خونريزى روز ١٤ ام قاعدگى

سلام.
به علت وجود موهاى زايد از دوران نوجوانى به مدت سه سال طبق تجويز پزشك قرص هاى ضد باردارى مصرف كرده ام. بعد از گذشت يكسال از ازدواجم اقدام به باردارى كرديم كه با توجه به آزمايشات به علت تنبلى تخمدانم متوجه شدم كه نياز به درمان براى باردارى دارم. اكنون مدتى از اين قضيه مي گذرد كه بنده و همسرم از فرزند دار شدن فعلا صرف نظر كرده ايم. اما من علائمى دارم كه شديدا من رو نگران كرده. از جمله لكه بينى حدود روز ١٤-١٨ هر سيكل، لكه بينى بعد از نزديكى(بسيار كم اما گاهى پيش ميايد) و خروج هوا از واژن. اين بار علاوه بر مشكلاتى كه نام بردم و تقريبا شش ماه است دارم در روز چهارده ناگهان خونريزى زيادى داشتم كه البته تمام شد اما نميدونم چى بود و چرا؟ اگر ممكنه راهمايى بفرماييد.
با تشكر فراوان

Re: خونريزى روز ١٤ ام قاعدگى

سلام
دوست عزیزم! برخی افراد زمان تخمک گذاری لکه بینی اندکی پیدامی کنند اما شرح حالی که شما دادید، متفاوت است بنابراین آزمایش هورمونی و سونوگرافی اواسط سیکل جهت بررسی وضعیت تخمدان و داشتن فولیکول بالغ یا نداشتنش توصیه می شود.
اگر لکه بینی ها پس ازنزدیکی یافعالیت رخ می دهند معاینه لازم است تا دهانه ی رحم رویت شود (از نظر بررسی وجود زخم یا ... روی دهانه ی رحم)
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد
به پيشنهاد شما دكتر رفتم. در مرحله ى اول قرار بر اين شد كه يك سرى آزمايشات بدهم. جواب آزمايش رو امروز گرفتم و فوق العاده استرس گرفتم. اول بگم آزمايشام ٦٠٠ تومن شد و كمرم شكست :D
چند فاكتور آزمايش رو با ستاره مشخص كرده اند كه به نظر مياد مشكل از اونجا باشه. لطف كنيد بهم بگيد بايد چه كارى انجام بدم؟ مشكل چيه دقيقا؟
اول اينكه
Testosterone........0.61
Hydroxy progesterone.17.............0.82
و مساله ى اساسى كه اصلا نميدونم چيه؟!؟!
Anti Mullerian Hormone............18.9
مقدار نرمال اين عامل رو نوشته 0.19-9.1!
مال من تقريبا دو برابره!!!! در ضمن اگر كمكى ميكنه من چند بار سونو رفتم و فقط دو سه تا كيست ريز دارم.

دوست عزیزم در سونوتون احتمالآً تنبلی تخمدان تائید می شود(فولیکولهای ریز و ...)
رنج نرمال آزمایش هورمونی هر آزمایشگاهی ، جهت سنجش فاکتورهایش لازم است . لطفا دو فاکتوری دیگر رو نیز بفرمائید
كارشناس مامايي فيروز

بله تنبلى تخمدان دارم ولى دكتر زمان سونو به من ميگه تنبلى تخمدان كمى دارى. ميگن تخمدان چپت كم كاره و چند كيست ريز داره ولى تخمدان راستت خوبه. نميدونم با اين عدد و تنبلى تخمدان يعنى احتمال من براى باردارى كم است؟ مشكل جديه؟ بايد قرص و آمپول استفاده كنم يا در حد ivf پيش برم؟ خيلى نگران شدم كه نتونم مادر بشم يا حداقل قرار باشه كه خيلى اذيت بشم و كارم به عمل هاى عجيب غريب برسه و قرص و آمپول هورمونى قوى استفاده كنم كه مسلما ضرراى خودش رو براى بدن داره و آزار دهنده است.
Testosterone........0.61 رنج نرمالش 0.11-0.57
Hydroxy progestrone17.........0.82 رنج نرمالش 0.2-0.8:prepubertal
Follicular:0.4-1.51
Leteal: 1-4.51, post-menopausal:0.2-0.9
هست ميدونم اينا يه چيزى مربوط به هورمون مردانه است ولى بيشترين چيزى كه نگرانم كرده anti mollerian هست كه دوبرابره. آخه منم آرزو دارم بچه دار بشم. بى دردسر و مريضى و…
اوضاعم خيلى خرابه؟
راهش چيه؟

