کارشناس عزیز و دوستایی گلم سوال د

سلام کارشناس عزیز.
من روز 10 باید سونو بشم و روز 13 و 14 امپول اچ سی جی دارم باید بزنم حالا سوالم اینه فوليكول ها باید سایزشون چقدر باشه که امپول ها رو بزنم ؟

دوستایی گلم اگه در این مورد تجربه ای دارید خوشحال میشم کمکم کنید .

زندگی با همه ناملایمات اش دوست داشتنی است چون هدیه ای از جانب پروردگار است ...

Re: کارشناس عزیز و دوستایی گلم سوا

hastidonya نوشته شده:سلام کارشناس عزیز.
من روز 10 باید سونو بشم و روز 13 و 14 امپول اچ سی جی دارم باید بزنم حالا سوالم اینه فوليكول ها باید سایزشون چقدر باشه که امپول ها رو بزنم ؟

دوستایی گلم اگه در این مورد تجربه ای دارید خوشحال میشم کمکم کنید .
سلام
عزیزم فولیکول باید در حدی رشد کرده باشه که (با احتساب روزی 2-3 میلی متر) تا 3 روز بعد سونو که می خواهید امپول رو تزریق کتید به سایز نهایی برسد.مثلاً در حدود 18تا 16 میلی متر
كارشناس مامايي فيروز

ممنون که به سوالم پاسخ دادید.
کارشناس عزیز اگر روز 13 برم سونو فولیکول هام باید چقدر باشه؟ .
ببخشید که اینقدر سوال می کنم . اخه خیلی واسم مهمه.
یک دنیا سپاس

سلام.
من 3 روز دیگه می خوام برم سونو بدم .به نظر شما سونو از روی شکم بدم یا واژینال؟
(برای سایز فولیکول ها )

سلام .

من امروز روز 13 پری رفتم سونو دادم که توی سونو اینطور نوشته :
ابعاد رحم حدود 70*29 میلیمتر است . ضایعه فضاگیر در میومتر دیده نمیشود .
ضخامت اندومتر حدود 8 میلیمتر و اندومتریال لاین است .
تخمدانها حجم و اگوژینیسته طبیعی دارند.
فولیکولی به قطر 15میلیمتر در تخمدان راست مشهود است.
مایع آزاد و collection در لگن دیده نمیشود .

من این دوره دکتر بهم قرص متفورمین 500 که روزی 1میخورم . از روز 7 پری تا 5 روز قرص لتروزول شبی 2 تا خوردم و روز 13 و14 پری باید آمپول اچ سی جی بزنم
باتوجه به این سونو اندازه فولیکولم خوبه ؟ (دوره هایی سیکلم بین 30 تا 36 روز است)
به نظرتون امروز آمپولمو بزنم؟

سلام
روز 14 یا 15 برای آمپول مناسب تر به نظر می آید
اگر فولیکول خوب رشد کند 15 ام سیکلتون به 20 میلی متر رسیده است.و 15 ام یا حتی 16 ام روز مناسبی ست.
البته تصمیم درمانگر بالینی شما ارجحیت دارد.
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم کارشناس عزیز.
من همون روز سونو رو به دکترم نشون دادم و گفت آمپولها رو بزن و من روز 13 و 14 اموپولها رو زدم .
حالا 2 سوال
1-
من که روز 13 و 14 امپول هامو زدم کی این فولیکول آزاد میشه ؟ :?:
اخه من روزهایی 13 و 14 و 15 و16 و18 نزدیکی داشتم .
2-
ایا این آمپول کمکی به بزرگ شدن سایز فولیکول میکنه ؟
آخرین ويرايش توسط 1 on hastidonya, ويرايش شده در 0.

Re: کارشناس عزیز و دوستایی گلم سوال دارم

شنبه 17 اسفند 1398,
توسط parsasadat
سلام خسته نباشید من تخمدان پلی کیستیک دارم فقط فقط با پرژسترون پریود میشم آقدام بارداری کردم ازمایشات قبل بارداری تست پاپ اسمیرم خوب بود ۲۰ بهمن اولین روز قاعدگی بود دکتر از روز سوم روزی ۳ عدد بتامتازون ۳ عدد لتروزل ب مدت ۵ شب مصرف کردم از ۸قاعدگی تا ۱۱ روزی ۲ عدد امپول هاچ سی جی زدم ۳ اسفند ۱۴ قاعدگی سونو واژینال دادم ک گفتن در تخمدان راست و چپ فلیکول متعدد ۱۴ و۱۵ هست ک اندازه اندمتریوز ۸ دیگه آمپولنیازی نیست فقط نزدیکی ی شب در میان داشته باش آئا با این حجم ابعاد فلیکول ایا امکان آزاد شدن هست از ۱۶ قاعدگی هم ب شدتت درد در ناحیه شکم وتخمدان احساس کردم نوک سینهام حساس شدن از ۲۰ قاعدگی هم ترشحات شفاف بدون بو زیادی داشتم بطوری ک هر دقیقه دسشوی میرفتم بعد از اون کم شدن و ترشحات سفید مثل سفید تخم مرغ نیم آبپز دارم ولی کم درد زیر دل سینهام خوب شد آیا با وجود اینکه پریود نمیشم مگر با پرژسترون ایا امکانش هست با این آمپولا پریودی صورت بگیرد؟۱۷ روزم از اخرین امپول میگذره روز ۱۴ بعد امپول ی ببی زدم ک منفی بود بعد چند ساعت ک رفتم بندازمش ی هاله کمرنگ بنفش دیدم ک طبق نظرات گفتن حتما منفی من دوتا شیاف پرژسترون زدم ک پریود بشم الانم ۱۷ روز از امپول میگذره ۳ روز از شیاف ک استفاده کردم ممنون اگه جوابمو بدین
ایا احتمال بارداری دارم؟

Re: کارشناس عزیز و دوستایی گلم سوال دارم

سلام دوست عزیز
قرصهای لتروزول و آمپول hmgمعمولا جهت تحریک تخمک گذاری تجویز میشوند و احتمال اینکه یکی از فولیکولهای رشد کرده به بلوغ برسد و تخمک گذاری صورت بگیرد زیاد است.بعد از تزریق آمپول hcgبرای آزمایش بی بی چک بهتر بود ۲۰روزصبر میکردید و سپس ازمایش انجام میدادید به عقیده من بهتر است برای اطمینان از وضعیت بارداری آزمایش بتا انجام دهید در صورتیکه مثبت شد دو روز دیگر مجدد تکرار نمایید در صورتیکه میزان هورمون افزایش داشت یعنی اینکه شما باردارید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان