سوال

کارشناس محترم با سلام

من روز 14 پریودم سونگرافی کردم فولیکول 21میلی داشتم که دکتر دو تا آمپول HCGداد که همان شب تزریق کردم و برای روزهای 15 و 17 و 19 پریودم کفت که نزدیکی داشته باشم روز15 داشتم ولی شوهرم ماموریته و 17 و 19 نمیتونم می خواستم بدونم احتمال بارداری را از دست دادم ؟

سلام دوست عزیز من با توجه به تجربه خودم و صحبت دکترم میگم:وقتی که آمپولhcg رو میزنی 36ساعت بعد باید نزدیکی داشته باشی ولی اسپرم تا48 ساعت در رحم زنده میمونه یعنی اگر شما روز 15 هم نزدیکی داشته باشی اسپرم تا دو روز بعد هم زنده میمونه پس نگران نباش توکلت به خدا باش :lol:

Re: سوال

zahra54 نوشته شده:کارشناس محترم با سلام

من روز 14 پریودم سونگرافی کردم فولیکول 21میلی داشتم که دکتر دو تا آمپول HCGداد که همان شب تزریق کردم و برای روزهای 15 و 17 و 19 پریودم کفت که نزدیکی داشته باشم روز15 داشتم ولی شوهرم ماموریته و 17 و 19 نمیتونم می خواستم بدونم احتمال بارداری را از دست دادم ؟
سلام
زهراجان! فولیکول 21 نهایتاً تا 25 رشد می کند که این رشد 2 روز فرصت می خواهد یعنی 16 سیکل شما تخمک گذاری بیشترین احتمال را دارد. به قصد لقاح این تخمک با اسپرم ، نزدیکی می تواند از دو روز پیش از آن تا نهایتاً روز بعد از تخمک گذاری(جهت اطمینان ) انجام شود. یعنی از 14 ام تا 17 ام بهترین زمان پیشنهادی ما بوده است.
در مورد شما که 15 ام را داشته اید جای نگرانی نیست چراکه زنده ماندن اسپرم از 15 ام برای لقاح با تخمک آزاد شده در روز 16 ام ، از نظر علمی قطعی ست.
موفق باشید!
توکل به خدا!
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس محترم سلام

از اینکه با صبر و حوصله سوالهای مارو پاسخ میدید خیلی ممنونم متاسفانه این ماه موفق نشدم چون طبق ماههای گذشته که 10 روز قبل از پریودم لک بینی دارم الان 3 روزه که شروع شده باید ماه بعد لیتروزول استفاده کنم تا ببینم خدا چی میخواد
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 57 مهمان