Re: آزمايش اسپرم

سلاااام. معذرت بابت متن قبلی . اما پریودم یه روزه بود و قطع شد . منم ازمایش خون دادم و ازمایشم مثبت بود خداروشکر 😍😍 . فقط دکترم روز ۲۰ اردیبهشت به من نوبت داده .فقط قرص اسید فولیک ۶ ماهه مصرف میکنم و قرص مولتی ویتامین ۱ سال شاید بیشتر. من تا اونموقع نمیدونم باید چیکار کنم و چند هفتم میشه. میشه شما رهنمایی کنید ؟

سلام دکتر عزیز . پیغامم نیومد و دوباره گذاشتم. خونریزی که داشتم مربوط به لانه گزینی بوده و با تست بیبی چک و ازمایش خون مشخص شد باردارم . زیر نظر دکتر داخلی و ماماهم اسید فولیک و مولتی ویتامین مصرف میکردم . ۶ ماه اسید فولیک و ۱سال مولتی ویتامین. الان مشکلی که هست دکترم برای ۲۰ اردیبهشت بهم نوبت داده.الان احتیاج به راهنمایی شما دارم . اینکه چندهفته باردار هستم و احتیاج هست تا قبل از ۲۰ به پزشکم مراجعه کنم؟ اخرین پریود ماه قبلم ۲۹ اسفند بود . روز ۲۸ یه خونریزی کوچیک داشتم

سلام دوست عزیز
از جهت مشکلات تیروییدی و کیست تخمدان بررسی شوید در صورتیکه نرمال باشند کم شدن روزهای پریود اشکالی ندارد. احتمال حاملگی یک زوج نرمال که از هیچ روش جلوگیری از بارداری استفاده نمی‌کنند در طی یک سیکل ٢٠_٢۵ می باشد. بعد از ٣_۴ ماه، ۵٠ درصد چنین زوجهایی باید حامله شوند وبعد از ١٢ ماه این رقم به ٩۵ درصد می‌رسد. بنابراین نگران نباشید البته نمی‌دانم شما چند ماه است که اقدام به بارداری نموده اید؟
كارشناس مامايي فيروز

Apame نوشته شده:
یک‌شنبه 29 فروردین 1400, 8:15 pm
سلام دکتر عزیز . پیغامم نیومد و دوباره گذاشتم. خونریزی که داشتم مربوط به لانه گزینی بوده و با تست بیبی چک و ازمایش خون مشخص شد باردارم . زیر نظر دکتر داخلی و ماماهم اسید فولیک و مولتی ویتامین مصرف میکردم . ۶ ماه اسید فولیک و ۱سال مولتی ویتامین. الان مشکلی که هست دکترم برای ۲۰ اردیبهشت بهم نوبت داده.الان احتیاج به راهنمایی شما دارم . اینکه چندهفته باردار هستم و احتیاج هست تا قبل از ۲۰ به پزشکم مراجعه کنم؟ اخرین پریود ماه قبلم ۲۹ اسفند بود . روز ۲۸ یه خونریزی کوچیک داشتم
سلام دوست عزیز.
تبریک میگم به شما مامان عزیز. از خبری که دادید خیلی خوشحال شدم.

امروز ۴هفته و ٣ روزه که با دارید. مولتی ویتامین رو قطع کنید ولی فولیک اسید را همچنان ادامه دهید. در صورتیکه درد و لکه بینی ندارید نیاز به مراجعه نیست
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشید، همسرم در مرکز ابن سینا آزمایش اسپرم داد و نتیجه ی آن به این صورت بود:
Duration of liquefaction: 10 min
viscosity: Normal
Volume: 1.2 ml
pH: 7.6
Appearance: White and gray
Concenteration: 30000000
Total Count: 36000000
Morphology: Normal 2%
Abnormal 98%
Moltity: Rapid(a) 2%
slow(b) 35%
Vitality: 95% alive
White blood cell :0
Immature germ cell: 0
Agglutination: 0%

این آزمایش را به فوق تخصص ناباروری نشان دادیم و ایشان گفتند با توجه به اینکه نتایج مرکز ابن سینا خیلی سختگیرانه ست، اینکه مورفولوژی در این آزمایش ۲ درصد گزارش شده نرمال هست و مشکلی نیست، و در مجموع گفتند همه چی خوب هست. خود من هم همه ی آزمایشات، از خون و پاپ اسمیر و سونو داده ام و همه چیز نرمال بوده. با این حال بعد از حدود ۷ ماه هنوز موفق به بارداری نشده ایم. از این ماه دکتر برای من مصرف لتروزول را تجویز کرده. اما خواستم پیش از آن مطمین شوم که آزمایش همسرم واقعا نرمال است؟ چون تا جاییکه مطالعه کردم در اینترنت میزان اسپرم متحرک با درجه a هم باید خیلی بیش از آنچه در این آزمایش گزارش شده باشد. ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

سلام دوست عزیز
همانطور که فرمودین میزان مورفولوژی نرمال پایین است ولی قطعا دانش و تجربه فوق تخصص ناباروری دراین زمینه خیلی بیشتر از بنده است بنابراین بهتر است دستورات ایشان را نکته به نکته انجام دهید تا انشالله به نتیجه برسید یا اینکه حداقل نظر اورولوژیست را در این مورد جویا شوید
كارشناس مامايي فيروز

سلام عزیزم
چیزی که من خوندم این بود که حداقل 4 درصد از مورفولوژی ها باید نرمال باشه و حداقل 32 درصد از اسپرم ها حرکت پیش رونده باید داشته باشن تا بتونن درست حرکت کنن و به تخمک برسن.
تو لینک زیر من خوندم اینا رو:
https://raadinahealth.com/1397/12/08/همه-چیز-در-مورد-آزمایش-اسپرم/

Re: لانه گزینی

سلام کارشناس عزیز

من روز ۲۵ ام موعدم بود پریود نشدم و فقط زیر دلم تیر میکشید گاهی

۲۶ ام یه لکه قهوه ای اومد ازم
و وقتی دسشویی میرفتم اون موقع خون خارج میشد ولی داخل پد نمیومد

۲۷ ام تا ظهر همون قطره خون قهوه ای بود ولی ظهر به بعد داخل پد ام خون اومد و تا ۲۹ ام شب ادامه داشت

از شب ۲۹ تا امروز ۳۱ هی لکه بینی دارم قهوه ای رنگ
و هر چند ساعت یبار میاد ی قطره
بعد از این همه روز امروز ۳۱ کمی درد کمر دارم ک قابل توجه نیس از بس که کمه و تو کل این روز ها حس تهوع داشتم کمی

اینسری پریودم فرقی که داشت مثل پریودی های قبلم نبود

من همیشه دو روز اول لخته و خون زیاد و درد زیاد داشتم
اما اینسری دردم اصلاا زیاد نبود فقط در حد یک ساعت سمت چپ پایین شکمم و و رون پای چپم یک مقدار درد داشت ک اصلا دردش حس نمیشد زیاد

بنظرتون مشکلی هست یا لانه گزینیه؟

روز ۳۱ ام هستم و از ۲۹ ام شب تا الان لکه دارم میبینم
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 28 مهمان