سوال درباره کیت تخمکگذاری

سلام خانم کارشناس. وقتتون بخیر
من اینماه تصمیم گرفتم از کیت تخمکگذاری استفاده کنم. از روز 11 سیکلم کیت استفاده کردم روز 11 و 12 یک خط بود. از روز 13 خط دوم ظاهر شد و روز 15 به پررنگ ترین حالت خود رسید اما از خط کنترل خیلی کمرنگ تر بود یعنی دو خط همرنگ نشدند. این وضعیت چه تفسیری داره؟
ببخشید اینو میگم ولی من یه قطره ادرار روی کیت میریختم و کیت رو توی لیوان حاوی نمونه نذاشتم.ممکنه اینکار باعث ایجاد خطا بشه؟

Re: سوال درباره کیت تخمکگذاری

th13 نوشته شده:سلام خانم کارشناس. وقتتون بخیر
من اینماه تصمیم گرفتم از کیت تخمکگذاری استفاده کنم. از روز 11 سیکلم کیت استفاده کردم روز 11 و 12 یک خط بود. از روز 13 خط دوم ظاهر شد و روز 15 به پررنگ ترین حالت خود رسید اما از خط کنترل خیلی کمرنگ تر بود یعنی دو خط همرنگ نشدند. این وضعیت چه تفسیری داره؟
ببخشید اینو میگم ولی من یه قطره ادرار روی کیت میریختم و کیت رو توی لیوان حاوی نمونه نذاشتم.ممکنه اینکار باعث ایجاد خطا بشه؟
یعنی روز 15 ام روز مثبت شدن کیت است.که24 تا 36 ساعت بعد اختمال تخمک گذاری می رود.
البته اگر کاستی بوده باید ادرار رویش ریخته می شده و اگر از نوعی بوده که باید در ظرف نمونه می گذاشتید همان کار را بهتر بوده انجام می دادید
كارشناس مامايي فيروز

سوال در مورد کیت تخمک گذاری

سلام من از روز دهم سیکلم تا سیزدهم سیکلم از کیت تخمک استفاده کردم و از روز دهم تا امروز یعنی سیزدهم سیکلم همه خط کنترلا (خط c ) پرنگ بودن و خط تست (خط T) در روز دهم ساعت 10 کمرنگ بود . و روز یازدهم ساعت 11 پرنگ و ساعت 12 کمرنگ شد . روز دوازدهم کمرنگ و روز سیزدهم یه هاله خیلی کمرنگ . (روز دهم و دوازدهم رابطه داشتم)( ایا این رابطه تاثیری روی نتیجه جواب تست داره ؟ )(ایااگه تخمک بار ور بشه و همزمان از کیت تخمک استفاده بشه کیت نتیجه رو درست محاسبه میکنه یا بارور شدن تخمک چه تاثیری روی نتیجه جواب کیت تخمک داره ؟) ( ایا بارور شدن تخمک و یا رابطه داشتن در 12 ساعت قبل از انجام کیت تخمک باعث میشه که کیت نتیجه درستی در باره ( تخمک) به دست نیاد؟)(من دیشب رابطه داشتم شب که خوابیدم زیر شکمم و ناحیه رحمم درد میکرد و از صبح که پاشدم یه ذره دهانه واژنم خارش پیداکرده . امایش و تست و پاپ اسمیر و کشت ادرار وسونوگرافی رفتم و هیچ عفونت یا باکتری تو بدنم وجود نداره )( میشه بگید این درد و خارش خیلی خفیف واسه چیه؟)
لطفا بهم جواب بدین منتظر جوابتونم .
آخرین ويرايش توسط 2 on sima81, ويرايش شده در 0.

سوال در مورد کیت تخمک گذاری

سلام من از روز دهم سیکلم تا سیزدهم سیکلم از کیت تخمک استفاده کردم و از روز دهم تا امروز یعنی سیزدهم سیکلم همه خط کنترلا (خط c ) پرنگ بودن و خط تست (خط T) در روز دهم ساعت 10 کمرنگ بود . و روز یازدهم (خط T) ساعت 11 پرنگ و ساعت 12 کمرنگ شد در روز یازدهم دوتا تست انجام دادم ولی نتیجه مختلف گرفتم (چرا) . روز دوازدهم (خط T) ساعت 10 کمرنگ و روز سیزده(خط T)م ساعت ده یه هاله خیلی کمرنگ . (روز دهم و دوازدهم رابطه داشتم)( ایا این رابطه تاثیری روی نتیجه جواب تست داره ؟ )(ایااگه تخمک بار ور بشه و همزمان از کیت تخمک استفاده بشه کیت نتیجه رو درست محاسبه میکنه یا بارور شدن تخمک چه تاثیری روی نتیجه جواب کیت تخمک داره ؟) ( ایا بارور شدن تخمک و یا رابطه داشتن در 12 ساعت قبل از انجام کیت تخمک باعث میشه که کیت نتیجه درستی در باره ( تخمک) به دست نیاد؟)(من دیشب رابطه داشتم شب که خوابیدم زیر شکمم و ناحیه رحمم درد میکرد ولی صبح که پا شدم یکم نواحی رحمم درد میکنه . ازمایش و تست و پاپ اسمیر و کشت ادرار وسونوگرافی رفتم و هیچ عفونت یا باکتری یا میکروبی تو بدنم وجود نداره )( میشه گفت که این درد نشانه از بارور شدن تخمک هست ؟ یانه !)
لطفا بهم جواب بدین منتظر راهنماییتونم .

