زمان دقیق تخمک گذاری

یسلام خانم کارشناس وقتتون بخیر 
27 سالم هست پریودی های منظم دارم که معمولا 7 روز زمان می برد  و در بازه های 30 روزه معمولا پریود میشم ، زمان تخمک گزاری کی هست و بهترین تاریخ چند روز بعد از پریودیم برای بارداری مناسب هست ، ممنون میشم راهنماییم کنید . 
البته یک بار هم 5 ماه پیش سقط داشتم ..

Re: زمان دقیق تخمک گذاری

از تاریخ شروع عادت ماهانۀ بعدی خود، ۱۶ روز روی تقویم به عقب برگردید، این روز تا چهار روز بعد از آن، احتمالاً روزهای تخمک‌گذاری شما خواهد بود. نزدیکی جنسی در این روز‌ها، شانس بارداری را به میزان چشمگیری افزایش خواهد داد. اگر از آن دسته‌ای هستید که دورۀ عادت ماهانۀ آنها ۲۸ روزه است، این احتمال که تخمک‌گذاری، ۱۴ روز بعد از شروع عادت ماهانۀ شما انجام شود بسیار زیاد است. روش تقویم برای زنانی که دوره‌های نامنظمی دارند قابل استفاده نیست، زیرا امکان پیش‌بینی زمان شروع عادت ماهانۀ دورۀ بعد وجود ندارد. اگرچه این روش دقت زیادی ندارد، اما استفاده از این روش جهت مشخص کردن روزهای مناسب برای اقدام به باردار در بیشتر زنان شانس بارداری را افزایش می‌دهد. 

سلام خسته نباشید.من تنبلی تخمدان دارم.ماه دومه که لتروزول میخورم شبی دوتا از روز سه پری تا روز 7 پری.و چهارتا آمپول hmg روز 8،9،10،11 بزنم و روز 14 پری hcg.ماه اول شبی ی لتروزول میخوردم و روز 8،9،10 امپول hmg زدم بعد که روز 13 رفتم سونو ی تخمکم ازاد شده بود.به نظرتون روز 14 برای زدن hcg دیر نیست؟؟و اگه تخمک آزاد شده بود hcg بزنم مشکلی پیش نمیاد؟؟چون اون موقع شرایط سونو رفتن رو ندارم.ممنون میشم جواب بدید.

سلام دوست عزیز
معمولا روز 14 زمان مناسبی برای تخمک گذاری میباشد حتی اگر تخمکی هم آزاد شده باشد تزریق hcgمشکلی ایجاد نمی‌کند ولی مسئله اینجاست که اگر تعداد فولیکول‌های بالغ زیاد باشد و یا اندازه فولیکولها بیشتر از حد انتظار باشد احتمال تحریک بیش از حد تخمدان وجود دارد که خطرناک است بنابراین توصیه میشودبعد از انجام سونوhcg را تزریق نمایید
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
جمعه 1 فروردین 1399, 4:20 pm
سلام دوست عزیز
معمولا روز 14 زمان مناسبی برای تخمک گذاری میباشد حتی اگر تخمکی هم آزاد شده باشد تزریق hcgمشکلی ایجاد نمی‌کند ولی مسئله اینجاست که اگر تعداد فولیکول‌های بالغ زیاد باشد و یا اندازه فولیکولها بیشتر از حد انتظار باشد احتمال تحریک بیش از حد تخمدان وجود دارد که خطرناک است بنابراین توصیه میشودبعد از انجام سونوhcg را تزریق نمایید

ممنونم که جواب دادین.من امروز روز نهم پریودی هستم دیروز ی hmg زدم امروز هم باید یکی میزدم ولی شرایطش نیست اشکال نداره دوتا رو با هم فردا بزنم؟؟؟یا اینکه یکی 8م زدم یکی 10 م بزنم یکی 11م و یکی 12 م؟؟؟به نظرتون کدوم روش بهتره؟؟ممنون میشم زود جواب بدید.

نشانه های رایج در تخمک گذاری
1-  تغییر در مایع دهانه رحم:
مایع دهانه رحم شبیه به "سفیده تخم مرغ" است که نشانه این است که نزدیک تخمک گذاری هستید یا تخمک گذاری می کنید. هر زن می تواند نوع خاصی از مایع دهانه رحم را تجربه کند. تخمک گذاری معمولا در روزی که زن بیشترین میزان مایع مرطوب را داشته باشد، انجام می شود.
2- تغییر در درجه حرارت پایه بدن:
برای اکثر زنان، قبل از تخمک گذاری، درجه حرارت بدن نسبتا ثابت است. همانطور که به تخمک گذاری نزدیک می شوید، ممکن است کاهش کمی داشته باشید، اما پس از تخمک گذاری افزایش شدیدی خواهید داشت. افزایش دما نشانه آن است که تخمک گذاری به تازگی اتفاق افتاده است.
3-  تغییر در موقعیت دهانه رحم یا سفتی:
دهانه رحم دچار تغییرات زیادی می شود. در طی تخمک گذاری، دهانه رحم نرم، باز و مرطوب است.
این 3 علامت اصلی تخمک گذاری را می توان مورد مطالعه و ردیابی قرار داد تا بتوانید دقیقا زمانی که تخمک گذاری می کنید پیش بینی کنید.
علائم ثانویه تخمک گذاری
نشانه های تخمک گذاری دیگری نیز وجود دارد. این علائم ثانویه ممکن است به طور مداوم برای بسیاری از زنان اتفاق بیفتد. این علائم تخمک گذاری ممکن است شامل موارد زیر باشد:
    - لکه بینی خفیف
    - کمر درد یا درد در یک سمت لگن
    - حساسیت پستان
    - نفخ شکم
    - افزایش میل جنسی
    - افزایش حس بویایی، طعم یا بینایی
    - درد در یک طرف شکم
    - سطح بالای هورمون لووتیونی که می تواند در آزمایش تخمک گذاری تشخیص داده شود
نشانه های تخمک گذاری می تواند یکی از موارد زیر باشد، اگر چه بسیاری از زنان ممکن است تنها یک یا دو مورد را متوجه شوند، یادگیری پیگیری تخمک گذاری و توجه به علائم ممکن است برای بعضی از زنان در ابتدا یک چالش باشد، اما در طول زمان بسیاری از زنان به راحتی این علائم را تشخیص می دهند و می توانند از آنها استفاده کنند. درک زمان تخمک گذاری می تواند به شما برای بارداری کمک کند. 

8 تا از تازه ترین روش های درمان جوش صورت با کمک داروهای گیاهی
10 تا از جدیدترین و بهترین روشهای کاهش درد پریود که باید بدانید
آموزش پایتون
12 تا از بدترین مضرات چای سیاه که احتمالا نمیدانستید (حتما بخوانید)
آموزش سی پلاس پلاس

عنوان: روز تخمک گذاری

Maryam128056 نوشته شده: ↑
یک‌شنبه 1 تیر 1399, 10:00 am
سلام. روزهای تاریخچه شروع پریود من اینهاست
19/8/98
14/9/98
7/10/98
1/11/98
24/11/98
19/12/98
14/1/99
7/2/99
1/3/99
25/3/99
در شروع هر دوره 2 روز اول لکه بینی خیلی کم دارم به رنگ قهوه ای.
با توجه به این تاریخ ها. روز دقیق تخمک گذاری کدام روز است ؟ (برای تعیین جنسیت پسر )

سلام من ۲۸ سالمه ۴ ساله ازدواج کردم، تبلی تخمدان دارم و پریود های نامنظم...۳ماه زیر نظر متخصص اقدام کردم برای بارداری و باردار نشدم در این سه ماه از قرص های کلوموفین و آمپول hcg استفاده کرده بودم ،ماه قبل روز ۱۴ سیکل سونو واژینال دادم سایز آندومتر۸.۷ میلی متر. ابعاد رحم نرمال با اندازه ی ۶۷*۲۵ میلی متر.تخمدان راست ۵۰*۲۵ و تخمدان چپ ۳۳*۲۷ میلی متر و تخمدان چپ دو عدد فولیکول غالب ۲۳ و ۱۹ میلی متر و تخمدان راست pco و حداقل ۱۵ عدد فولیکول به ابعاد بزرگترین ۱۳ میلی متر.
و درناحیه ی فوکال افزایش اکو به ابعاد ۳*۳ میلی متر در قسمت میانی کاویته ی آندومتر به صورت اکسنتریک بود که احتمال مراحل اولیه بارداری داخل رحمی تشخیص دادن.
بعد از این سونو من دقیقا روز ۳۰ سیکل پریود شدم.دکترم برای این دوره دوباره hcg نوشته و یه قرصایی که دلیلشو نمی‌دونم : ۳۰ عددکپسول ترنسید هر ۸ ساعت،۱۰ عدد کابرگولین ۰/۵ هر هفته دو عدد، ۱۹ عدد استرومارین...اینا چه کمکی به بارداری من میکنه؟ میترسم مصرف کنم آخه من اصلا خونریزی زیاد ندارم کاملا نرمال هست خونریزیم.

Maryam128056 نوشته شده:
یک‌شنبه 1 تیر 1399, 10:08 am
عنوان: روز تخمک گذاری

Maryam128056 نوشته شده: ↑
یک‌شنبه 1 تیر 1399, 10:00 am
سلام. روزهای تاریخچه شروع پریود من اینهاست
19/8/98
14/9/98
7/10/98
1/11/98
24/11/98
19/12/98
14/1/99
7/2/99
1/3/99
25/3/99
در شروع هر دوره 2 روز اول لکه بینی خیلی کم دارم به رنگ قهوه ای.
با توجه به این تاریخ ها. روز دقیق تخمک گذاری کدام روز است ؟ (برای تعیین جنسیت پسر )

سلام دوست عزیز
بازه تخمک گذاری محاسبه شده از تاریخ یکشنبه ۱ تیر تا تاریخ شنبه ۷ تیر بوده وبه احتمال زیاد روز تخمک گذاری شما ۵شنبه ۵ تیر خواهد بود و در صورت نزدیکی در این روز ،احتمال جنسیت پسر بیشتر از هر تاریخی خواهد بود
كارشناس مامايي فيروز

Mahshad71 نوشته شده:
یک‌شنبه 1 تیر 1399, 11:44 am
سلام من ۲۸ سالمه ۴ ساله ازدواج کردم، تبلی تخمدان دارم و پریود های نامنظم...۳ماه زیر نظر متخصص اقدام کردم برای بارداری و باردار نشدم در این سه ماه از قرص های کلوموفین و آمپول hcg استفاده کرده بودم ،ماه قبل روز ۱۴ سیکل سونو واژینال دادم سایز آندومتر۸.۷ میلی متر. ابعاد رحم نرمال با اندازه ی ۶۷*۲۵ میلی متر.تخمدان راست ۵۰*۲۵ و تخمدان چپ ۳۳*۲۷ میلی متر و تخمدان چپ دو عدد فولیکول غالب ۲۳ و ۱۹ میلی متر و تخمدان راست pco و حداقل ۱۵ عدد فولیکول به ابعاد بزرگترین ۱۳ میلی متر.
و درناحیه ی فوکال افزایش اکو به ابعاد ۳*۳ میلی متر در قسمت میانی کاویته ی آندومتر به صورت اکسنتریک بود که احتمال مراحل اولیه بارداری داخل رحمی تشخیص دادن.
بعد از این سونو من دقیقا روز ۳۰ سیکل پریود شدم.دکترم برای این دوره دوباره hcg نوشته و یه قرصایی که دلیلشو نمی‌دونم : ۳۰ عددکپسول ترنسید هر ۸ ساعت،۱۰ عدد کابرگولین ۰/۵ هر هفته دو عدد، ۱۹ عدد استرومارین...اینا چه کمکی به بارداری من میکنه؟ میترسم مصرف کنم آخه من اصلا خونریزی زیاد ندارم کاملا نرمال هست خونریزیم.

سلام دوست عزیز
متاسفنانه تا به حال با چنین دستور دارویی در موارد اقدام به بارداری مواجه نشدم .معمولا کابرگولین در مواردی که میزان پرولاکتین خون بالا باشد تجویز میشود .استرومارین در مواردی که میزان استروژن خون پایین است و در بعضی موارد جهت افزایش ضخامت اندومترتجویز میشود.ولی علت تجویز ترنسید اصلا برام مشخص نیست.ضمنا توجه کنید در صورتیکه تخمدان پلی
کیستیک دارید تزریق آمپول hcg میتواند باعث تحریک بیش از حد تخمدان شود.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسختون ،الان من چیکار کنم به نظرتون؟ دکترم یه دکتر حاذق هست و خیلی معروفه، یعنی ممکنه اشتباه دارو داده باشه؟میشه راهنماییم کنید؟ من الان سه ماهه که اقدام کردم و نشده و هر بار به حدی ناراحت میشم که تا چند وقت حالم بده...حس میکنم دارم وقتمو تلف می‌کنم اینجوری....در ضمن من الان روز ۵ پریود هستم خوردن این قرص ها تو پریودی مشکل ایجاد نمیکنه؟

