تحليل آزمايش اسپرم

با سلام
با تشکر از سایت مفید تان
32 ساله - مجرد
بنده بعد از انجام سونو گرافی و تست SEMEN متوجه شدم که واریکوسل (چپ) دارم و رگ انحرافي هم دارم (آلت تناسلي بنده يكم انحرافي دارد- مشكل نعوظ هم داشتم).
نتایج آزمایش Semen من به شرح زیر می باشد.

1- آزمايش من چگونه است (لطفا تحليل كنيد)
2- به 2 مورد دكتر متخصص رفتم و دومي دو مورد دارو تا يكماه داده كه استفاده كنم (تادالافيل 10- ال كارنيتينا)

Volume……….……..…. 6.5 ml
Color……………………Milky
Viscosity……………..…Normal
Ph…………………........ 7.4
Concentration Alive Sperm…….....20
Normal Morphology…....…18
MSC ------------ 4.8
Progressive Motile ….…24
FSC ----------1.9
SMI…..........61
All Alive Sperm in Sample ----------- 130.0
All Motile Sperm in Sample --------- 31.20
All Functional Sperm in Sample --------- 12.35
W.B.C…………….…… Normal

سلام
کاربر گرامی در یک نمونهی نرمال انتظار می رود درصد اسپرمهای متحرک رو به جلو حداقل بیشتر از 25% باشد اما در نمونه ی شما اندکی پپایین تر از حد نرمال است.
پس تا اینجا: تحرک
مورد بعدی تعداد اسپرمهای موجود در یک میلی لیتر از مایع منی ست که حداقل باید 20 میلیون باشد و در مورد شما دقیقاً سر مرز است(البته این معیار WHO( سازمان بهداشت جهانی) می باشد. و صحیح آن است که برای سنجش دقیق به معیار های کیت آزمایشگاه که در آن نمونه بررسی شده است، دقت شود. مثلاً اغلب آزمایشگاهها حداقل نرمال را 40 میلیون در میلی لیتر ذکر می کنند. شما هب معیار روبروی تعداد اسپرمها (concentration alive esperm)دقت کنید.
اما در مورد حجم: حجم طبیعی مایع منی انزال شده باید بین 5/1 تا 5 میلی لیتر باشد.
حجمهای بالا مثل مورد شما می تواند نشان دهنده ی دوره های نسبتاً طولانی پرهیز (پرهیز نرمال پیش از تست 2-3 روز است)و یا التهاب غدد فرعی باشد(که در این مورد تشخیص با درمانگر شماست)
اسپرمهای با فرم نرمال اگر از 15% بیشتر باشند کافی ست. که برای شما هم 18% است و نرمال. البته در این مورد هم گاهی بالای 30% بیان می شود که بازهم باید به معیار دقیق آزمایشگاهتان مراجعه کنید. (به روبروی نرمال مورفولوژی دقت کنید.)
سایر موارد نظیر حجم مایع منی، رنگ و چگالی و PH آن، گلبولهای سفید موجود در آن و ... نرمال بوده است.
تاکید می کنم تشخیص با متخصص می باشد.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “اقدام برای بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 55 مهمان