Re: زمان دقیق تخمک گذاری

با سلام. من دوسال هست که ازدواج کردم و پیشگیریم بصورت طبیعی بود. دوبار هم سونو رفته بودم که فولیکول هام 19بودن. پریودهام هم کاملا منظم. اما الان که 6ماهه برای بارداری اقدام کردم، پریودهام نامنظم شدن و چند روزی جلو افتادن و دوبارم عقب افتاد.تا اینکه ماه پیش رفتم دکتر برام کلومیفن شبی دوتا تجویز کرد ازروز 5تا 9. ولی متاسفانه باردار نشدم. این ماه هم از روز 3تا 7 شبی دوتا لتروزول تجویز کرد .ولی روز 12رفتم سونو فولیکولم 8بود. دکتر گفت روز 16دوباره برم اگه رشد نکرده باشه یعنی تنبلی دارم. نظر شما چیست آیا فولیکول امکان داره رشد بکنه و لتروزول تخمک گذاری رو به تاخیر بندازه؟ آیا امکان بارداری هست؟ همسرم هم آزمایش اسپرم دادن و مشکلی نداشتن. بنظرتون چیکار کنم؟

سلام دوست عزیز
امکان رشد بیشتر فولیکول وجود دارد ولی با احتمال کم. به این زودی نباید ناامید شوید در صورتیکه با این دوز لتروزول، فولیکول غالب ایجاد نشود در سیکل های بعد دوز دارو را افزایش میدهند
كارشناس مامايي فيروز

[با سلام.من امروز رفتم دکتر. چند ماهه که اقدام دارم و باردار نشدم. چندبارم سونو رفتم فولیکولم 14بود. امروز دکتر برام از روز سوم پریود روزی دوتا لتروزول نوشت و روز شش و هفت و هشت گفت آمپول منوتروپین بزنم ساعت 6عصر روزی یک عدد. از روز 9هم تا 10شب یک درمیان نزدیکی. سوالم اینه که به خیلیا همراه منوتروپین آمپول hcg هم میدن. ولی این نداد. نکنه کیست بشه؟و اگه بخوام برم سونوگرافی تا ببینم اندازه ی فولیکم بیشتر یا نه، کی برم ؟؟

سلام دوست عزیز
معمولا بعد از مصرف منوتروپین مجدد سونوگرافی انجام می‌شود در صورتیکه اندازه فولیکول به بالاتر از ١۶ میلیمتر برسد hcg تجویز میشود. سونو معمولا روز ١٠ سیکل انجام می‌شود اگر فولیکول بالای ١٠ داشته باشید یعنی نتیجه خوب است
كارشناس مامايي فيروز

با سلام.من روز 11رفتم سونو دو فولیکول 23و 18داشتم. روز 9 و 10 و 11هم نزدیکی داشتیم. ولی روز 12و 13نه. ولی روز 14 داشتیم. اون دو روز که نزدیکی نداشتیم احتمالش هست که تخمک آزاد شده باشه ؟؟ تخمک آزاد شده چند روز زنده میمونه و احتمال باروریش هست؟

سلام دوست عزیز
معمولا طول عمر تخمک ٢۴ ساعت است ولی از آنجایی که طول عمر اسپرم بین ٣_۵ روز است و شما در روزهای قبل نزدیکی داشته اید در صورت آزاد شدن تخمک، اسپرم به میزان کافی در دسترس خواهد بود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 54 مهمان