سلام دوست عزیز
کیت های تخمک گذاری، افزایش میزان هورمون LHرا در ادرارتان مورد بررسی قرار می‌دهند. این افزایش اغلب ۱_۲ روز قبل از تخمک گذاری اتفاق می افتد. میزان کمی از هورمون LH همیشه در خون و ادرار وجود دارد اما در روزهای قبل از تخمک گذاری میزان آن به ۲_۵ برابر افزایش می یابد. ۱۲_۳۶ ساعت بین افزایش هورمون LH تا زمانی که تخمک آزاد می شود زمانی است که شما بیشترین شانس باروری را دارید. بارور شدن تخمک و رابطه جنسی تاثیری روی نتیجه ندارد. درد شکم میتواند مربوط به زمان تخمک گذاری یا حتی لقاح باشد
كارشناس مامايي فيروز

ایا در نتیجه جواب منفی کیت تخمک( خطT خط تست ) کلا نمایان میشه ؟ چطوری باشه منفی منفی به حساب میاد.
5 روز متوالی جواب مثبت باشه نشاندهنده چیه.
5 روزی که یه روزش قطعا پرنگ و مثبت بود ولی بقیه روزا کمکم رنگ خط تستt کمرنگ تر میشه و از مثبت به سمت منفی میره با اینکه از روز دهم تا چهاردهم یک روز درمیان رابطه دارم .وتست با کیت رو هم از دهم تا چهار دهم شروع کردم.
میخوام بدونم ایا تخمک بار ور بشه و لانه گزینی کنه و از کیت تخمک استفاده کنم کیت جواب رو چطوری نشون میده همیشه مثبت یا منفی یا اصلا نامشخص میشه .
من سیکلم بین 30الی33 روز متغییره کدوم روزا احتمال تخمک گذاری بیشتره ( 16 روز قبل از شروع روز اول پیریوده بعدیم یا روز 21 و 23 ) چطوری محاسبه کنم بهتره . بهم گفتن روزای 12 و 14 و 16 و 21 و 23 نزدیکی کنم ایا در این صورت احتمال باروری وجود داره ؟ میتونم باردار بشم .
من اولین اقدام برای بارداریم هست و اولین باره میخوام از کیت تخمک اتفاده کنم خیلی وارد نیستم .
لطفا راهنماییم کنید.
سلامت باشین ممنون.

سلام دوست عزیز
کیت‌های تخمک گذاری زمان بارور شدن تخمک را نشان نمی‌دهند بلکه افزایش میزان هورمون LHرا که ۱٢_٣۶ ساعت قبل از تخمک گذاری اتفاق می‌افتد نشان می‌دهد یعنی زمانیکه تست مثبت شد تقریبابین ١٢_٣۶ ساعت بعد، تخمک گذاری اتفاق میافتد بنابراین بهترین زمان نزدیکی و بیشترین امکان باروری وجود دارد. زمانیکه خط کنترل وجود دارد و خط تست کمرنگ است یا اصلا دیده نمی‌شود تست منفی است یعنی احتمال آزاد شدن تخمک در این مواقع کم است. استفاده از تاریخ سیکل های قاعدگی برای تعیین زمان تخمک گذاری وقتی مناسب است که سه سیکل متوالی پریود های منظم داشته باشید(مثلا سه دوره ۳٠ روزه یا سه دوره پشت سر هم ٣٣ روزه داشته باشید). احتمال بارداری در هر سیکل تقریبا ٢۵درصد میباشد. امیدوارم جز این ۲۵ در صد باشید. بعد از بارور شدن تخمک و لانه گزینی جواب کیت منفی خواهد شد. ضمنا در سیکل‌های ٣٠ روزه روزهای ١٣ تا ١9محدوده زمان تخمکذاری و در سیکل های ٣٣ روزه روزهای ١۶ تا ٢٢ سیکل، زمان تخمک گذاری شما خواهد بود. در سیکل ٣٠ روزه بیشترین احتمال تخمک گذاری مربوط به روز ١٧ و در سیکل های ٣٣ روزه بیشترین احتمال مربوط به روز ٢٢ می باشد
كارشناس مامايي فيروز

من از روز دهمم تا بیستمم یک روز در میان رابطه داشته ام .
و همزمان هر روز از کیت تخمک گذاری استفاده میکنم .
در روز 11 و 15 و 18 نتیجه جواب کیت مثبت قطعی بوده و بقیه روز ها منفی بوده است .
چرا در یک ماه 3 بار نتیجه مثبت داده ان هم با فاصله های زیاد از هم . ولی بقیه روزا منفی نشون داده .
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان