اقدام با کیت تخمک گذاری

با سلام خدمت کارشناس محترم
من ماه قبل از کیت تخمک گذاری استفاده کردم و با توجه به 30 روزه بودن سیکل از روز 12 شروع کردم به کیت گذاشتن و روز 16 خط دوم از نظر رنگ به بالایی نزدیک بود و من هم فقط 15 و 16 اقدام جهت بارداری داشتم اونم همرا با شستشو و بعد از اون نشد که داشته باشم،روز 18 کیت دو خطش همرنگ شد ولی من با خودم گفتم 14 روز قبل از پریود، تخمک گذاریه و اهمیت ندادم .
تازه 2 روز زودتر هم پریود شدم سابقه نداشته!!!!
این ماه هم از کیت استفاده میکنم،یعنی ماه قبل روز 18 که مثبت شد 19 تخمک گذاریم بوده؟؟امکان داره؟؟ترشحاتم روز 16 رقیق و کشسان بود!!!واینکه دلیل 2روز زودتر پریود شدن چی میتونه باشه؟؟؟
رحمم داره آماده میشه؟؟این دورم هم همون 30 روزست یا دیگه رو28 روز حساب کنم؟؟شستشو رو دیگه انجام ندم(آب و جوش شیرین)
تو رو خدا راهنماییم کنید
من تمام آز مایش های قبل از بارداری رو هم دادم!!!
در ضمن روزی که ترشحات بیشتر و رقیق ترند روز تخمک گذاریه یا چند روز بعد از اون؟؟؟

سلام
ابتدا چند نکته:
- به طور معمول عوامل و شرایط گوناگونی روی سیکل اثر می گذارند، به ویژه شرایط روحی و استرس به دنبال انتظار برای بارداری. پس نمی شه از روی هیچ سیکلی، روز تخمک گذاری سیکل بعد رو حدث زد.
- فاز لوتئال( فاصله ی زمانی مابین تخمک گذاری و شروع پریود سیکل بعدی ) در تمام افراد و در همه ی سیکل ها ثابت و 14 روزه می باشد( بر خلاف روزهای ابتدایی سیکل و قبل از تخمک گذاری که در همه ی افراد و حتی در دو سیکل متوالی هم متفاوت است ) و از طرفی ترشحات رقیق و کشسان را در روز تخمک گذاری داریم.
با این اوصاف توصیه می شه در سیکل بعدی در فواصل روز 12-16 حداقل یک روز درمیان نزدیکی داشته باشید. چرا که نبود تخمک گذاری در روزهای قبل از 12 ام و از طرفی زنده ماندن اسپرم تا 48 ساعت بعد از نزدیکی در لوله ها، این اطمینان رو برای ما ایجاد می کنه که همین فاصله 12 -16، روزهای مد نظر ما هستند.
در مورد شستشو با جوش شیرین هم توصیه ای ندارم 8O .
منتظر خبر خوب مادر شدن شما هستیم!
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 27 مهمان