سلام دوست عزیز
به پزشکتون اعتماد کنید و طبق دستور ایشون پیش برید انشالله به زودی به نتیجه دلخواهتون خواهید رسید .ضمنا در درمان نازایی باید صبور باشید و مراحل درمان رو با صبوری انجام دهید.نگران نباشید شاید خونریزی قطع بشه ولی مشکل خاصی پیش نمیاد
كارشناس مامايي فيروز

تخمک‌گذاری اتفاقی است که منجر به شروع عادت ماهانه می‌شود. مرحلۀ قبل از آزاد شدن تخمک، زمانی است که فولیکول‌های تخمدانی در حال رشد هستند و مرحلۀ فولیکولی نامیده می‌شود. چند فولیکول در تخمدان تحت تأثیر هورمون‌ها شروع به رشد می‌کنند و معمولاً تنها یک فولیکول به طور کامل رشد می‌کند. از این فولیکول یک تخمک تولید خواهد شد که در زمان تخمک‌گذاری آزاد می‌شود و قدرت باروری دارد.
 مرحلۀ پس از آزاد شدن تخمک یا تخمک‌گذاری نیز مرحلۀ لوتئال؛ Luteal Phase، نامیده می‌شود. تخمک آزادشده در این مرحله وارد لولۀ رحم می‌شود و از آنجا به سمت رحم حرکت می‌کند. بعد از آزادسازی تخمک، فولیکولی که تخمک را ایجاد کرده است تبدیل به جسم زرد می‌شود و شروع به تولید هورمون می‌کند. این هورمون باعث ضخیم شدن دیوارۀ رحم می‌شود. طی ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از تخمک‌گذاری، تخمک شروع به تجزیه شدن می‌کند و دیگر قادر به بارور شدن نخواهد بود. در صورت بارور نشدن تخمک، بعد از حدود ۱۴ روز، دیوارۀ رحم نیز شروع به ریختن می‌کند که شروع عادت ماهانه خواهد بود.
تعیین زمان تخمک‌گذاریمدت مرحلۀ فولیکولی در هر زن ممکن است متغیر باشد اما مدت زمان فاز لوتئال که زمان پس از آزاد شدن تخمک تا شروع عادت ماهانه است، معمولاً از دوره‌ای تا دورۀ دیگر برای هر فرد ثابت است و به شکل معمول از ۱۲ تا ۱۶ روز و به طور متوسط ​​حدود ۱۴ روز طول می‌کشد. نامنظم بودن دوره‌های عادت ماهانۀ یک زن، معمولاً به این دلیل است که مرحلۀ فولیکولی که همان مرحلۀ تشکیل تخمک است بیشتر طول کشیده یا تخمک آزاد نشده است. طول مدت یک دورۀ عادت ماهانه ممکن است بین ۲۱ تا ۳۵ روز باشد. برخی خانم‌ها حتی دوره‌هایی را مشاهده می‌کنند که کوتاه‌تر یا طولانی‌تر از این زمان است، بنابراین ممکن است تخمک‌گذاری خیلی زودتر یا دیرتر از یک زمان مشخص اتفاق بیفتد.
 با این حال در صورت وجود یک دورۀ منظم، بسته به طول دورۀ لوئتال، معمولاً تخمک‌گذاری ۱۲ تا ۱۶ روز قبل از شروع دورۀ بعد اتفاق می‌افتد. به عنوان مثال تخمک‌گذاری در مورد خانمی که مرحلۀ لوتئال او ۱۲ روز است و دورۀ عادت ماهانۀ او ۳۵ روزه است، در روز ۲۳ بعد از شروع عادت ماهانه اتفاق می‌افتد. برای خانمی که زمان لوئتال او ۱۴ روز و دورۀ او ۲۸ روزه است، تخمک‌گذاری در روز ۱۴ بعد از شروع عادت ماهانه اتفاق خواهد افتاد.

منبع:مادرشو
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان