احتمال بارداری؟

با عرض سلام و احترام:
من 3 سال و نیم ازدواج کردم و به روش طبیعی جلوگیری میکردم.
تاریخ پریود های من 18/3 /88 ، 13/4/88 و 7/5/88 بوده است
از تاریخ 16/5/88 اقدام کردیم . منتها چون خیلی هنگام نزدیکی درد داشتم ( با عرض معذرت) رفتم دکتر گفت قارچ داری.( قرص مترونیدازول + پماد کلوتریمازول دادند)
1 -میخوام ببینم با یکبار نزدیکی در تاریخ مذکور (با توجه به تاریخ پریودم) احتمال بارداری وجود داره یا نه؟
2- این ماه از چندم به بعد اگر پریود نشدم دال بر بارداری من است(منظورم اینه که از چندم میتونم از baby chek استفاده کنم)؟

سلام عزیزم
احتمال بارداری در هر سیکل ماهیانه ، 25 در صد است . پس منتفی نیست بلکه بستگی به شرایط و زمان اقدام دارد .
آزمایش خون ، 8 تا 9 رو بعد از لقاح مثبت می شود که بهتر است برای اطمینان بیشتر 2 هفته بعد از لقاح آزمایش انجام شود . آزمایش ادرار ، 2 هفته بعد از لقاح مثبت می شود که جهت خاطر جمعی بهتر است 1 هفته از این تاریخ بگذرد سپس اقدام به آزمایش کنید . البته حساسیت این کیت های خانگی متفاوت است . به هر صورت راه قطعی ، آزمایش خون است .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

با سلام

من يه دختر 6 ساله دارم براي بارداري اول من يك سال طول كشيد تا باردار شدم

الان هم براي بار دوم اقدام كردم نزديك به 5 ماه ميگذره البته تا حالا از كيت استفاده نكردم

به نظر شما درمان دارويي ميتونه موثر باشه يا نه

البته تمام ازمايشات من سالمه حتي يه عفونت كوچيك هك ندارم ممنون ميشم راهنماييم كنيد

سلام
نسیم عزیز!
همونطور که می دونید در هر سیکل فقط 25% احتمال باردار شدن زوجینِ طبیعی وجود دارد و در نتیجه احتمال می رود که اکثر زوج های طبیعی، با گذشت 1 سال، بارور شوند.
پس نسیم عزیز با توجه به اینکه طبق آزمایشاتتون، مشکلی نداشتید، تا قبل از 12 ماه، اصلاً جای نگرانی نیست و نیازی هم به درمان کمک باروری ندارید. به خصوص که در بارداری قبلی هم همین انتظار را داشتید.
برای کم کردن این مدت زمان، بهتر است که با داشتن نزدیکی های منظم در روزهای حول و حوش تخمک گذاری، احتمال باروری را افزایش دهید.
لینک زیر نیز به شما دوست عزیز کمک خواهد کرد:
http://memcomedical.persianblog.ir/1388/3/
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام ازتون بابت راهنمايياتون يه دنيا ممنونم

مي خواستم بدونم تستهاي خانگي بعد از چند روز جواب ميده چون من پريودم با اينكه خيلي منظمه بعد از 4 روز عقب افتادن منفي نشون داد البته االان 9 روز هست كه عقب افتاده

ازمايش خون از كي حاملگي رو نشون ميده

بازم ممنونم :D

سلام نسیم عزیز
قرار علمی بر این است که 11 روز پس از تخمک گذاری آزمایش سنجش BHCG در خون در صورت بارداری مثبت شود.
بی بی چک ها هم که اساس کارشان سنجش در ادرار است، نیز قرار است که 1 هفته پس از تعوق پریود مصبت نشان دهند اما بی بی چک ها به طور کل میزان خطای زیادی دارند و بسیاری از بارداری ها را حتی تا 1 هفته پس از تعویق قاعدگی هم تشخیص ندادند. پس با توجه به نظم قاعدگی که داشتید، و تاخیر 9 روزه توصیه می کنم حتماً با آزمایش BHCG مطمئن شوید چراکه تنها راه تشخیصی معتبر همین است و 9 روز تاخیر هم برای دلیل انجام آن کافی ست.
مطلعم کنید و به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

بازم سلام

از جوابهاي صبورانه شما سپاسگذارم

جواب بي بي چك من مثبته ايا لازمه من بازم به آزمايشگاه مراجع كنم يا نه

تاريخ اخرين قاعدگي من 28 اسفند بوده

ممنون كه به سوالهاي من جواب ميدهيد از خدا سلامتي شما را خواهانم

سلام
نسیم عزیز انشالله که مامان شدید! مبارکه!
خدا رو شکر این یکی کوچولوتون 5 ماه بیشتر منتظرتون نگذاشت :wink
اما حتما و حتما آزمایش بدهید چراکه تشخیص قطعی با سنجش BHCG است.
یادتون نره با جواب آزمایش خوشحال ترم کنید.
منتظرم و به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشيد

جواب ازميشم رو گرفتم كه خداروشكر مثبت بود

با توجه به اينكه اخرين پريود من 29 اسفند بود لطف بزرگي ميكنيد ماه و هفته حاملگي من رو مشخص كنيد

ممنونم

سلام
این سری جداً تبریک می گم عزیزم.دیگه خدا رو شکر از مامان دوباره شدنتون مطمئن شدید... :P
در تاریخ 13 اردی بهشت، شما در 6 هفته و 2 روز حاملگی هستید( طبق معیار اولین روز آخرین قاعدگی طبیعی)
که امیدوارم روزهای سالم، شاد و معنوی رو بگذرونید.
شما و نی نی رو به خدا می سپارم.
كارشناس مامايي فيروز

با تشكر از زحماتتون

از يك هفته پيش تهوع به سراغم اومده كه هم تو گرسنگي هم بعد از غذا خوردن سراغم مياد

متاسفانه خيلي هم عصبي ميشم و اين بيشتر منو رنج ميده :(
ممنون ميشم كمكم كنيد

سلام
دوست عزیز برای رفع این مشکل موارد زير توصيه ميشود، آیا امتحان کردید؟
خوردن نان برشته يا خشك نيم ساعت قبل از برخاستن از تختخواب
اجتناب از برخاستن سريع از بستر
عدم مصرف مايعات با غذا و خوردن مايعات بين وعده هاي غذايي
كاهش مصرف غذاهاي شيرين
كاهش مصرف چربي به ويژه در صبحانه
وعده های غذايی کوچک و مکرر
پرهيز از بوهای تهوع آور
كاهش مصرف غذاهاي نفاخ (منابع كربوئيدرات غيرقابل هضم)
بریا اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:
http://bardary.blogfa.com/cat-18.aspx
و نیز به لحاظ تغذیه ، مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین B مانند سیرابی و ماء الشعیر و سوپ جو نیز ممکن است کمک کننده باشد . تحقیقات نشان می دهد ، مصرف كپسول های حاوی 250 میلی گرم پودر گیاه زنجبیل 4 بار در روز به مدت 4 روز در كاهش حالت تهوع و استفراغ دوران بارداری تاثیر زیادی دارد که حتما بایستی تحت نظرپزشک یا ماما تجویز شود ."
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام و واقعا خسته نباشيد

تاريخ پريود من 29 اسفند بوده ممنون ميشم تاريخ زايمانم رو بگيد

و يه سوال ديگه بچه اول من تقريبا 22 روز از تاريخي كه دكتر تايين كرده بود زودتر به دنيا اومده بود

ممكنه اين يكي هم همينقدر زود به دنيا بياد يا نه

اميدوارم هميشه در پناه خدا سالم بماني :D

دوست عزیزم سلام
تاریخ به دنیا آمدن کوچولوی دوم شما طبق معیار اولین روز آخرین پریود نرمال:7 ام آذر ماهه.
دوست عزیز بسیاری از حاملگی ها دچار این مشکل می شوند(البته برخی از اونها از ابتدا سن دقیق رو نمی دونستند و یا به اشتباه می دونستند-و دراقع اصلاً جلوافتادنی در کار نیست- مثلاً به علت بی نظمی پریودها پیش از حاملگی و نداشتن سونوگرافی سن پایین حاملگی و ...)اما برخی از اونها هم واقعاً زایمانشون جلو می افتد.
این مساله رو می تونید با در میان گذاشتن با درمانگرتان و گوشزد کردن سابقه ی حاملگی پیشینتون و در نتیجه گرفتن توصیه ها و باید و نباید هایی برای ماههای آخر بارداری تون و کنترل دقیق تر انشالله حل کنید.
تا انتهای بارداریتون رو و تک تک روزهایی که قراره با نی نی تون بگذرونید با سپردن به خدا بیمه کنید و خیالتون آسوده و راحت باشه.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 107 مهمان