دیگه باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام من الان حدود 4 ماه هست که برای بارداری اقدام میکنم توی این 4 ماه همزمان با اقدام چند تا کار درمانی هم کردم مثلا یه ازمایش هرمونی-ازمایش انلیز اسپرم همسرم-سونوی کامل از رحم و تخمدانهام که سالم بود- اما توی3 ماهی که اقدام کردم نشد دکترم گفت چون مدت زیادی عفونت داشتی شاید چسبندگی پیدا کرده باشی که این ماه عکس رنگی گرفتم و مشکلی نداشتم .دکترم گفت توی این ماه احتمال بارداری خیلی زیاده.. من امروز که تقریبا 2 روز به موعد پری مونده بی بی چک گذاشتم که منفی شد ضمنا هر موقع اقدام میکنم از 2-3 روز بعدش مرتب زیر دلم و تخمدانهام درد میکنه که این ماه هم همین علایم دارم ..خیلی نگرانم اگر این ماه هم نشد چیکار کنم. راستی یادم رفت بگم من یه دختر 6 ساله دارم. علت این همه درد چی میتونه باشه و علت اینکه من باردار نمیشم کمکم کنید .ممنونم

سلام
نازی جان! 4 ماه که مشکلی نداره اینقدر خودتون رو نگران کردید، باور کنید خیلی از زوج ها هستند که بدون هیچ مشکلی، برای فرزند دار شدن 10-11 ماه منتظر موندند.
حتماً می دونید مه در هر سیکل برای زوج های طبیعی فقط 25% احتمال باردار شدن وجود داره و انتظار می رود که 90% زنان و مردان سالم بعد از گذشت 12 ماه به پدر و مادر تبدیل شده باشند.
نازی جان! شما تمام اقداماتی که تازه بعد از 12 ماه انتظار باید انجام داد، جلوتر انجام دادید، و واقعاً جای شکر داره که همه چیز خوب و سلامت بوده،- هرکس اینقدر چکاپ بده بالاخره یه مشکلی چیزی کشف می کنه :wink: - از شوخی گذشته شما تمام کارهایی که به عهده تون بوده رو انجام دادید پس از اینجا به بعدش رو واقعاً رها کنید و به خدا بسپارید.
اما عزیزم در مورد دردی که میگویید راستش رو بخواهید مساله ای که درمانگران بالینی شما علت آن را پیدا نکردند، مسلماً علت یابی اون از طریق غیر بالینی هم بعید است که صورت بگیرد.اما سوالی که دارم اینه که بعد از هر بار نزدیکی این حالت رو پیدا می کنید و یا اینکه در هر سیکل یکبار؟ این درد یکطرفه ست یا دو طرفه؟ اگر در هر ماه یکبار دچار می شوید، احتمال نمی دهید این درد حول و حوش روز تخمک گذاری شما باشد؟
نازی عزیز منتظرم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مقدمات بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 29 مهمان