آزمايش اسپرم

سلام كارشناس محترم
بعد از دو ماه استفاده از قرص كلوميفن باردار نشدم به توصيه شما همسرم ديروز آزمايش اسپرم داد
توي نتيجه آزمايش مدت زمان مايع شدن 120 دقيقه ست كه نرمال 30 نوشته شده
و تعداد اسپرم هاش 40 ميليون بود
چون الان نتيجه آزمايش پيشم نيست براي همين نتونستم كامل بنويسم
لطفا منو راهنمايي كنيد

سلام
دوست عزیزم لیکوفکشن یا همان زمانی که منی از حالت ژل به مایع تبدیل می شود نباید بیش زا 20 تا 30 دقیقه باشد. گاهی در برخی عفونت ها نیز این زمان بیشتر از حد نرمال می شود البته دلایل دیگری نیز می تواند داشته باشد که این تست نیازمند ویزیت و تشخیص و درمان متخصص ارولوژ می باشد.
اقدام خوبی بود که انجام دادید. پیگیری تون رو ادامه دهید عزیزم. امیدوارم که به زودی نتیجه بگیرید!
كارشناس مامايي فيروز

آزمایش اسپرم

حداقل تعداد اسپرم ها باید 20 میلیون در میلی لیتر باشه که هرچه این مقدار بیشتر باشد شانس احتمال بارداری را بیشتر می کند.
شمارش اسپرم ها در آزمایش همسر شما 40 میلیون بوده و این مقدار طبیعی است.

کلاً اسپرم های سالم که برای بالابردن احتمال بارداری اهمیت دارند عبارتند از:
Motility (غلظت اسپرم های متحرک) باید بالای 30% باشد.
Morphology (درصد اسپرم های متحرک) باید بالای 20% باشد.
sperm count (شمارش اسپرم ها) بیشتر از 20 میلیون باشد.
عشق، سامان دادن به بی نظمی احساس و برهم زدن نظام عقل است.

سلام كارشناس محترم
من ديروز آزمايش خون دادم و خوشبختانه باردارم
با سه روز تاخير در پريود بتا 200 بود كمي زير شكمم و كمرم درد ميكنه
به نظر شما بتاي من و دردها طبيعيه ؟
ممنون

سلام
مبارک باشه ! :P خیلی خوشحالم براتون دوست عزیز!
بتا نرمال نرمال است! دردهای زیر دل خفیف در بارداری گزارش می شود اما مراقب باشید اگر شبیه انقباضان دوران قاعدگی بود یا تیر کشیدن به کشاله ی ران اتفاق افتاد باید درمانگر بالینی دوران بارداری تون رو مطلع کنید!
کلاً تحت نظر هستید؟ اسید فولیک می خوردید؟ آزمایش کامل ابتدای بارداری را از درمانگرتان بخواهید تا برای شما انجام درخواست کنند! لینک زیر هم برای شما و تازه مادران دیگر است:
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... ge&pid=494
مراقب خودتون و مهمان جدیدتون باشید!
كارشناس مامايي فيروز

سلام خيلي ممنونم
خودم هم خيلي خوشحالم
فعلا به دكتر مراجعه نكردم ولي اسيد فوليك رو شروع كردم
من شروع پريودم 4 شهريور بود و دوره هام 29 و 30 روزه است به نظر شما كي براي سونوگرافي مراجعه كنم ؟ و الان تو هفته چندم هستم ؟
شما خيلي به من كمك كرديد باز هم ارتون تشكر ميكنم

سلام دوست عزیزم! جمعه 8 مهر شما 5 هفته می شوید! اگر مادر لکه بینی و ... نداشته باشد می توانیم سونو را تا 7-8 هفته صبر کنیم تا یکباره از ضربان قلب نیز مطمئن شویم و به این شکل مادر را چندیدن بار سونو نفرستیم!
بازهم خوشحال می شم اگر کمکی از دستم بر بیاید..
كارشناس مامايي فيروز

Re: آزمايش اسپرم

سلام خسته نباشید. میشه راهنمایی کنید ؟ همسرم ازمایش اسپرم داده و با دارو شرایط اسپرمش بهتر شده . اما یه مشکلی که وجود داره گزینه ی liquifaction time از حالت نرمال به ۶۰ دقیقه تغییر کرده و viscosity از نرمال به high تبدیل شده. توی اینترنت سرچ کردم نوشته بود مشکل برای باروری ایجاد میکنه . درسته؟

سلام دوست عزیز
لیکوفکشن یا همان زمانی که منی از حالت ژل به مایع تبدیل می شود نباید بیش از20 تا 30 دقیقه باشد. البته بعضی از آزمایشگاهها تا ۶٠دقیقه را هم طبیعی می‌دانند. گاهی در برخی عفونت ها نیز این زمان بیشتر از حد نرمال می شود البته دلایل دیگری نیز می تواند داشته باشد مثل اشکال در ترشحات پروستات، که این تست نیازمند ویزیت و تشخیص و درمان متخصص ارولوژ می باشد.ویسکوزیته زمانی به عنوان فاکتور ناباروری اهمیت دارد که تست دیگری به نام pct هم غیر طبیعی شده باشد. اگر ویسکوزیته بالا باشدpct هم باید درخواست شود اگر pct نرمال باشد ویسکوزیته تاثیری در ناباروری ندارد
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسختون! فقط اگه نباید بالای ۳۰ دقیقه باشه، چطور این خانوم که سوال از شما پرسیده بالاتر ، باردار شده؟ مدت زمانشون زده ۱۲۰ دقیقه. متاسفانه ما ۶.۷ ماه اقدامیم و هیچ اتفاقی نمیفته. خودم ورزشکارم و از لحاظ ویتامین و فعالیت تخمدان و پاپ اسمیر سلامت کامل دارم . البته شوهرم ضعیف بود و بعد ازمایش و دارو یکم تعداد و حرکت پیشروندش بهتر شده . تقریبا صفر بوده😓😓😓

سلام دوست عزیز
معمولا به ندرت اتفاق می افتد که یک عامل به تنهایی باعث ناباروری شود و همانطور که قبلا هم عرض کردم بعضی منابع حتی تا یک دقیقه را نیز نرمال می‌دانند بنابراین نگران نباشید وبهتر است همسرتان توسط یک ارولوژ ویزیت شوند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دکتر عزیز. متاسفانه باردار نبودم و پریود شدم . اما دوماهه پریود دو روزه دارم و تا حالا سابقه نداشته اینجور بشه. همیشه پریودم منظم و عادیه. الان که خودم و شوهرم شرایطمون خوبه چرا باردار نمیشم ؟ 😓
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 36 مهمان