سلام هنگامه جان همانطور که ونوس عزیز فرمودند احتمالش زیاده که تخمک آزاد شده باشه و شما باردارباشی به هر حال تا پریود بعدی باید صبر کنید و بعد از تاخیر در قائدگی آزمایش دهید .اگه خونریزی تون ادامه نداشته باشه مسئله مهمی نیست و اگر دوباره تکرار شد حتما با پزشکتون مشورت کنید زیرا وقتی در هنگام نزدیکی خونریزی و یا درد صورت می گیرد احتمال عفونت و زخم رحم بیشتر می شود که با معاینه و انجام پاپ اسمیر می توانید متوجه شوید.
در مورد متفورمین اطلاعی از دوقلویی ندارم اما یکی از عوارض استفاده از کلومیفن دوقولویی و زایمان زودرس می باشد.اما نباید شما خود را نگران کنید ممکنه شما تک قولو باردار باشید.منم ازین دو دارو استفاده کردم اما ریسکش هم پذیرفتم.
به هر حال امیدوارم شما به زودی خبر مادرشدنتون رو اعلام کنید.

در ناامیدی بسی امید هست

venoos,
مرسی ونوس عزیز.
من فردای روزی که آمپول زدم نزدیکی رو شروع کردم و یک روز در میون میخوام این کارو بکنم.به نظرت درسته روشم؟تو هم منتظر نینی هستی؟

shirazi_so,
مرسی از دلداریت
من فردای روزی که آمپول زدم نزدیکی رو شروع کردم و یک روز در میون میخوام این کارو بکنم.به نظرت درسته روشم؟
شما بعد چند بار استفاده از کلومفین باردار شدید؟
آخرین ويرايش توسط 1 on hengame, ويرايش شده در 0.

سلام

هنگامه جون معلومه كه درسته ............

انشاالله با دست پر بياي :lol: :lol: :lol: :lol:

عزيزم من هم براي داشتن ني ني لحظه شماري ميكنم اما فعلا قرص ميخورم براي درمان كيستم خانمي :wink: :wink: :wink: :wink:
يه فرشته از آسمون برای عزیزترین موجود خدا مادر...............

hengame نوشته شده:با سلام.
29 ساله 2سال ونیم ازدواج و یک ماه اقدام. دکتر گفت کیستهای ریزی داری واسه همون تو ماه دوم اقدام متفورمین و 10 تا کلومفین از 4 پریود داد در سونوی روز 11 پریود دو فولیکول دیده شد .در تخمدان راست22 mm و چپ 20mm بود که گفت تخمک راستت خیلی خوبه و 2 تا آمپول hcgداد که همون شب زدم و گفت یک شب در میان نزدیکی کن.حالا با این فولیکول ها امیدی به بارداری هست یا بازم تو این دوره احتمال 25 درصده؟در ضمن بعد آخرین نزدیکیم مقدار خیلی کمی آبخون روی دستمالی که باهاش تمیز کردم دیدم البته نمیدونم خون بود یا ترشحم رنگش تیره بود،و بعد از اونم دیگه ندیدم،این مشکلی واسه بارداری ایجاد نمیکنه؟
یک سوال دیگه اینکه با خوردن این قرص ها و این دو تا فولی احتمال دوقلو زایی هست؟
سلام
ترشحتون مشکلی ایجاد نمی کنه اما اگر تکرار شد پیگیری اش کنید.
کلاً با مصرف این داروها احتمال دوقلوزایی از همیشه بیشتر می شود.
شرایط فولیکولهاتون هم خیلی خوب است و احتمال بارداری هست(اما متاسفانه هیچ درصدی نمی توانیم بیان کنیم)
كارشناس مامايي فيروز

سلام هنگامه جان سوگلم .امیدوارم این ماه با خبرای خوش بیایی.نه گلم من تا به حال باردار نشدم فقط این ماه روزی یه دونه کلومیفن خوردم
در ناامیدی بسی امید هست

یه سوال واسم پیش اومد.من روز 11 پریود آمپول hcgزدم فولیکول 22 داشتم.میگن تخمک 36 ساعت بعد زدن امپول آزاد میشه و تا 24 ساعت هم زنده ست.حالا با توجه به اینکه من روزهای 12 و 14 و 16 پریود نزدیکی داشتم یعنی اسپرم به تخمک نرسیده؟ چون با احتساب روز آزادسازی تخمک و ساعت زنده بودنش، تو تولین نزدیکی بعد تزریق آمپول یعنی 12 پریود هنوز تخمک آزاد نشده (چون هنوز 36 ساعت نگذشته بود) و تا نزدیکی بعدی هم تخمک زنده نمونده چون از 24 ساعت زنده بودنش گذشته. درست محاسبه می کنم؟
بعضیامیگن تخمک تا 2 یا 3 روز زنده ست .حرف کدوم درسته؟
با توجه به اینکه اسپرم 48 ساعت زنده میتونه بمونه، ممکنه با اسپرمی که از یه روز قبل تو بدن زن مونده و زنده هست تخمک بارور بشه؟ منظورم اسپرمیه که تو شب 12 پریود داخل بدن من شده و زنده مونده تا تخمک گذاری انجام بشه ؟امیدوارم منظورمو رسونده باشم

