Re: اقدام به بارداری

مرسی خانوم مشاور دستتون طلا انشآلله همیسه سلامت باشید .....یه سوال دیه داشتم ممکنه پلی کیستیک باشی وپریودت منظم باشه .....؟؟؟؟؟؟؟درمونش چیا میتونه باشه ؟..قرص روکین ممکنه پلی کیستیکو بدتر کنه ؟....چون روی سینه موی زاید دارم ازوقتی یه بسته روکین خوردم نازک شده وکلن محو شده رو ساعد دستمم یدونه موی سیاه سیاه هستش ....پوست صورتمم دایم چربه وجوش میزنه حتی پشت کتفم ....اینا ممکنه علایم پلی کیستیک باشه .....؟؟؟اگه هست میشه درمانشم بگید ؟

سلام دوست عزیز
خواهش میکنم .سندروم تخمدان پلی کیستیک سه علامت مشخص دارد.
الیگومنوه یا آمنوره(که با پریودهای نامنظم و یا پریود نشدن تعریف میشود)
تظاهرات کلینیکال و شیمیایی افزایش تستوسترون یا هورمون مردانه (که معمولابا علائمی مثل جوش موهای زائد آکنه مشخص میشود)
وجود کیستهای ریز داخل تخمدان در سونوگرافی
در صورتیکه دو تا از این سه علامت را داشته باشید یعنی مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک هستید
مصرف قرصهای جلوگیری از بارداری مثل روکین یکی از روشهای درمان میباشد.درمان تخمدان پلی کیستیک با توجه به علائم هر فرد و تحت نظر درمانگرتان باید انجام شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام مهتاب عزیز
بهتر است دوره سوم راهم استفاده کنید.تشخیص علت نامنظمی پریود نیاز به معاینه بالینی وانجام آزمایشات هورمونی و بررسی آزمونهای تیروئیدی دارد.ضمنا تخمدان پلی کیستیک معمولا باعث ایجاد نامنظمی در سیکل قاعدگی میشود
كارشناس مامايي فيروز

سلام،خسته نباشین،،لطفا راهنماییم کنید..
من پارسال تیرماه اولین بارداری رو داشتم ک تو هفته ی سوم سقط شد،،دوباره شهریور باردار شدم ک تو هفته ی دوم سقط شد،،تمام آزمایشات مربوط ب سقط رو هم انجام دادم ک مشکلی نداشتم،،همسرمم آزمایش دادن ک باز هم مشکلی نبود،،،علت سقط ها نامشخص بود،،،الان ک ۷ ماه از اون زمان میگذره تو این ماه اقدام ب بارداری کردیم،،،من قرص متفورمین و آسپرین هم مصرف میکنم،،چن روزی کمر درد خیلی شدیدی دارم مث زمان سقطم...عفونت هم ندارم،،علتش چی میتونه باشه؟؟؟آیا امکان داره باردار باشم؟؟چقد احتمال داره ک بازم سقط بشه؟؟من خیلی نگرانم...لطفا کمکم کنید...مرسی

سلام من 5هفته رفتم سونو .ساک حاملکی تشکیل شده بود و گفتن 2هفته دیگه مجدد برم..
بعد دوهفته ک رفتم جنین دیده شد ولی دکتر گفت قلبش تشکیل نشده!!اندازه ساک حامگی رو 33mm و اندازه جنین رو 9mm گفتن..برای هفته دیگه که 8هفته ور میشه دوباره سونو دارم..آیا اینا طبیعیه؟؟چون سونوگراف گفت جنین سقط شده احتمالا .ولی من تمام علايم بارداری رو همچنان دارم و اصلا درد و خونریزی و لکه بینی ندارم!!!
اینا ینی چی؟ میشه راهنماییم کنید؟مرسی

با سلام و خسته نباشيد من ٣٤ ساله هستم و الان دوماه هست ك اقدام به بارداري كردم با توجه به اينكه ١٣ سال است ازدواج كردم و هميشه هم طبيعي جلوگيري كرديم حدود ٩ ماه پيش بخاطر تعريق شبانه خيلي زياد هم چكاپ كلي داشتم همه چيز نرمال بود، چون مادر من خيلي زود يائسه شدن در سن ٣٧ ساكگي ولي الان دوتا خواهرهاي من ك ٤٠ ساله هستن همچنان پريود ميشن،، من هميشه پريودهاي منظم داشتم يعني ٢٥ روزه بوده تا ماه گذشته كه دو روز عقب افتاد و بعدش كلا دو روز پريود بودم و خيلي سريع پاك شدم و دوباره بعد از ١٤ روز پريود شدم و اين منو شوكه كرده با توجه باينكه من هميشه پريودهام منظم بوده اين دو دفعه بخاطر اقدام به بارداري هست ؟؟؟ و اينكه من ٤ ماه پيش Fsh رو دوباره آزمايش كردم ك پيوست ميكنم واستون ميخوام بدونم الان شرايط من نرمال هست من فوبياي يايسگي دارم همش ممنون ميشم راهنمايي كنيد 🙏
CF2BD378-9C51-4597-9BB8-2055B2783926.jpeg
پیوست ها
9711AC88-381D-4093-95E2-B4A3F547C981.jpeg

سلام دوست عزیز
خوشبختانه علائمی از یائسگی وجود ندارد.ضمنا اقدام به بارداری باعث نامنظمی پریود نمیشود.عواملی مثل استرس ،چاقی و لاغری مفرط ،بالابودن پرولاکتین ،عفونت ،اختلالات تیروئیدو...میتواند موجبات نامنظمی پریود را ایجاد کند
كارشناس مامايي فيروز

سپاس از پاسخگويي سريع شما
فقط اينكه من نه ماهه ك مهاجرت كردم و الان كانادا هستم قبل از مهاجرتم چكاپ كلي شدم و خوشبختانه هيچ مشكلي نداشتم من حتي تا دو ماه پيش پريودم عقب و جلو نيفتاده بود و بسيار منظم بود فقط اينجا قبل از اقدام شروع ب خوردن قرص Materna و همچنين قرص Collagen30 استفاده ميكنم اين براي من بسيار عجيب است كه چرا پريود من ك هميشه منظم بوده الان با شروع اقدام بارداري نامنظم شده و سري قبلي خونريزي هم خيلي كم بود تقريبا دو روز وقتي هم پريودم تمام شد تا يك هفته پاك بودم ولي بعدش شروع به ديدن لكه هاي قهوه اي كردم تقريبا از يك هفته بعد از پريودم كه فك ميكردم شايد حامله هستم چون اقدام به بارداري كرده بودم تا سر ١٤ روز ك پريود شدم و قبلش هم چك بيبي گذاشتم منفي بود الان ميتونم بعد از اتمام پريودم اقدام مجدد كنم يا صبر كنم ؟ و علت تعريق شبانه كه من الان تقريبا يكسال هست درگيرش هستم چي ميتونه باشه بازم ممنون از وقتي كه مي گذاريد 🙏🌸

سلام دوستان من عضو جديد هستم

من سابقه كيست و تنبلي تخمدان دارم و اين ماه كه عقب انداختم ديگه بيبي چك استفاده نكردم و گفتم صد در صد بخاطر كيست عقب انداختم
تا ديروز ك بيبي چك استفاده كردم و هاله انداخت
ديشب رفتم ازمايش اورژانسي دادم بتا ٢ بود

چجوري ميشه اخه بيبي هاله بندازه و مثلت بشه ولي ازمايش منفي باشه😕

m.a.h.s.a نوشته شده:
شنبه 27 اردیبهشت 1399, 1:05 pm
سلام دوستان من عضو جديد هستم

من سابقه كيست و تنبلي تخمدان دارم و اين ماه كه عقب انداختم ديگه بيبي چك استفاده نكردم و گفتم صد در صد بخاطر كيست عقب انداختم
تا ديروز ك بيبي چك استفاده كردم و هاله انداخت
ديشب رفتم ازمايش اورژانسي دادم بتا ٢ بود

چجوري ميشه اخه بيبي هاله بندازه و مثلت بشه ولي ازمايش منفي باشه😕

سلام دوست عزیز
بی بیچک چندان دقیق نیست و احتمال اینکه به صورت کاذب مثبت یا منفی شود وجود داردآزمایش بتا دقیقتر است
كارشناس مامايي فيروز

آذذيي نوشته شده:
شنبه 27 اردیبهشت 1399, 12:49 am
سپاس از پاسخگويي سريع شما
فقط اينكه من نه ماهه ك مهاجرت كردم و الان كانادا هستم قبل از مهاجرتم چكاپ كلي شدم و خوشبختانه هيچ مشكلي نداشتم من حتي تا دو ماه پيش پريودم عقب و جلو نيفتاده بود و بسيار منظم بود فقط اينجا قبل از اقدام شروع ب خوردن قرص Materna و همچنين قرص Collagen30 استفاده ميكنم اين براي من بسيار عجيب است كه چرا پريود من ك هميشه منظم بوده الان با شروع اقدام بارداري نامنظم شده و سري قبلي خونريزي هم خيلي كم بود تقريبا دو روز وقتي هم پريودم تمام شد تا يك هفته پاك بودم ولي بعدش شروع به ديدن لكه هاي قهوه اي كردم تقريبا از يك هفته بعد از پريودم كه فك ميكردم شايد حامله هستم چون اقدام به بارداري كرده بودم تا سر ١٤ روز ك پريود شدم و قبلش هم چك بيبي گذاشتم منفي بود الان ميتونم بعد از اتمام پريودم اقدام مجدد كنم يا صبر كنم ؟ و علت تعريق شبانه كه من الان تقريبا يكسال هست درگيرش هستم چي ميتونه باشه بازم ممنون از وقتي كه مي گذاريد 🙏🌸

سلام دوست عزیز
خواهش میکنم
آیا در بین آزمایشهای انجام شده میزان پرولاکتین و Tshهم کنترل شده ؟در ۲_۳ماه اخیر استرس خاصی نداشته اید؟آخرین سونوگرافی که انجام دادید مربوط به چه تاریخی بوده؟
داروهایی که فرمودید مشکلی ایجاد نمیکند و بعد از اتمام پریود مجددا میتوانید اقدام نمایید
در مورد تعریق شبانه،نیاز به مراجعه به پزشک،بررسی شرح حال دقیق و انجام تستهای لازم پزشکی میباشد.بعضی از علل تعریق شبانه:،یائسگی، عفونت،مصرف برخی داروها مثل داروهای ضد افسردگی،داروهای کاهنده قند خون،اختلالات هورمونی مثل پرکاری تیروئید،نارسایی احتقانی قلب
وجودعرق شبانه معمولا نگران کننده نیست اما در بعضی موارد ممکن است نشانه ای از مشکلات پزسکی زمینه ای باشد که نیاز به درمان دارد.در نظر داشته باشید که در صورت ایجاد عرق شبانه ای که اغلب رخ میدهد یا در خواب تان اختلال ایجاد میکند یا همراهی عرق شبانه با دیگر علائم به متخصص داخلی مراجعه کنید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 70 مهمان