ازمایش اسپرموگرام

با سلام به کارشناس محترم
و تشکر از این که با صبر و درایت خود تمام پیامکهای ما را می خوانید و به تک تک آنها جواب می دهید.
سوال من در مورد ازمایش اسپرموگرام همسرم است میخواستم در مورد جواب ازمایش به من کمک کنید. :roll:
volume : 2.4
appearance: opalescent
viscosity : normal
ph : 8.0
total count : 73
abnrmal morphology : 40
motility 1 hr : 50
motility 2 hr : 42
W.B. C : 1-2
R.B.C : -
forward motility grade 1 : 9
forward motility grade 2 :15
forward motility grade 3: 26
forward motility grade 4 :50

Re: ازمایش اسپرموگرام

سلام عزیزم

volume : 2.4 حجم نمونه طبیعی است .
appearance: opalescent رنگ طبیعی است .
viscosity : normal غلظت طبیعی است .
ph : 8.0 قلیایی و طبیعی است .
total count : 73 آیا واحد 10 به توان 6 در میلی لیتر است ؟
abnrmal morphology : 40اشکال غیر طبیعی 40 در صد و در نتیجه اسپرم های طبیعی 60 درصد است که نرمال تلقی می شود .
motility 1 hr : 50
motility 2 hr : 42
W.B. C : 1-2
R.B.C : -
forward motility grade 1 : 9
forward motility grade 2 :15
forward motility grade 3: 26
forward motility grade 4 :50[/quote]
میزان گلبول سفید هم طبیعی و خون هم دیده نشده است .
بقیه ی موارد هم حرکت اسپرم ها را نشان می دهد که میزان حرکت رو به جلو و طبیعی یعنی گرید 4 ، 50 درصد گزارش شده و نرمال است .
فقط در مورد تعداد اسپرم ها واحد آن را از برگه ی آزمایش ببینید . میزان طبیعی اسپرم حداقل 20 تا 25 میلیون در 1 سی سی است . نتیجه قطعی و تفسیر آزمایش بر عهده ی ارولوژیست است .
لطف کنید بفرمایید علت انجام آزمایش چه بوده است ؟
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

با سلام و تشکر از این که جواب مرا دقیق و کامل دادید
همان طور که نوشته بودید واحد تعداد اسپرمها 10 به توان 6 است.
به دکتر ارولوپیست هم نشان دادید ایشان گفتند جواب ازمایش دقیق نیست و اشکال دارد و دارای تناقض می باشد دوباره ازمایش بدهید اما همسرم حاضر نیست دوباره ازمایش بدهد و موکول کرده به ماه اینده.
علت انجام ازمایش این بود که 10 ماه است که اقدام کرده ایم ولی باردار نشدم همان طور که قبلا برایتان نوشته بودم 2 ماه پیش تاموکسیفن مصرف کردم و روز 14 که سونو دادم 2 فولیکول 15و18 داشتم دکتر 2 عدد امپول جهت ازاد سازی فولیکول ها برایم تجویز کرد ولی باز پریود شدم ماه قبل هم نزد دکتر دیگر رفتم که ایشان به من قرص کلومیفن و استرومارین داد روز 14 که سونو دادم 4 فولیکول 22و25و27و30 داشتم ولی دوباره پریود شدم این ماه هم قرار است دوباره کلومیفن را با دوز کمتر مصرف کنم روز 4 و5 روزی یک عدد و روزهای 6و7و8 روزی 2 عدد و از روز 9 تا 13 روزی 1 عدد استرومارین مصرف کنم.به این خاطر همسرم ازمایش داد که اگر ضعیف است درمان شود.
حال اگر این ماه هم باردار نشوم شوهرم دوباره ازمایش می دهد تا ببینیم چه شود؟

با سلام مجدد جواب سوالم رو نداديد لطفا راهنمايي كنيد در مايع مني در صد اسپرم ايكس y چگونه است آيا صحت دارد كه دز بعضي افراد xو در بعضي كهپسر زا هستند yغالب است؟؟؟؟؟

سلام
دوست عزیزم
می دانید که از نظر ژنتیکی احتمال این که اسپرم xx موفق به رسیدن به تخمک شود و یا اسپرم xy ، کاملاً مساوی و یا به عبارتی 50،50 است.
این طور که من متوجه شدم سوال شما اینجاست که" آیا تعداد اسپرم های حاوی xy در یک بار انزال در افراد مختلف، متفاوت است؟"
جواب این است که این تعداد کاملاً تصادفی ست و لااقل تا آنجایی که من اطلاع دارم مطالعه ای در این زمینه صورت نگرفته است که مثلاً متوجه شوند بر اثر عواملی، تعداد اسپرم های حاوی y در فردی بیشتر از فرد دیگر است.اگر در این زمینه به نتیجه ی تحقیق معتبری دست یافتم، خبرتون می کنم.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
همسر من ديروز دوباره آزمايش داد و قرار است هفته آينده دوشنبه نشان دكتر ارولوژيست نشان بدهد جواب از اين قرار است لطفاً راهنمايي مان كنيد.
liquefaction : 30 min at 37.0 c
color and smell : gray:apaque ,fishy smell
viscidity : normal
agglutination : none
aggregation : none
semem volume :2.50
semem ph : 7.20
sperm count : 37 mill/ml
motile sperms : 47.95%
progressive sperms : 47.26%
round cell : 0.28 mill/ml
WBC density : 0.56 mill/ml
normal morphology : 88%
abnormal morphology : 12%
rapid progressive :32.19
slow progressive : 15.07
none progressive : 0.68
immotile : 52.05

ممنون از راهنمايي تان

با سلام
دوست عزیزم
نتیجه قطعی و تفسیر آزمایش بر عهده ی ارولوژیست است . با این حال معیارها نشان می دهد که آزمایش نرمال است.
توضیح موارد :
* حجم :1/5 تا 5 میلی لیتر طبیعی ست.( حجم نمونه ی همسر شما 2/5میلی لیترمی باشد) semem volume :2.50
معیار نرمال بودن فورم اسپرمها: بیشتر از 15% اشکال، طبیعی باشد.(در نمونه بالا 88%است)
NORMAL morphology:88%
* غلظت: بیش از 20 میلیون در میلی لیتر( در نمونه ی همسر شما 37 میلیون بوده است)
sperm count : 37 mill/ml
رنج سلولهای موجود در مایع منی مثل گلبول سفید، و چگالی و ... نیز طبیعی ست.
تحرک اسپرمها نیز طبیعی ست یعنی بالای 25% پیشرونده ی سریع دارد.
rapid progressive :32.19
slow progressive : 15.07
ACTIVEY MOTIE(%)=60

دوست عزیزم خودتون می بینید که تمام فاکتورهای این آزمایش نرمال و خیلی خوب هستند.
امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان