نتیجه جواب آزمایشات و باردار نشد

سلام من در مهرماه سال 87 یه سقط در هفته 6 داشتم که دلیلش فعالیت زیاد و شدید بدنی من در روز های بارداری بدون دانشتن بارداری بوده .
3 بار سونو شدم و عکس رنگی و کلیه آزمایشهای لازم جهت بارداری را دوباره انجام دادم که خداروشکر هیچکدام مشکل خاصی را در من نشان نمیداد ( نه در مورد من و نه شوهرم)اما با توجه به 9 ماه اقدام برای بارداری و نگرفتن جواب و خوردن دو دوره کلومیفن و پروژسترون و... اینبار دکتر برا ی من گرفتن دمای بدن در یک ماه توصیه کرده است .
حالا من نمیدونم باید به دکتر مراجعه کنم یا با صبر ادامه بدم . باتشکر .

سلام دوست عزیز
اگر به این2 تعریف علمی برخورد نکردید، یادآوری می کنم که :
1.عدم موفقیت در بارداری ، به صورت رخ ندادن حاملگی به دنبال یک سال رابطه بدون استفاده از روشهای جلوگیری از بارداری ، تعریف می شود.
2. از طرفی توانایی لقاح در زوج های طبیعی در هر سیکل فقط 20-25 % است، یعنی انتظار می ره که بعد از 1 سال اقدام برای بارداری! %90 زوجین بارور شده باشند.
یعنی اینکه از نظر علمی تمام بررسی هایی که شما انجام دادید رو خیلی از زوج ها، تازه بعد از 12 ماه تمام، اقدام بی نتیجه، اغاز می کنند. پس هنوز وقت کافی برای انجام توصیه ی پزشکتون دارید...
با توجه به اینکه در سابقه ی بررسی هایی که داشتید ، مشکلی پیدا نشده؛ اگر
هنوز جهت اندازه گیری دمای بدن اقدام نکردید، حتماً این کار رو انجام بدید. چراکه اندازه گیری دمای بدن ، از جمله اقداماتی ست که برای تائید سیکل های با تخمک گذاری و به دنبال آن،تخمین روز تخمک گذاری مفید است.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت کارشناس خوب سایت
با توجه تاریخ پریود من که 9 آبان ماه بود و زمان سیکلم که معمولا 31 روزه می باشد احتمال دارد که زمان تخمک گذاری من دیرتر انجام شود من از روز 11 پریود دمای بدنمو اندازه میگیرم اما این دما در روز 12 و 13 به 36:5 و از آن تاریخ به 36:3 تغییر پیدا کرده و ثابت مانده است با توجه به این روزها که روزهای تخمک گذاری من می باشد احتمال دارد این موضوع دیرتر اتفاق بیفته . ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید. :|

صبا جان سلام
فاز لوتئال ( فاصله ی بین تخمک گذاری تا شروع پریود سیکل بعدی ) که همواره در یک فرد، روزهای ثابتی دارد؛ در اکثر موارد،14 روزه می باشد.
پس چنانچه سیکل جاری مانند سیکل قبل ،31 روزه باشد، در روز 17 سیکل، انتظار تخمک گذاری می رود.( مصادف با 26 آبان ) – البته نمی شه از روی سیکل قبل، به قطع و یقین، مدت زمان سیکل جاری را تخمین زد –
و از اونجایی که حدوداً یک روز قبل از صعود درجه حرارت، مصادف با روز تخمک گذاری می باشد؛ منتظر افزایش درجه حرارت در 27 آبان هستیم.( باز هم تاکید می کنم: این در صورتی ست که این سیکل هم 31 روزه باشد)
از اونجایی که امکانش هست مثلاً در سیستم بدن شما، فاز لوتئال کوتاهتر هم باشد،توصیه می کنم شما ثبت درجه حرارت بدن رو ادامه بدید تا قبل از هر چیز ابتدا از داشتن صعود در درجه حرارت ، مطمئن شویم و پس از اون در مورد تعداد روزهای فاز لوتئال شما، به نتیجه برسیم.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با تشکر از شما و جواب خوبتون خیالم راحت شد با توجه به اینکه تمام آزمایشات و عکس رنگی و سونوگرافی من در مهرماه از هیچگونه بیماری خبر نمی داد اما ترسیده بودم از اینکه نکنه اصلا من تخمک گذاری ندارم با توجه به اینکه طی هر دوره در وسط سیکلم تمام علائمش رو داشتم . به هر حال از توجه شما متشکرم :wink:

با سلام مجدد و خسته نباشید خدمت شما
خانم دکتر این ماه طبق گفته دکترم شروع کردم به گرفتن دمای بدم در این شرایط با دماسنج دیجیتالی تا امروز که روز 23 پریودم هست ولی خیلی گیج شدم به نظر شما من اصلا تخمک گذاری داشتم یا خیر خیلی نگرانم اگه میشه کمکم کنید تاریخ های درج شده روزهای سیکلم می باشد :
6 ------------ سیکل
7 ------------سیکل
8 ------------سیکل
9 ------------سیکل
10 ------------سیکل
11 36:3
12 36
13 36:5
14 36:5
15 36:3
16 36:3
17 36:3
18 36:3
19 36:4
20 36:5
21 36:4
22 36:3
23 36:5
ممنون میشم اگه کمکم کنید با تشکر از شما . :?:

صبای عزیز
برای ثبت نمودار حرارت پایه ی بدن(BBT) به نکات زیر توجه کنید :
1.بلافاصله بعد از بیدار شدن و قبل از این که از بستر بلند شوید ، اندازه گیری را انجام دهید .بنابر این از قدم زدن ، دوش گرفتن، خوردن و اشامیدن و... قبل از اندازه گیری اجتناب کنید.
2.در ساعت مشخصی این کار را انجام دهید . اگر این زمان 30 دقیقه عقب یا جلو برود ، مشکلی ایجاد نمی کند . به عنوان مثال هر روز می توانید ساعت 7 تا 7:30 صبح این کار را انجام دهید .
3.بایستی قبل از اندازه گیری درجه حرارت 3 تا 4 ساعت خواب یکسره داشته باشید . در صورتی که شب بیداری داشته یا خوابتان به صورتی که گفته شد نباشد ، می تواند نتیجه را تغیر دهد .
4.ازیک ترمومتر استفاده کنید و در طول سیکل ترمومترتان را تغیر ندهید .
5.بیماری و استرس هم می تواند نتیجه را تغیر دهد .
6.درصدی از افراد ، با وجود تخمک گذاری ، افزایش درجه حرارت ندارند. در صورتی که تغیرات درجه حرارت بدن ، تخمک گذاری را اثبات نکند از روش های دیگر برای اثبات تخمک گذاری استفاده می شود .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص زمان تخمک گذاری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان