورد این ویزیت وداروها به من بگید :(
بله از نظر من به داروتون مربوط می شه بد نیست یک آزمایش تیروئید دیگر شامل T4 آزاد و نیز TSH بدهید شاید دارو باعث شده هورمون تیروئیدتون نامنظم شود یا کمی برعکس پرکار شده باشد.(لازم به ذکر است که اینها احتمالات است)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان