Re: زمان تخمک گذاری من کی هست ؟؟؟

درادامه پاسخ به پست دیگرتون:
سیکلهاتون اگر بازهم طولانی شود باید آزمایش هورمونی دهید 40 روز خیلی زیاد است.
بله ممکن است 1 فولیکول موفق شده باشد که آزاد شود و دیگری کیست شده لزومآً دیدن کیست تخمک گذاری را رد نمی کند

كارشناس مامايي فيروز

باسلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم
چندتا سوال داشتم.من همیشه دوره هام منظم هستند.اما دوره قبل یک هفته تاخیر داشتم.البته برای بارداری اقدام کرده بودم.این ماه برای اولین بار از لتروزول استفاده کردم.طبق دستور پزشک.از شب سوم تا 5شب وهرشب دوتا.حالا میخواستم بدونم
1.آیا خوردن قرصها توو زمان تخمک گذاری تاثیر دارند؟ توو نتیجه کیت تخمکگذاری چطور؟
2.تاخیر در پریودی چه تاثیری میتونه بزاره توو تشخیص روز تخمکگذاری؟
بسیار بسیار سپاسگزارم از وقتی که میزارید و سوالاتمون رو پاسخ میدین.

کمک به تخمک گذاری می کنند حال باید دید فولیکولها کی رشدشون کامل شود تا آزاد شوند و ... و بدیهی ست که مثبت شدن کیت هم با تغییر تایم تخمک گذاری تغییر می کند.
شما اگر همیشه مثلاً 14 ام تخمک گذاری تون بوده برای سیکل بعد هم 14 روز بعد از شروع قاعدگی رو در نظر بگیرید. (خواه با تاخیر شروع شده خواه خیر)
البته همانطور که می دانید کلآً بهتره 1 شب درمیان اقدام کنید.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
تاريخ پريودام به اين ترتيبه:١٥ ارديبهشت،١٣خرداد،١٠تير
آيا من تنبلي يا بي تظمي دارم؟؟؟
اينماه من كيت استفاده كردم،هم روز ١٥ مثبت شد و هم روز ٢٣
من اقدامام از ١٢ تا ١٧ تقريبا هر روز بوده،ترشحات تخمكي هم داشتم
بعد از ١٩ احساس درد شكم و ترشحات تخم مرغي مجدد كردم،ترشحات تخمكي داشتم باز
كيت گذاشتم روز ٢٣، برخلاف تصورم دوباره مثبت شد،اين يعني چي؟،من ديگه گيج شدم،بخاطر شكي كه داشتم روز ٢١-٢٣ هم اقدام كردم
الان اين يعني چي؟يعني ميشه دو بار تخمك گذاري كرده باشم؟سوال ديگم اينكه به نظرتون من بي تظمي پريود ندارم؟؟

سلام
خیر . سیکلهاتون به ترتیب 29 روزه و 27 روزه بوده اند. و در این حد کم فاصله داشتن سیکل از 28 روز را بی نظمی تلقی نمی کنند.
خیلی بعید است که دو تخمک آزاد کنید. ممکن است خطای کیت باشد. مواردی داشته ایم که کلآً فرد در تمام روزهایی که استفاده کرده مثبت دیده است و... خطای کیت بعید نیست.
به طور کل اگر ممنوعیتی ندارید کلاً یک شب درمیان اقدام کنید که شانسی را از دست ندهید
كارشناس مامايي فيروز

سلام
ناهيد جان از دوستان من هستن و من در جريان كامل هستم
موردي كه تو ايشون يه كم منو به اذيت ميكنه اينه كه با توجه به مسيله سقطي كه حدودا سال پيش داشتن و الان يك سال ميگذره اقدام براي بارداري بي نتيجه بوده.بارها در ماههاي مختلف اقدام به استفاده از كيت كردن كه هر بار همين داستان تكرار شده.يعني به صورت متناوب كيت مثبت ميمونه و گاهي حتي هر روز پرنگ تر ميشه.از طرف ديگه پيش اومده بارها كه از بي بي چك استفاده كردن و هاله كم رنگ افتاده نه يك بي بي چك بلكه چندين بي بي چك ولي وقتي ازمايش دادن منفي بوده.تو بروشوره كيت نوشته بود ممكنه مواردي باعث مثبت شدن كاذب كيت بشه.با توجه به اين موارد ممكنه علت خاصي داشته باشه مثبت موندن كيت ايشون؟

سلام
دوست عزیزم اگر بخواهیم ریسک نکنیم از همان 10 ام باید شروع کنیم چون به واقع در تجربه دیده ایم که فردی که کاملاً منظم بوده روز غیر قابل انتظاری را (در یک سیکل مثلآً) تخمک گذاری کرده یا همیشه 28 روزه بوده و یکباره 35 روزه شده.و مسلماً تخمک گذاری اش (که پشت سر گذاشته بوده) هم تغییر کرده بوده است.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز.ممنون که باصبر و حوصله پاسخ سوالاتمون رو میدید.
این ماه من روز 9ام دوره ام قرص اورژانسی مصرف کردم.معمولا تخمک گذاری من 16 ام یا 17 ام دوره هستش.حالا میخوام بدونم با مصرف قرص آیا من تخمکگذاری خواهم داشت توو این سیکل یا نه؟.امروز 4شهریور روز 12 ام دوره ام است.وکار این قرصها ازبین بردن اسپرمه یا مانع تخمکگذاری هم میشن؟

سلام کارشناس عزیز من میخوام باردار بشم پریودیم منظمه تقریبا ولی اولین روز پریودیم خون کثیف میاد سیاه وقهویی بعد از 3روز خونریزی شروع میشه آیا روز تخمک گذاریم کیه من 13.4...14.5...15.6 پریودیم بود ممنون میشم راهنماییم کنی میخوام آبان اقدام کنم ....خودم دختر 6ساله دارم

سلام
پس سیکلهای 32 روزه دارید.
به طور کل برای زوج هایی که در حال اقدام هستند توصیه می شود اگر منعی ندارند یک شب در میان اقدام کنند. (حداقل 10 تا 25 سیکل - برای شما که سیکل طولانی تری دارید) تا تخمک را از دست ندهیم
اگر منعی دارید 1 سیکل سونو دهید حدود 13 سیکل تا از حدود روز تخمک گذاری تون مطمئن شویم و بازه ی اقدامتون رو کوچکتر کنیم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خسته نباشید امکان داره که توی پریودی زمان تخمک گذاری باشه؟؟؟من پریودیم منظم نیس بعضی اوقات 8ماه میشم اما بعضی ماها هم 10میشم.کلا از 8تا13تغییر میکنه یعنی بعضی ماها 8یا9یا10تا13ام میشم.جلو عقب میزنه پریودیم این باعث میشه ک تو بارداری تاثیر بزاره باردار نشم؟؟؟
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان