تشخیص تخمک گذاری

با سلام
من سه ماهه که سیپروترون میخورم و دوره های پریودم 28 روزیه.آخریش 26 اسفند بود.
چون سفر مکه در پیش دارم و نباید اونجا پ باشم دکتر گفت این ماه 3 تا اضافه قرص بخور بعد قطع کن و ماه دیگه هم که مکه هستی تا پایان سفرت هر چند روز که طول کشید اضافه بخور و بعدش قطع کن.حالا اگه به این روش پیش برم و این ماه 3 تا اضافه بخورم 30 فروردین پ میشم (میشه سیکل 33 روزه ) و اردیبهشت که تا پایان سفرم بخورم 6 اردیبهشت پ میشم(میشه سیکل37 روزه).
حالا سوال اصلی من اینه که چون دیگه می خوام باردار شم،با توجه به این دو سیکل آخر،روزهای تخمک گذاریم تو اردیبهشت چیه و چه جوری حساب کنم.چون میگن 11 تا 14 روز قبل از سیکل بعدی زمان تخمک گذاریه و من نمیدونم زمان پریود بعدیم کی هست که حساب کنم.آیا با قطع قرص ها ماه بعد سیکلم همون 28 روزی میشه؟ اگه میشه روزهاشو بهم بگید ممنون میشم.حتما دعاتون می کنم شما تا حالا خیلی بهم کمک کردید.

یعنی کاری به دو تا دوره ی آخر که به خاطر خوردن قرص 33 روزی و 37 روزی میشه نداشته باشم؟ در ضمن پریودهای من با خوردن 3 ماه قرص که دکتر داد 28 روزی تنظیم شد قبلاز این 30تا 32 روزی بود .

سلام
چرا عزیزم! دقیقاً با قرصی که مصرف می کنید سیکل شما طولانی تر و تخمک گذاری دیرتر رخ می دهد(علت: فاز لوتئال یعنی فاصله ی تخمک گذاری تا پروید بعدی همیشه ثابت است) و طبق پیش بینی که در پست اولتان داشتید باید طول سیکل را حساب کنید و از طول سیکل همان 11 تا 14 روز را کم کنید و بازه ی تخمک گذاری را در آورید.
فراوش نکنید از دو روز پیش از اولین روز بازه ی تخمک گذاری، باید نزدیکی شروع شود.
التماس دعا در سفری که دارید...
كارشناس مامايي فيروز

مرسی خانم دکتر از حوصله تون.
در ضمن من تصمیم گرفتم سیکلمو عوض کنم یعنی به جای اینکه ماه دیگه قرص اضافه بخورم این ماه اضافه می خورم تا ماه بعد سیکلم همون 28 روزی بشه و هم تو مکه هم پ نباشم هم بدونم تخمک گذاریم کیه و کی دوباره پ میشم ،که البته دکترم هم این پیشنهادو داد .به نظر شما این راه بهتر نیست؟

آزمایش روز 11 پریود

LH 15.6

Follicular phase 0.8-27.1
luteal phase 0.7-24.5
preovulatory peak 9.6-155
postmenopausal 13.5-96

FSH 7.2

Follicular phase 2.2-15
luteal phase 1.3-10
preovulatory phase 2.6-100
postmenopausal 27-129
با سلام
بعد اتمام5 دوره سیپروترون 4 روز (6خرداد) پریود شدم وقتی 7 روزم تموم شد دیگه جلوگیری نکردم اما از روز 9 لکه بینی شروع شد تاالان (21خرداد).دکتر سونو کرد و گفت مشکل خاصی نیست فقط کمی تنبلی تخمدان و کیستهای خیلی ریزی داری.(البته آزمایش هورمون من رو هم که واستون تو اولین پست نوشتم رو هم دید و با توجه به اون و سونویی که دادم اینارو گفت).بهش گفتم از الان قصد باردار شدن دارم.
واسم مدرکسی پروژسترون داد شبی 2 تا 10شب و گفت روز 4 پریود بعدی بیا سونو کنم.
راستش از اینکه این قرص رو می خورم می ترسم.اگه گفت مشکل خاصی نداری پس چرا این قرصو داد. این قرص واسه لکه بینیه یا واسه باردار شدن؟مگه شما نمیگید تا 1 سال بچه دار نشی طبیعیه ؟پس چرا من که هنوز تازه اقدام کردم واسه بارداری بهم این قرصو داد و گفت ماه دیگه بیا تا اگه نیاز بود بهت قرص بدم؟ به نظر شما خوردن این قرص ضرر نداره؟
یه سوال دیگم این بود که ایا آزمایش هورمونم نباید تکرار بشه چون این آزمایش مال 7ماه پیش بود و دکتر با توجه به اون این قرصو داد(البته تو سونو هم گفت کمی تنبلی داری) ممکنه تو این 7 ماه آزمایش هورمونم تغییر کرده چون من واسه بالا بودن پرولاکتینم داستینکس مصرف می کردم و میکنم.
تو رو خدا کمکم کنید من و شوهرم وسواس زیادی تو خوردن قرص داریم از دکترم هم که پرسیدم حوصله نکرد که جوابمو بده و من ناراحت اومدم بیرون با کلی سوال تو ذهنم؟ وضعیتم چطوره؟ آیا این مقدار تنبلی ممکنه موجب ناباروری شه؟

سلام هنگامه جان!
تنبلی تخمدان شما رو نمی شه از روی آزمایش 7 ماه پیش اثبات کرد اما به هر حال سونویی که اخیر دادید اگر کیستهای زیر داشته ،ممکنه پلی کیستیک بوده باشه و اگر اینطور باشد ، نباید تا 1 سال صبر کرد. چرا که در تخمدان پلی کیستیک ، فرد ممکن است برای دشاتن سیکلهای منظم ونیز تخمک گذاری به درمان نیاز داشته باشد. 1 سال برای کسی ست که در ظول آن 1 سال سیکل منظمی دارد و خلاصه به موردی مشکوک نیست. اما اگر تصادفا یا به هر شکل متوجه وجود مشکل در بر بخشی از سستم باروری خودش یا همسرش شد بدیهی ست نباید وقت را تلف کرد.
اما در مورد شما عزیزم باید اول مطمئن شویم مشکلی هست یا خیر. ازمایش جدید که ندارید. یک سوال: سونو رو در چه زمانی از سیکلتون دادید؟ (چون مثلاً در فاز فولیکولار دیدن فولیکولهای متعدد طبیعی ست)
یک نکته: بی نطمی پس از قطع سیپروترون که هورمونی بوده است در 1 تا 2 ماه اول ممکن است طبیعی باشد و این لزوماً به معنای تنبلی نیست.
كارشناس مامايي فيروز

دکتر چیزی راجع به پلی کیستیک بودنش نگفت فقط پروژسترون داد گفت روز 4 پریود بعدیت بیا سونو کنم اگه لازم بود کلومفین بدم.آخه خواهر شوهر و حتی مادرشوهرم سیکلهی خیلی نامنظمی داشتن ولی بدون دکتر تو 3 ماه اول باردار شدن.میترسم الکی قرص بخورم و ....

hengame نوشته شده:واستون اولش نوشتم روز 11 پریود.اون ماه استثنا دوره ی من 40 روزه شد معمولا بین 30تا 35 روزه
اگر اینطوره که دیدن فولیکولها غیر طبیعی نیست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم کارشناس
من امروز28 خرداد 34 سیکل پریود شدم و اون طور که حساب کرد م 14 خرداد روز تخمک گذاری من بوده یعنی 14 روز قبل از امروز. درسته!!
یعنی دقیقا 20 سیکل زمان تخمک گذاری بنده بوده درسته!!
حالا سوالم از شما کارشناس محترم این است آیا این ماه نیز باید روی 20 سیکل واسه تخمک گذاری حساب کنم!!
:roll: :roll:
یا امام رضا..
تو که آخر گره رو وا میکنی!
پس چرا امروز و فردا میکنی!

دکتر این دفعه راجع به بودن فولیکول حرفی نزد.فقط زیر سونویی که روز 4 پ انجام داد نوشته مایع آزاد لگنی نیست.از رو آزمایش بالا که نمیشه فهمید که فولیکول وجود داره یا نه درسته؟
اصلا تو چه زمانی از پریود باید فولیکول دیده شه؟
تو اولین ماهی(13/10/90) که خوردن سیپروترون رو برای منظم کردن پ شروع کردم، روز 12 پریودم سونو دادم که نوشته بود هیچ فولیکولی مشهود نیست.اون دوره با قرص 28 روزی شد.آیا نبودن فولیکول غیرطبیعی بود یا به خاطر این بود که بی نظمی پ بود؟

Melissa نوشته شده:سلام خانم کارشناس
من امروز28 خرداد 34 سیکل پریود شدم و اون طور که حساب کرد م 14 خرداد روز تخمک گذاری من بوده یعنی 14 روز قبل از امروز. درسته!!
یعنی دقیقا 20 سیکل زمان تخمک گذاری بنده بوده درسته!!
حالا سوالم از شما کارشناس محترم این است آیا این ماه نیز باید روی 20 سیکل واسه تخمک گذاری حساب کنم!!
:roll: :roll:
ملیسا پاسخ سوالتون با کارشناس محترم هست اما دکترم به من گفته از روز 12 پری شروع به اقدام کن به روش یک شب در میان تا 19 پری یعنی در این 1 هفته احتمال تخمک گذاری هست
در ناامیدی بسی امید هست
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان