سلام

باعرض سلام وخسته نباشید خدمت کارشناس محترم
تاریخ آخرین پریود من 16 اسفندبود و16 فروردین بعد از 7روز لکه بینی آزمایش بارداری دادم که نشون داد من باردارم روز 12اردیبهشت دکتر سونوی واژینال گرفت گفت در هفته 7بارداری هستم تا الان هرسونویی که دادم دقیقا افزایش هفته ها را به من طبق سونوی واژینال میگفتن که الان با این تفاسیر مندر هفته 37بارداری هستم اما دیروز5آذر که سونو انجام دادم سونوی من به شرح زیر بود لطفا هفته بارداری و تاریخ زایمان را برای من محاسبه کنید
سن حاملگی34هفته و6روز
در سونو رحم وجود یک جنین با فعالیت وضربان قلب طبیعی در وضعیت cephalicمشاهده گردید.
پلاسنتا fundel posterior میباشد.
مایع آمونیوتیک در حد طبیعی است.(four pouch:114mm)
بر اساس رشد AC=309وFL=67mmوBPD=87mm
F.B.M:2/2 F.M:2/2 F.T:2/2 A.F:2/2 BPP:8/8
WT:2569/gr HR:136/min
لطفا در مورد سونو هم نظر خودرا بفرمایید.شما با این تفاسیر زایمان طبیعی رو پیشنهاد می کنید یا سزارین؟
باتشکر

سلام
دوست عزیزم برای تخمین زایمان :تنها سونوی زیر 12 هفته و نیز اولین روز آخرین قاعدگی( اگر منظم بوده) مورد اطمینان است و تمام! سونوهای بعدی هر چه بگذرد طبیعی ست که سن مختلف و متفاوتی را نشان دهند بنابراین از نظر علمی معتبر شناخته نمی شوند(برای تخمین سن)
پس سن بارداری شما طبق اولین روز آخرین قاعدگی، امروز: 38 هفته و 1 روز است که البته چون لکه بینی هم داشتید شاید بهتر باشد سونوی ابتدایی بارداری را نیز دقیقی حساب کنیم. متن سونو را دارید؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “انتخاب نوع زایمان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان