قرص لووتیروکسین سدیم

سلام . ممنون میشم اگه در مورد قرص لووتیروکسین و اثر آن در باروری کمی توضیح دهید .من 1سال و8 ماهه جلوگیری نمیکنم اما موفق به بارداری نشدم .دکتر این را همراه لتروفم ومدروکسی پروزسترون و اسید فولیک تجویز کردند که خوردن آن را از10 روز دیگه باید شروع کنم
مرسی

سلام
دوست عزیزم مدروکسی پروژسترون و لتروزول برای تنظیم قاعدگی و کمک به تخمک گذاری برای شما تجویز شده است.
اسید فولیک هم مکملی ست که هر خانم باردار پیش از اقدام به بارداری باید مصرف آن را شروع کند چراکه آن میزان از اسید فولیک که برای جنین لازم و ضروری ست را بدن مادر به تنهایی و بدون مکمل نمی تواند فراهم کند.
لوو تیروکسین دارویی ست که برای جبران کم کاری تیروئید داده می شود( خواه فرد زن باشد یا مرد، منظورم این است که به خودی خود جزو داروهای کمک باروری نیست و داروی هورمونی ست که در مرد و زن یکسان است) ، اما حتما و حتماً خانمی که هورمون های تیروئیدش در رنج نرمال نیست، باید پیش از اقدام به بارداری آن را با دارو تنظیم کند چراکه آنرمال بودن این هورمون ها در بارداری به جنین ضرر می رساند، در مورد کم کاری تیروئید هم: نه تنها این دارو در بارداری قطع نمی شود بلکه باید باید در طول بارداری افزایش دوز هم داشته باشد).
نکته: آنرمال بودن هورمون های تیروئید به خودی خود می تواند روی سیکل های قاعدگی و نظم آنها و در نتیجه باردار شدن فرد تاثیر بگذارد و آنرا به تاخیر بیاندازد.
دوست عزیزم آیا شما مبتلا به کم کاری تیروئید هستید؟ اگر پاسخ مثبت است در طول این 1 سال و 8 ماه از این مشکل اطلاع داشتید یا خیر؟
به سوال دیگه عزیزم: سایر چکاپ های لازم نظیر تست اسپرموگرام برای همسرتون، آزمایش کامل هورمونی برای خودتون و ... را انجام دادید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام و تشکر از کارشناس مامایی عزیز. من تاکنون آزمایش تیرویید نداده ام و فکر نمیکنم مشکلی در این زمینه داشته باشم. درخصوص سوال دوم لازم به ذکر است که همسر من 7 ماه قبل عمل واریکوسل انجام داده اند که طی آخرین آزمایش seminal که اسفند ماه انجام دادند حرکت اسپرم ها تنها 3% وتعداد آنها49 میلیون بود . آزمایش هورمونی خاصی هم تاکنون انجام نداده ام . راستی من پیش دکتر دیگری مراجعه کرده بودم که گفت باتوجه به شرایط همسرم نباید بیخودی وقت تلف کرده و دارو استفاده کنم وعمل IUI رابه من پیشنهاد دادند . نظر شما چیست ؟ با تشکر دوباره

VOLUME 2.7 mL
viscosity normaL
Liquefaction time 40 minutes
PH 7.8
SPERM COUNT 40.3 MILION
ABNORMAL FORM 65
WBC 2-3
RBC 0-1
NON MOTION SPERM 90%
FAIR MOTILITY 10%
GOOD MOTILITY 0%
FULL MOTILITY 0%
سلام . من نتیجه آخرین آزمایش همسرم که در تاریخ 12 اسفند انجام داده بود رادر بالاتایپ کردم . دکتر باتوجه به این آزمایش برای او قرص های زینک و کلومیفن و ویتامین ای ونیز قرص پنتوکسی فیلین تجویز کرده اند .منتظر نظر شما هستم . تشکر

سلام دوباره
دوست عزیزم همونطور که فرمودید تحرک اسپرمها قابل عرض نیستند و فقط 10% هستند.
اما دوست عزیزم در این وادی متخصصینی که در جریان کامل کار شما هستند باید نظر بدهند و واقعاً نمی شه به این شکل تشخیص داد که کدام نظر رو شما باید بپذیرید.
در واقع تنها توصیه ای که من می تونم بکنم اینه که با توجه به زمان زیادی که منتظر بارداری هستید تحقیق، فکر، جستجو یا هر کار دیگه ای که میشه انجام بدید و با توکل به خدا پزشک حاذقی رو انتخاب کنید و از اون پس نظر ایشون رو بپذیرید و شاخه شاخه نپرید؛ چراکه به هر حال هر پزشکی متد خاص خودش رو داره و همه ی نظرها با هم یکی نیستند، و شما با پرسش از اونها بیشتر خودتون رو گیج میکنید.
انشالله که به بهترین نحو مشکل شما دوست عزیز برطرف بشه
به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 38 مهمان