بارداری

با سلام
من حدودا 6 ماه برای بارداری اقدام کردم ولی نتیجه نداد این ماه دکتر قرص ویتامین ای، متفورمین و لتروفرم تجویز کرده حدود سه سال هم هست که ازدواج کردم و جلوگیری ام طبیعی جواب آزمایش ها و سونو ها هم طبیعی است. مشکل از چیه خودم و همسرم هم خسته شدیم خودم هم از لحاظ روحی خیلی ناامید شدم تورو خدا راهنمایی کنید با تشکر

Re: بارداری

سلام
اولاً از نظر علمی تا زیر 12 ماه اصلاً نمی گوییم مشکل هست. که دنبال تشخیصش باشیم.
در ثانی دوست عزیزم.چنانچه به هر علتی بخواهیم درمان یا پیگیری رو جلو بیاندازیم. اولین اقدام قبل از اینکه زن را به مصرف داروهای مختلف دچار کنیم، آنالیز اسپرم است. این روند علمی ست که در همه پیگیری های درمان باروری شاهدش هستید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام من باردارم امروز 4هفته ام تموم شد دکتر غدد برای تیرویید کم کار و قند روی مرز به من متفورمین دادن حدود6ساله میخورم دکتر زنان گفت متفورمین قطع بشه ولی دکتر عدد قبلا گفته بود بدونه نظره من قطع نشه من تا 6روز دیگه به دکتر غدد دسترسی ندارم به نظرتون الان چیکار کنم خواهش میکنم زود جوابمو بدید خیلی نگرانم.متفورمین ضرری برا جنین نداره؟

SSM نوشته شده:سلام من باردارم امروز 4هفته ام تموم شد دکتر غدد برای تیرویید کم کار و قند روی مرز به من متفورمین دادن حدود6ساله میخورم دکتر زنان گفت متفورمین قطع بشه ولی دکتر عدد قبلا گفته بود بدونه نظره من قطع نشه من تا 6روز دیگه به دکتر غدد دسترسی ندارم به نظرتون الان چیکار کنم خواهش میکنم زود جوابمو بدید خیلی نگرانم.متفورمین ضرری برا جنین نداره؟
سلام
متفورمین با اطلاع از بارداری با روند درست و صحیح خودش قطع می شود اما اینطور نیست که در چند هفته ی اول مشکل زا باشد. شما روند نرمالی دارید. فقط توصیه پزشک غدد تون رو که گرفتید حتمآً با متخصص زنانتون چک کنید. در ضمن اگر کم کاری تیروئید دارید حتما لوو تیروکسین لازم است. در بارداری افزایش دوز هم دارد. کم بودن این هورمون در بارداری مشکل جدی ایجاد میکند اما اگر با دارو کنترل شود هیچ مشکلی ندارد. پس از چک مجدد تیروئید و مراجعه سریع غافل نیاشید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 37 مهمان