دوست عزیزم اگر تخمدان راستتون فولیکول بالغ داشته(در زمان تخمک گذاری) نگرانی ندارد.اما اگر نه و در هر دو فولیکولهای ریز فقط مشاهده شود یا ... نیاز به کمک دارویی جهت تحریک تخمک گذاری هست.اما عزیزم اینها اصلاً اقدامات عجیب و غریب نیستند .زوجهای بسیاری در اطراف ما به کمک همین داروها باردار شده اند و اصلاً برای خودتون یک مساله خاص نسازید. اگر اقدام به بارداری تون تعویق افتاد از داروها جهت تحریک تخمک گذاری استفاده می کنید و احتمال بارداری با خود داروها هم بسیار بالاست و از الان دلیلی ندارد که به روشهای آزمایشگاهی فکر کنید.در ثانی شاید اصلاً به روش عادی بارداری تون رخ داد؛ چه بسا شاهد بوده ایم...
كارشناس مامايي فيروز

خيلى ممنونم. خيلى خوشحال شدم چون خيالم آرومتر شد. راستش اين مسائل واقعا نگران كننده ست. بله الآن سه ساله بدون جلوگيرى حامله نشدم :(
ميشه بفرماييد احتمالا چه داروهايى و چه مقدار بايد بخورم و اينكه آيا داروهاى گياهى عطارى و طب سنتى هم ميتونه كمك كنه؟

دوست عزیزم !من به شخصه به طب سنتی و اثرش معتقد هستم از طرفی طب نوین هم برای مشکل شما چارتهای مشخص واضحی دارد که فقط کافیست به متخصص زنان حادقی مراجعه کنید و سیر درمان را شروع کنید.درمان ممکن است میکس باشد و اینطور نیست که نام یک دارو برده شود و...
كارشناس مامايي فيروز

با عرض سلام و خسته نباشيد به شما دوست خوبم
بعد از انجام آزمايشات و مراجعه به دكتر زنان براى مشكلات هورمونى و مقدمات بارداريم، قرص متفورمين را سه بار در روز، بعد از هر وعده ى غذايى تجويز نمودند. فرمودند قرص لتروزول رو از شب سوم قاعدگى به مدت پنج شب، هر شب دو تا بخورم و روز دوازدهم براى سونو و چك اندازه ى فوليكول مراجعه كنم. امروز كه دكتر رفتم به من گفتن اندازه ى يك تخمك توليد شده در راست ٢٤.٥ هست و تخمك ديگه كه مربوط به تخمدان چپ هست ١٤. جمله اى هم گفتن كه ضخامت آندومترت خيلى خوبه و سه كامل هست! (چند بار اين جمله رو با رضايت گفتن كه آندومترت خيلى خوبه) ايشون گفتن كه آمپولى رو بزنم و دوازده ساعت و پس از اون سى و شش ساعت بعد نزديكى داشته باشم و ان شالله كه جواب ميگيرى!
سوالم خدمت شما اين هست كه اين اندازه و اعداد واقعا خوب هستند؟
حداقل و حداكثر اين اعداد چند هست و من كجاى اين ماجرام!
و چند درصد احتمال باردارى من با توجه به اين اعداد رخ خواهد داد؟ ان شاالله( تا خدا نخواد كه نميشه ولى ميشه لطف كنيد و از نظر علمى راهنماييم كنيد؟)

دوست عزیزم! متاسفانه نمی شود درصد بیان کرد چراکه حتی برای زوجی که کلآً نرمال هم هستند، احتمال بارداری در هر سیکل فقط 25 % است.
اما در مورد تحلیل:
حدود 23 تا 25 سایز مورد انتظار برای رشد نهایی فولیکول است، که بعد از آن امچول بلوغ نهایی تزریق می شود و سپس 36 ساعت بعدش تخمک احتمال آزادی دارد.
برای شما هم خوب پیش رفته. تخمک بالغ داشته اید.البته امید می رود که در سیکل های بعد هر دو تخمدان فولیکول رشد کرده مناسب داشته باشد که احتمال تخمک گذاری بالاتر برود.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشيد
من با فوليكولم كه ٢٤ بود، به دستور پزشك دوازده ساعت بعد از آمپول نزديكى داشتم و بعد از اون به خواست شوهرم (خيلى اذيت ميكنه، اصلا صبر نداره اين مرد!) دوازده ساعت بعدش دوباره نزديكى داشتم و بعد هم دوازده ساعت بعد به دستور پزشك نزديكى داشتم. يعنى برخلاف دستور دكتر كه گفتن دوازده ساعت و سى و شش ساعت، يكبار وسطش هم نزديكى داشتم. شبى كه نزديكى آخر صورت گرفت زير شكمم درد ميگرفت و ول ميكرد، حالتى مثل گرفتن عضله. دوباره به خواست شوهرم ظهر فرداى همون شب نزديكى داشتيم. ولى فوق العاده زير دلم درد گرفته و گاهى مثل تير كشيدنه. علتش رو ميشه لطفا بيان كنيد؟ درضمن عفونت و كيست و… هم ندارم. ممكنه دردش از آمپول باشه؟ يا شايد درد لقاح احتمالى؟

سلام
دوست عزیزم متاسفانه نمی شود مشخیص کرد(به خصوص که تشخیص در فقط بالینی صورت می گیرد)
اما از نظر تئوری: اکثر افرادی که محرک تخمک گذاری استفاده کرده اند و نیز برخی از کسانی که فقط در حال اقدام هستند(بی دارو) دردهای زیر دل پراکنده گاه کم و گاه زیاد را گزارش کرده اند.برخی در همان سیکل باردار بوده و بسیاری هم نبوده اند. فقط اگر درد زیاد و جدی باشد ، باید سونوگرافی جهت بررسی وضعیت تخمدان(یعنی بزرگ نشدن فولیکولهای قبلی که در حال رشد بودند )انجام شود
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشيد و تشكر از صبر و حوصله ى شما
نميدونم چرا ولى بى نهايت منتظر بارداريم هستم و يك لحظه هم از ذهنم بيرون نميره. امروز دهمين روز بعد از آمپول هست. و اين اولين دفعه اى هست كه با نذرو دعاى فراوان من و شوهرم منتظر بچه هستيم. چند مورد وجود دارد و ندارد كه ما نميدونيم به فال نيك بگيريم يا فال…
تيرگى هاله ى سينه و سفت و سنگين شدن آن
ترشحات بيشتر از هميشه ولى باز هم نه خيلى زياد(گاهى شيرى، گاهى بى رنگ)
واژنم هم سياه شده به طورى كه ترسيدم!
تير كشيدن چپ و راست شكم پايين ناف و درد پريودى گاهى اوقات
كمر درد و تمايل شديد به دراز كشيدن و صاف كردن مهره هاى آن!
مشاهده ى سه، چهار قطره ترشح صورتى رنگ در روز ٧ بعد از آمپول
مشاهده ى دقيقا! يك قطره ترشح قهوه اى رنگ كه بعد از نزديكيمان بود!
من قبل از اين هم ممكن بود لكه بينى داشته باشى ولى اين قدر كوتاه و كم! هيچ وقت نبوده!
اشتها تغييرى نكرده، تهوعى هم دركار نيست ولى شوق بچه دار شدن من رو به اين سوال وا داشت كه به نظرتون ممكنه من حامله باشم واقعا؟ چند درصد؟مخصوصا معنى ترشحات چيه؟
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 46 مهمان