یه سوال واسم پیش اومد.
من روز 11 پریود با داشتن فولیکول 22 آمپول hcg زدم و روزهای 12و 14 و 15 پریود نزدیکی داشتم. با احتساب اینکه تخمک 36 ساعت بعد تزریق این آمپول آزاد میشه و تا 24 ساعت هم زنده ست یعنی تو هیچ کدوم از نزدیکی هام اسپرم به تخمک نرسیده؟ چون تو نزدیکی اول ( یعنی 12 پریود) هنوز 36 ساعت از تزریق نگذشته که تخمک آزاد بشه و تا نزدیکی بعدی که 15 پریود هست تخمک زنده نمونده چون از 24 ساعت از آزاد سازیش گذشته بوده. اگه اینطوره پس چرا دکتر گفت از فردای تزریق یک شب درمیون نزدیکی کن.محاسبه من غلطه؟
از جایی دیگه شنیدم که تخمک 2 یا 3 روز قدرت باروری داره و زنده ست کدوم حرف درسته؟
با توجه به اینکه اسپرم داخل بدن زن میتونه تا 48 ساعت زنده بمونه ، آیا امکانش هست اسپرمی که در نزدیکی که قبل تخمک گذاری روز 12 پریود داشتم، تو بدن من مونده باشه و تا بعد تخمک گذاری خاصیت باروری داشته و با تخمکی که بعدا آزاد شده لقاح داشته ؟

تخمك گذاري چيست

--------------------------------------------------------------------------------

تخمك‌گذاري چيست؟

هنگامي كه يك دختر متولد مي‌شود، تخمدان‌هايش حاوي ميليون‌ها تخمك نابالغ است. به طور معمول در هر ماه تنها يك تخمك، بالغ و رها مي‌شود. هنگامي كه تخمك از تخمدان آزاد مي‌شود، 12 تا 24 ساعت پيش از لقاح احتمالي، مي‌تواند زنده بماند. هر تخمكي كه لقاح پيدا نمي‌كند، بوسيله پوشش رحم جذب مي‌شود.

تخمك‌گذاري مي‌تواند تحت تاثير عواملي مانند استرس، اضطراب، بيماري، يا به هم خوردن روال معمول زندگي تغيير كند.

تخمك‌گذاري ممكن است باعث احساس درد، حساسيت يا سوزش در تخمدان‌ها يا اطراف آنها شود.
منبع: ايران سلامت
آخرین ويرايش توسط 1 on maryam2662, ويرايش شده در 0.
پیوست ها
Ovulation.jpg
Ovulation.jpg (36.05کیلو بایت)مشاهده 32845 مرتبه

سلام هنگامه جون درسته تخمك تا 24 ساعت زنده هستش........................

بعد از زدن اين آمپول بهترين زمان دقيقا" 36 ساعت بعد هستش چون اون موقع تخمكا آزاد ميشن و هرچه زمان نزديكي به زمان آزاد شدن تخمك ها نزديكتر باشه احتمال بارداري بيشتره :wink:
يه فرشته از آسمون برای عزیزترین موجود خدا مادر...............

venoos,
یعنی این دفعه تلاشم بیهوده بود؟ من فردای اون روز نزدیکی داشتم و 30ساعت گذشته بود. دکترم ساعت تعیین نکرد. پس چرا میگن از 2 روز قبل و بعد تخمکگذاری یه روز در میون نزدیکی کنید اینطوری ممکنه تو اون روزی که نزدیکی نبوده تخمککذاری انجام
شده باشه
اصلا دیگه وقتی 36 ساعت بعد تخمک آزاد میشه برای ما ین فرصت باقی میمونه که اونم همون 36 ساعت اوله پس چرا گفت از فردا تا یک هفته؟ میبینی همه چی با هم تناقض داره

سلام هنگامه جان سوگلم عزیزم در بعضی مقالات اومده که تخمک تا 72 ساعت هم زنده موندهو اسپرم تا 3 روز.اما تا کارشناس محترم جواب بدند به سایت دکتر رضایی مراجعه کن http://rezaeemed.com/index.php
و برای کارشناس محترم هم پیغام خصوصی بزار
در ناامیدی بسی امید هست
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان